Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaskodan Şanzıman Değişimi Oluyor Mu ?

Önerilen Mesajlar

Adamlar bana aracın onlardayken hangi kasko firması tarafından sigortalı olduğunu söylemediler. Adını unuttuk dediler de bunu öğrenmenin farklı bir yolu var mı ? Eğer öğrenirsem aracın ruhsat sahibinin adı soyadı adresi her şeyi elimde. Kaskodan parayı alan kişi belli olur zaten.

--55 dakika sonra eklendi--

Avukatla görüştüm. Kesinlikle dava açmamız gerektiğini dolandırılma olduğunu söyledi. Savcılıktan izin çıkarıp sahibinden.com daki ilanı isteyecek. Ki buda işime gelir. İlanda aracın hasar kaydı olmadığını iddia etmişlerdi açıklama kısmında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, BurakHAN yazdı:

Adamlar bana aracın onlardayken hangi kasko firması tarafından sigortalı olduğunu söylemediler. Adını unuttuk dediler de bunu öğrenmenin farklı bir yolu var mı ? Eğer öğrenirsem aracın ruhsat sahibinin adı soyadı adresi her şeyi elimde. Kaskodan parayı alan kişi belli olur zaten.

herhangi bir sigortacının detayları görebiliyor olması lazım. yani eksperi, şirketi vs görür en azından.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Durum güncellemesi:

Avukatla görüştükten sonra aracı satan kişiyle görüştüm. Avukatımın davayı kazanacağını hiç bir hak iddia edemeyeceğini işin sonunda bana 26.000 TL ödeme yapma zorunluluğu olacağını söyledim. Ya aracımı yaptır ya da davayı açıyoruz dedim. Birlikte Ford hastanesine gittik. Daha sonra aracın arızası tespit edildi. Kavramadan dolayı şakırtı sesi, titreme sirkeleme yapıyor dendi. 3000 TL işçilik dahil adam ödeyecek. Bakalım sonuçları göreceğiz. Bu da bu şekilde kayıtlara geçsin. Ben mağdur oldum, 1 sene davayla uğraşmak yerine bu yöntemi tercih ettim. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben avukatla görüştüğümde her türlü kazanırız kazanmasına ama 12  13 ay sürer dava dedi. O zamana kadar aracın başına kim bilir neler gelir. 26.000 Lira ver şanzımanı değiştir, davayı kazanınca geri alırsın paranı dedi avukat. Benim de o kadar param yok. Bu ülkede bu tarz şikayetlerde mağdur olanların davaları 2-3 yıla kadar çıktığı bile oluyormuş ne diyeyim. Ben uğraşmak istemiyorum. Aracımın arızası giderilirse gittiği yere kadar binerim. Memnunum.  Onun dışında yapılan sahtekarlığı da Allah' a havale ediyorum. Allah yedirmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam 3 bin tl yi göbek ata ata kabul etmiştir içinden.. zefer beyin dediği gibi yetkili servis olsa kabul ederdim. Hiç olmazsa yaptıkları işe bi süre garanti veriyorlar. Dişardaki adam sizi bi süre sonra kaba tabirle tanımaz.. O şanzımanın ilerde önünüze ne çıkarır oda meçhul ? 

Sizde açıklama yapmışşınız kendinizce haklısınız ama ne bileyim resmi yol daha sağlıklı olurdu gibi'me geliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu Güncelleme;

Sabah saatlerinde Ford hastanesine gidildi. Aracın şanzımanını sökmeye başladılar. Deliği görünce su girerse kavramayı bozacağı için kaynak veya sadece o bloğun değişimini önerdi adamlar. Ben de değişim olsun kaynakla olmaz dedim. Uygun parça ellerinde yoktu. Komple orjinal ti-vct şanzıman var dedi. Sıfır kullanılmamış. 7.000 TL dediler. Uğraştılar ettiler 5.000 e indi. Bu sefer de şanzıman toplandı. Etis ten kodlama yapılırken beyin kaldırmadı şanzıman vuruntu yapmaya başladı. Komple beyni değiştirmek zorunda kaldılar o da ücret almadılar. Şu an aracımın şanzımanı komple değişti. Vuruntu sarsıntı titreme ve şakırtı sesleri yok. Bakalım. bundan sonra gözlemlerim. Aşağıda fotoğrafları atıyorum. Eski şanzıman - Yeni şanzıman şeklinde resimler...

