Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

araba hakkında kısa bilgilendirici video,

Buarada rahatsız olduğum bir başka konuyu gündeme getireyeyim. Bugüne kadar ön koltuk arkalarının plastik kaplama oluşundan yakınanı görmedim ama ben her gördüğümde rahatsız oluyorum. Megane gibi malzeme kalitesi ve konforu focustan daha geride bir arabada bile koltuk arkaları kumaş kaplı iken focus gibi yeni kasada kapı içleri bile halı kaplı olan bir modelin koltuk arkalarını plastik kaplama yapmasını yakıştıramadım. Her ne kadar arka diz mesafesi uzamış bile olsa, arka koltukta yolculuk yapanlar için konfor açısından önemli negatif bir detay.

Mehmet Yavuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Mehmet Yavuz yazdı:

araba hakkında kısa bilgilendirici video,

Buarada rahatsız olduğum bir başka konuyu gündeme getireyeyim. Bugüne kadar ön koltuk arkalarının plastik kaplama oluşundan yakınanı görmedim ama ben her gördüğümde rahatsız oluyorum. Megane gibi malzeme kalitesi ve konforu focustan daha geride bir arabada bile koltuk arkaları kumaş kaplı iken focus gibi yeni kasada kapı içleri bile halı kaplı olan bir modelin koltuk arkalarını plastik kaplama yapmasını yakıştıramadım. Her ne kadar arka diz mesafesi uzamış bile olsa, arka koltukta yolculuk yapanlar için konfor açısından önemli negatif bir detay.

koltuk arkasının plastik olması gayet mantıklı ford geç bile kaldı ,plastik olduğu için arkaya inen binen yolcu ,çocuk vs. olunca koltuğun arkası kirlenmiyor ayrıca çok rahat temizleniyor kir olunca bunun dışında focusa yakıştıramadım demişiniz ;bmw, volvo vs gibi premium markalarda ön koltuk arkası plastik ve bu arabaların her yeri kalite akıyor bence megane de geçsin bu plastik olaya kaliteli arabalar hep bu şekilde ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende yeni fiesta ve polo yollarda göremiyorum diyenlerdenim.. hele hele fiesta hiç yok.. polo eh işte..

Gerçi satiş rakamlari yalan söylemez ?

focus 4"ude fazla göremezsek şaşmamak lazim..

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bunlar daha iyi günlerimiz... :dont:

millet halinden memnun vallaha Cem Abi hiç bir tepki vs. yok herşey güllük gülistanlık...En çokta durumu kötü olanlar memnun halinden...O yüzden gelsin zamlar alamayanlar düşünsün adamlar madem memnunlar hallerinden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

koltuk arkasının plastik olması gayet mantıklı ford geç bile kaldı ,plastik olduğu için arkaya inen binen yolcu ,çocuk vs. olunca koltuğun arkası kirlenmiyor ayrıca çok rahat temizleniyor kir olunca bunun dışında focusa yakıştıramadım demişiniz ;bmw, volvo vs gibi premium markalarda ön koltuk arkası plastik ve bu arabaların her yeri kalite akıyor bence megane de geçsin bu plastik olaya kaliteli arabalar hep bu şekilde ...

evet dediğiniz gibi koltuk arkalarının plastik olması mantıklı ama saydığınız geniş aks mesafesine ve geniş arka diz mesafesine sahip premium markalarda. Focus gibi c orta sınıf araçlar içinse hafifte boyunuz uzunsa o plastikler bütün yol konforunuzu götürecektir. Ben konuya konfor açısından yaklaştım bahsettiğiniz çabuk kirlenmesi ise ayrı konu, herkesin öncelikleri farklıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mehmet Yavuz yazdı:

evet dediğiniz gibi koltuk arkalarının plastik olması mantıklı ama saydığınız geniş aks mesafesine ve geniş arka diz mesafesine sahip premium markalarda. Focus gibi c orta sınıf araçlar içinse hafifte boyunuz uzunsa o plastikler bütün yol konforunuzu götürecektir. Ben konuya konfor açısından yaklaştım bahsettiğiniz çabuk kirlenmesi ise ayrı konu.

diz mesafesinin focustan bile dar olduğu örneğin volvo v40, mercedes a180 ,mercedes cla gibi premium modellerde de koltuk arkası plastik ve gayet mantıklı iyi birşey

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

diz mesafesinin focustan bile dar olduğu örneğin volvo v40, mercedes a180 ,mercedes cla gibi premium modellerde de koltuk arkası plastik ve gayet mantıklı iyi birşey

Hafif boyu olan benim gibi birinin diz mesafesi dar ve koltuk arkaları plastik olan bir araçta yol boyu dizleri plastiğe dayalı gitmesi kumaş zemine göre ne avantaj sunuyor ve neden daha mantıklı beni de aydınlatabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Mehmet Yavuz yazdı:

Hafif boyu olan benim gibi birinin diz mesafesi dar ve koltuk arkaları plastik olan bir araçta yol boyu dizleri plastiğe dayalı gitmesi kumaş zemine göre ne avantaj sunuyor ve neden daha mantıklı beni de andınlatabilir misiniz?

