Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

hocam bu sedan modelde arka süspansiyonlar tüm motor seçeneklerinde bağımsızdı dimi?

Hayır

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, Faruk Çelik yazdı:

Türkiye tanıtımı veya lansman tarihi hakkında herhangi bir bilgi varmı acaba?

https://www.focusclubtr.com/search/?q=ekim&type=forums_topic&nodes=185

Daha önce yazdığımız gibi, yukardaki tarihte olacaktı. Muhtemelen artan döviz ile ertelendi (İkinci cümlem resmi ağızdan değil). 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
08.09.2018 - 10:51 tarihinde, Erhan Er. yazdı:

Çin'e daha önce gittim, teknoloji olarak neler yapabildiklerini de iyi biliyorum. Iphone Avrupa da üretilseydi daha kaliteli olabilirdi de.

Ben Avrupa üretimi araçların malzeme ve işçilik kalitesinin daha üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Örneğin Almanyada üretilen golf, Meksika üretimi jettaya göre daha kaliteli bir araç. Bu istenen bir fark da olabilir tabi... Honda Civic Sedan TR üretimi ama HB olan İngiltere üretimi. Civic Sedan'larda çıkan sac problemini hepiniz biliyorsunuzdur.

Çinde üretilecek Focus her ne kadar ford standartlarına göre üretilecek olsa da Çin yan sanayi malzemelerini kullanacak. Kalite kontrol var diyeceksiniz tabiki ama o kontrolü yapan da nihayetinde Çin vatandaşı olacak.

Çin üretimi yada Alman üretimi Focus tercihiniz olsaydı hangisini tercih ederdiniz?

Bu mantıkla yaklaşıldığında İspanya'da üretilen Ford araçların da üretim kalitesindeki sorunları, toleransları görmek lazım. Koskoca aracın konsolunu yerleştirirken ortalayamayan bir üretim kalitesinden bahsediyoruz. Ya da boya üzerindeki sorundan dolayı fabrika çıkışı verilmemesi gereken ama görülmeyen kusurlardan bahsediyoruz. Çin de olsa Avrupa da olsa, üretim kalitesini bulunduğu ülke belirlemiyor. İşletmenin kalite anlayışı çok önemli.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Ahmet Polatkan
      Aradım 2015 model dizel 1.5.Sabah araci çalıştırmadan yağ kontrol için motor kaputunu açtığımda sol kisimdan duyulan ince bir ses geliyordu.Bilmedigim için sormak istedimAcaba bu ses nedir ve normalmidir.simdiden teşekkürler
    • Yazan: Uğur Kat
      Merhaba 2016 model 30000 km de manuel hb focusum var ancak eşimin otomatik istemesi sebebiyle focusu satıp üstüne 5-10 koyup sıfır fiesta alalım diyoruz ancak çok arada kaldık ya pişman olursak diye malum fiesta ufak araba c segmentten b ye düşmek ne kadar mantiklimantıklı

• Yazan: Ahmet B.
      Merhabalar,mk2.5 hb kasa focus aracımın iç aydınlatmaları led ampuller ile değiştirdim,bagaj içine de led uygulaması yaptım sizlerle paylaşmak istedim. Iyi seyirler.

• Yazan: OnurKılıç
      iyi akşamlar
      2011 model FOCUS 3 TDCİ TİTANİUM X aracımın 
      rampa yukarı kalkış yaparken birinci vitesten atma sorunu vardı
      3-4 haftadır rampa yukarı 2. viteste aracı devirlendirip 3. vitese atarken geçmeme sorunu baş göstermeye başladı 
      şanzumanla alakalı bir durum mu veya başka bir sorun olabilir mi acill yardım

• Yazan: Yakup Çağatay
      Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Boyut - Performans - Tüketim Değerleri

Tüm bilgiler-> https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/

Motor karşılaştırmasında daha mantıklı bir kıyaslama olması adına Mk3’ün makyajlı (MCA) versiyonlarını yazdım. Ayrıca Mk4’ün tüketim değerleri WLTP olarak verilmiştir bu sebeple birebir karşılaştırma yanıltacaktır. Mk3 Mca’nın tüketim değeri ise NEDC standardındadır. Mk4’ün NEDC değerleri -motora göre değişken- %10-15 arasında daha düşüktür.

Not: Linkteki tablolar günceldir, buradakiler eski. Dikkat.
      Ağırlık konusunda sadece genel bir bilgi mevcut olduğu için, değerler en iyimser şekilde hesaplanıp tabloya eklenmiştir. Bazı modeller biraz daha ağır olacaktır. Bu güncellemeler için de biraz bekleyeceğiz. Hafiflik, hızlanmaya katkı sağlamış ayrıca tüketimde de yaklaşık %10’luk iyileştirme mevcut.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.