Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Far Temizliği Yaptırdınız Mı

Eren Emine Özen

Soru

Merhabalar. Aracımım farları malum güneş altında çok durmaktanmıdır bilmem ama bayağı çizik ve içerisinde lekeler oluşmuş. Ankarada ikamet edipte iyi bir ustaya far temizliği yaptıran varmıdır acaba? Gidip yaptırmayı düiünüyorum. Fotolarınıda ekliyorum varmıdır bi çare ? Ayrıca farlara temizlik uygulandıktan sonra resim paylaşılacaktır.

P_20180415_125824.jpg

P_20180415_125830_1.jpg

Eren Emine Özen tarafından düzenlendi
Eksikler tamamlandı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Benzer durum benim farlardada mevcut.Üstleri çizik çizik olmaya başladı.Uygulama sonrası fotoğrafı merakla bekliyorum.

Bi yer buldum 6 gibi gideceğim temizliğini yaptırcam umarım memnun eder yaptırdıktan sonra resim yükleyeceğim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bi tanıdık aracılığıyla gittiğim yere sözde far temizliğini yaptırdım. Eline ilk bulduğu zımparayı aldı 2dk sağdan 2dk soldan zımparaladı polisaj makinasıylada bi pasta çekti oldu bittiye getirdi. Sarı sarı çizikler vardı azda olsa sarılığı gitti çizikler duruyor ses etmeden borcum ne dedim 30 tl dedi bide. Al sana 10tl dedim. Bu ne abi dedi. Yaptığın işe bu bile fazla para vermeden gidecektim ama tanıdık aracılığıyla geldiğime dua et kavga çıkartırdım 1 lira daha isteme diyerek çıktım gittim. İşte malum farların fotoları... Alırım zımparasını kendim saatlerce uğraşır yaparım öd0nç bi polisaj bulursam ellerimlenyaparım bulamazsamnsırf polisaj pasta çeksin diye başka bi ustaya yaptırırım olur biter. 

P_20180416_182257.jpg

P_20180416_182328_PN.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Mahmut Karadağ yazdı:

Geçmiş olsun işini hakkıyla yapanı bulmak gerçekten zor eğer vaktiniz varsa bence de kendiniz yapın internette her türlü video zaten mevcut 

Aynen üşenmeden oturup yapıcam valla. O zamanda resmini çekip atıcam sonra sorucam asıl usta kim diye. Millet öyle beleşci olmuşki vallahi ben utandım benim yüzüm kızardı ya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3m in kiti ile yapmıştım ben başarılı idi, matkaba takmaya uygun olduğu için onu tercih etmiştim. şuan hepsiburada da 236 tl, çok saçma olmuş. Benzer kitleri araştırabilirsiniz.

Uğraşır elle yaparım derseniz 20tllik filan malzeme ile (pasta zımpara vs) yaparsanız. İnce zımpara lazım, oto boyacılarında bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

3m in kiti ile yapmıştım ben başarılı idi, matkaba takmaya uygun olduğu için onu tercih etmiştim. şuan hepsiburada da 236 tl, çok saçma olmuş. Benzer kitleri araştırabilirsiniz.

Uğraşır elle yaparım derseniz 20tllik filan malzeme ile (pasta zımpara vs) yaparsanız. İnce zımpara lazım, oto boyacılarında bulunuyor.

236 tl onu alacağıma far alır takarm ama ? kendi uğraşımla yapıcam artık. Ele mahkum ne yapalım. Hiç yoktansa uzun süre zımpara işlemi yapıcam ardından matkaba takılabilen pasta süngerleri var. Alır matkaba takar pastamı uygularım yada onuda elle yaparım mecbur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sulu sıfır numara zımpara almanız lazım..

benim eski era nın far ı 3. sene de başlayıp 5 senede bayağı kötüleşmişti, ama üst kısımları direk güneş gören yerler. karşıya bakan aydınlatma yüzeyi sorunsuzdu.  aynı mekan ve yerde çalışıyorum, park yeri aynı ama f3 farı mükemmel durumda. anlaşılan far cilam çok işe yarıyor, ama şunu da söyleyim ben cila dan çok far yapısı diye düşünmüştüm hala öyle bir düşüncem var çünkü yeni far camları dikkat ederseniz 7 renk gökkuşağı üretiyor sanırım uv korumalı.. sizinkiler fazla yıprandığı için bu hale gelmiş olabilir.

