Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

16 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Gövde tiplerinin bagaj hacmi ( litre bazında ) konusunda herhangi bir bilgi var mı ? Sağa sola baktım ama direkt litre bazında bir bilgi bulamadım.

Yazdığım yazı dışında ekstra bilgi yok. Eğer bu bagajda mini stepne varsa hacim 368 litre civarına gelmiştir. Mevcut 316 lt.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Orkun S. yazdı:

Yakup abi Çin'deki tanıtımın videosu ya da fotoğrafları yok mu? Sedan karoser hakkında net fotoğraf yok hâlâ sitede, artı başka sitelerde.

İlk mesaj ve linkte ekli hepsi. Dedim ya sedan olunca içi önü vs değişmiyor. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğriye eğri doğruya doğru. Bu kasanın MK 3 veya 3,5 la alakası yok. Bildiğin MK4 olmuş. Değişmeyen hiçbir yeri yok. C segmenti kompakt bir araçtan ancak bu kadar bence. Yeni motor ve donanımlarla tekrar bakılmalı. Beğenip beğenmemek kişisel olur bu saatten sonra. Yerin dibine sokmanın da anlamı yok.  Segmentinde bir çok yenilik de getirecek olması da dikkate alınmalı . Ben Focus fanatiği değilim ama ülkemiz koşullarında yine en mantıklı araçlardan birisi. Eleştirmek iyidir fakat hayal kırıklıklarını  pek anlamıyorum. :)

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada üst seviye farlar tasarımdan bağımsız sadece opsiyon bir özellik gibi duruyor. (Bunu tam anlayamadım netleşince düzenlerim yazıyı, thor olmayan Titanium olunca seçilebiliyor ama)

İşte Türkiye Trend X spec :)

Screen Shot 2018-04-11 at 00.17.27.png

Screen Shot 2018-04-11 at 00.17.17.png

Elektrikli el freni olmayan manuel kombinasyon;

Screen Shot 2018-04-11 at 00.15.27.png

Screen Shot 2018-04-11 at 00.14.05.png

Bu da olası Style içi olur, 6.5" ekranlı vs.

Screen Shot 2018-04-11 at 00.14.50.png

Baz ST-Line

Screen Shot 2018-04-11 at 01.00.41.png

Baz Titanium

Screen Shot 2018-04-11 at 01.01.37.png

collagelm.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Henüz kesinleşmemiş tüketim değerleri (Yeni yönteme göre)

1.0 LT EB 85 ps 6 ileri manuel vites ile yakıt tüketimi 6.0 - 4.2 - 5.1 L/100 km 
1.0 LT EB 100 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 6.0 - 4.3 - 4.9 L/100 km 
1.0 LT EB125 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 6.2 - 4.5 - 5.1 L/100 km 
1.5 LT Ecoblue 95 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 3.9 - 3.5 - 3.6 L/100 km 
1.5 LT Ecoblue 120 ps 6 ileri manuel vites ile karma yakıt tüketimi 4.1 - 3.6 - 3.7 L/100 km 
1.5 LT Ecoblue 120 ps 8 ileri otomatik vites ile karma yakıt tüketimi 5.0 - 4.1 - 4.4 L/100 km 

Nedir bu yeni yöntem?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaliteli bir araç gibi duruyor, lakin Ford ille kalite algısı açısından bir yerde geri kalmak zorunda. Fiestadaki çakma dijital gösterge panelini buraya koymak da nedir? Umarım Fiestada ilk günden o halojenlere zorunlu tutulmayı eleştirdiğimiz gibi bunu da bir şekilde düzeltirler yola çıkana kadar. Hiç mi hiç yakışmamış. St-line hoşuma gitti dış tasarım olarak. 1.5 182liği Otosan hangi donanımla kaç paraya mal edecek (gelirse eğer) merak konusu. benim aynı güçteki aracımı 99bin tl ye aldıgımı düşünürsek.. Mevcut Focustan pahalı gelecekse hiç şansı yok. Fiesta gibi getirmediği motorlarla Avrupada rekor kırmaya devam eder. Burada da Ecoblue style kovalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa için değil de Amerika için üretilmiş izlenimi yarattı bende dış görünüm. Göstergeler belirtildiği gibi büyük saçmalık, yıl olmuş 2018, sen hala mk3'ün göstergelerini kullanıyorsun neredeyse.

St-Line güzel, 1.5 182'lik niye otomatik yok be ya.

Canlı gelsin de gidip inceleyeyim, artık istanbulda olduığuma göre admin incelerken beni de çağırır diye umuyorum :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.