20180418_111152.jpg

20180418_115808.jpg

20180418_115812.jpg

20180418_115818.jpg

20180418_142415.jpg

20180418_142426.jpg

20180418_142434.jpg

BurakHAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

geçmiş olsun. değişim iyi olmuş. beyine para almamaları pek ilginç ama.

Ben biraz sert çıktım aslında. Kodlanmadan önce vuruntu yoktu. Ford-Etis değil de başka bir programla yapınca araç durduğu yerde tak tak diye ses yapıyordu şanzıman. Böyle yaptığın için oldu dediğimde yeni beyine etisten kodlama yaptı sorun çıkmadı. 

--1 dakika sonra eklendi--

Bana garip gelen bir şey var. Gittiğim yer devasa büyük bir servis. Çok iş yapıyor. 5.000 TL ile komple şanzıman+beyin değiştik. Hasar kaydında nasıl 26.000 TL şanzımana fiyat çıkmış anlam veremiyorum. Otokoç da 20.000 e yakın istemişti.

BurakHAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Yasin Çınar yazdı:

Önceliklle geçmiş olsun.

1.Avukat mahkemeye bilirkişi başvurusu yaptımıda hemen bilirkişi gelip 26.000 bin TL değer kaybının oluştuğunu anladı.Hembilirkişi  olarak çalışan hem Avukat olarak çalışan İstanbul üniversitesi hukuk fakültesinde bile Yok.

2.Mahkeme kararı temyiz edilmeden kimse kimseye zorla para ödeyemez.

3.Mahkemeye şuan dava açıldığında bu tarz davalarda 1.5 yıl sonrasına dava duruşması veriliyor.1.5 yıl sonrası için hiçbirşeyin kazanıp kazanılmayacağı kesin olmaz.

4.Tekrardan geçmiş olsun

Karşı tarafın avukatlığını yapıyor gibi konuşmuşsunuz. Hasar kaydı ben aracı almadan önce girilmiş zaten sisteme. Bilir kişi farklı bir şey mi söyleyecekti ? Doğru söylemişsiniz. 1,5 Seneye kim öle kim kala. Mağdur olan daha da mağdur oluyor. Ben bu şekilde çözdüm. Pek adaletli olmasa da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yasin Çınar yazdı:

1.Burası kimsenin kimseye avukatlık yapıcağı yer değildir.

2.Kimse rastgele bir miktar söyleyip o miktarı aynen talep edemez.Bilirkişi bile atansa bu dosyaya aracın tamir bedelini ortaya çıkarır.26 bin değil kendin yazmış olduğun sıfır kullanılmamış 7000 TL yada civarında bir miktar verir.Neyse;

Sorunun çözülmüş,geçmiş olsun iyi akşamlar

O zaman iyi ki de bu şekilde çözmüşüm desene. Teşekkürler, İyi akşamlar :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Yasin Çınar yazdı:

Bu konuda haklısınız benim düşüncem 2 parça somonlu vidaya para yazan servisler bin TL lik beyine para almaması müşteri memnuniyetidir,belkide

sanayideki parçacılarda yada çıkmacılarda 2000 tl filan dı diye hatırlıyorum.

forumda bu vuruntu vs sorunlarından beyin değiştirerek kurtulanlar da vardı. yani aslında baştan beri sorun şanzıman değil (kırık dışında) beyin de olabilir, yada her ikiside. tam olarak bildiğim konu değil.

şanzımanı değiştirmeden değişti gösterip parasını alan miktarınıda yüksek tutar. otosanda 20000 olan işlem dışarda 8-9 normal ama 5 baya ucuz tabi. sıfır olduğuna emin misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

şanzımanı değiştirmeden değişti gösterip parasını alan miktarınıda yüksek tutar. otosanda 20000 olan işlem dışarda 8-9 normal ama 5 baya ucuz tabi. sıfır olduğuna emin misiniz? 

Evet sıfırdı. Şanzımana denk gelecek yerlerde plastik koruma kapakları da vardı. Sadece beyin sıfır mıydı ondan emin değilim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.