temizleme kiti: 

elle uygulama için: https://www.hepsiburada.com/meguiars-headlight-lens-correction-far-tamir-ve-koruma-kiti-p-HBV000009XIE0

matkapla: https://urun.n11.com/set-urunler/3m-amator-far-yenileme-kiti-P206377404

daha hesaplıları var..yılda 4-5 kez bunu sürüyorum..ön arka lamba yüzeylerine

https://www.meguiars.com.tr/headlight-protectant-far-koruyucu

https://www.hepsiburada.com/meguiars-far-koruyucu-meguiars-headlight-protectant-p-OTOTODUK82019006

cilayı sünger ped le sürüyorsunuz kurumasını beklemeden ince tüylü microfiber bezle temizliyorsunuz. boya cilası gibi beklerseniz taş gibi olup leke bırakıyor. oldukça sert cila..(üstüne tekrar cila sürüp lekeler kaldırılabilir)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

sıfır numara zımpara

sıfır zımpara ince zımparalar için genel bir tabir.

farın durumunda göre sırayla örneğin 800 1000 2000 şeklinde gitmek lazım. Sonra da pasta. 

Plastiğin üzerindeki verniğimsi tabaka çizildikçe veya zarar gördükçe işlevini yitirip sararıyor. Aslında temizleme işlemi bu bozulan tabakanın kaldırılması, ancak koruma kalmayınca tekrar sararma daha hızlı oluyor, yani orijinal hali atıyorum 4 sene gittiyse temizlik sonrası 2 senede tekrar sararıyor ancak sadece pasta ile kolaylıkla temizleniyor.

4 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

anlaşılan far cilam çok işe yarıyor, ama şunu da söyleyim ben cila dan çok far yapısı diye düşünmüştüm hala öyle bir düşüncem var

en önemli faktör farın kalitesi, bende de hiç bir sorun yok, her hangi bir cila vs uygulamıyorum. ikincisi kullanım, fırçayla yıkama ömrünü ciddi olarak kısaltıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18.04.2018 - 01:09 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

sıfır zımpara ince zımparalar için genel bir tabir.

farın durumunda göre sırayla örneğin 800 1000 2000 şeklinde gitmek lazım.

biliyorum..zımpara numaralarını hatırlamadığım için öyle yazdım..  :) 

koçtaş gibi bir yerde yardımcı olurlar arkadaşa..yanlış hatırlamıyorsam sarılar kuru siyahlar su ile uygulanan zımpara

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16.04.2018 - 18:54 tarihinde, Eren Emine Özen yazdı:

Bi tanıdık aracılığıyla gittiğim yere sözde far temizliğini yaptırdım. Eline ilk bulduğu zımparayı aldı 2dk sağdan 2dk soldan zımparaladı polisaj makinasıylada bi pasta çekti oldu bittiye getirdi. Sarı sarı çizikler vardı azda olsa sarılığı gitti çizikler duruyor ses etmeden borcum ne dedim 30 tl dedi bide. Al sana 10tl dedim. Bu ne abi dedi. Yaptığın işe bu bile fazla para vermeden gidecektim ama tanıdık aracılığıyla geldiğime dua et kavga çıkartırdım 1 lira daha isteme diyerek çıktım gittim. İşte malum farların fotoları... Alırım zımparasını kendim saatlerce uğraşır yaparım öd0nç bi polisaj bulursam ellerimlenyaparım bulamazsamnsırf polisaj pasta çeksin diye başka bi ustaya yaptırırım olur biter. 

P_20180416_182257.jpg

P_20180416_182328_PN.jpg

Yakından baktığımda kılcal çiziklerin durduğunu görüyorum. Bence yapamamış. Bu temizliği 3M seti ile yaptırırsan çok iyi sonuç alırsın. Meguiars ta yaptırdım ben ama kesinlikle 3M daha iyi. 60 tl ye izmirde yaptırmıştım 2 sene önce. 3 çeşit zımpara kullanmıştı. Zımpara iyi olmazsa pasta-cila önemli olmuyor. Bir far uygulaması 30 dk sürmeli. Yapan kişi çok özene bezene yapmıştı. İçini açtırmanı tavsiye etmem, birleştirdikleri zaman iki far aynı ayarda olmuyor ve yerine tam oturtamadıkları zaman yazın yağmur yağınca farın içi buğu oluyor. Yani boşluk kalıyor parçaların arasında. En güzeli siz 3M ile far temizleme yapan birine yaptırın bu işi. Yeni araç alanlara da şeffaf far filmi çektirmesini tavsiye ederim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.