Diz acıması konusunda haklı olabilirsiniz. Mk4 focus'da boyu 1.85 - 1.90 arası bir kişi, dizleri koltuğun arka kısmına değmeden rahatça yol alabilir. Eğer boyunuz bu ölçülerden uzun değilse plastik olması bir sıkıntı teşkil etmez. Boyunuz 1.90'dan da uzunsa zaten aracın koltuğunun arkasının plastik yahut kumaş olmasının bir anlamı olmayacaktır. Zira bu kadar uzun bir boy ortalamasının hakkı D segmentten başlar. Bir ihtimal belki Octavia'ya sığılabilir. Fakat anlatmak istediğim arka dize mesafesi zaten sınıf ortalamalarına, hatta üstüne çekilmiş vaziyette. Bu noktadan sonra arkada yolculuk edeceklerin şikayeti genelden ziyade çok öznel bir yorum olarak kalacaktır ki o durumda aracın üretimi yahut malzemesiyle ilgili bir şey söylemek çok doğru olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Mk4 focus'da boyu 1.85 - 1.90 arası bir kişi, dizleri koltuğun arka kısmına değmeden rahatça yol alabilir.

Gözlem: 1.85 sınır. Yani önde 1.85 boyunda sürücüye göre ayarlı koltukta arkada 1.85 boyunda kişi ancak (rahatasız olmadan) sığıyor.

--16 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, okan ali yazdı:

Bende yeni fiesta ve polo yollarda göremiyorum diyenlerdenim.. hele hele fiesta hiç yok.. polo eh işte..

Her satılan bir Fiesta için...

13 Renault Clio

7 Hyundai i20

6 VW Polo

2 Opel Corsa satılmış bu yılın ilk yarısında. 

Fiyasko!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta'nın ilacı belli.

Ya 1,0 motor 125 ps olarak gelecek ya da dizel otomatik bir versiyon mutlaka aileye katılacak. Aksi takdirde bir daha liderliği rüyasında göremez. Neden önceki kasadan daha yavaş ve daha çok yakan bir arabayı alsın ki müşteri? Geldiği günden beri söylüyorum, Ford bu sınıfın imparatoru Fiesta'yı göz göre göre çöpe attı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Gözlem: 1.85 sınır. Yani önde 1.85 boyunda sürücüye göre ayarlı koltukta arkada 1.85 boyunda kişi ancak (rahatasız olmadan) sığıyor.

Bu bana kalırsa c segment bir araç için fazla fazla yeterli bir ölçü. Bu ölçünün üstüne belki hissedilir derecede bir octavia çıkabilir. Onun haricinde rakipleri düşünüldüğünde üç aşağı beş yukarı hepsi birbirine benzer. Hatta son nesliyle focus bir çıt ileri gitmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Fiesta'nın ilacı belli.

Ya 1,0 motor 125 ps olarak gelecek ya da dizel otomatik bir versiyon mutlaka aileye katılacak. Aksi takdirde bir daha liderliği rüyasında göremez. Neden önceki kasadan daha yavaş ve daha çok yakan bir arabayı alsın ki müşteri? Geldiği günden beri söylüyorum, Ford bu sınıfın imparatoru Fiesta'yı göz göre göre çöpe attı.

Ben de aksini söylüyorum bunlar kesinlikle ilaç olamaz daha çok satanların tamamı daha az yakıyor ve hızlı mı gidiyor (Bkz: İ20) veya herkes öyle mi bakıyor sanıyoruz? Ford, Fiesta'yı çöpe atmış olsa Avrupa'da da aynı şey yaşanırdı, buna rağmen  Avrupa'da hala gözde, peki bu neden?

Türkiye'de satmak istiyorsan ucuz yapacaksın bu kadar ilaç fazlasına bakan sandığınız kadar yüksek değil, bunu görmek için birkaç gününüzü bayilerde geçirirseniz görebilirsiniz.

F/O da artık ucuz satmıyorum diyor. Az sattıkları için üzüldüklerini duymadım dist. tarafından, bayiler ağlıyor olabilir. Zamanında Hyundai Türkiye'de satış sorumlusu veya CEO'su kovulmuştu en çok sattığı yılda, çünkü kar etmemişti/geçen yıldan az etmişti veya. Bunu deme sebebim şu, mutlaka en çok satma derdi olmayabilir markaların, Mazda'nın açık açık söylemesi gibi örneğin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Diz acıması konusunda haklı olabilirsiniz. Mk4 focus'da boyu 1.85 - 1.90 arası bir kişi, dizleri koltuğun arka kısmına değmeden rahatça yol alabilir. Eğer boyunuz bu ölçülerden uzun değilse plastik olması bir sıkıntı teşkil etmez. Boyunuz 1.90'dan da uzunsa zaten aracın koltuğunun arkasının plastik yahut kumaş olmasının bir anlamı olmayacaktır. Zira bu kadar uzun bir boy ortalamasının hakkı D segmentten başlar. Bir ihtimal belki Octavia'ya sığılabilir. Fakat anlatmak istediğim arka dize mesafesi zaten sınıf ortalamalarına, hatta üstüne çekilmiş vaziyette. Bu noktadan sonra arkada yolculuk edeceklerin şikayeti genelden ziyade çok öznel bir yorum olarak kalacaktır ki o durumda aracın üretimi yahut malzemesiyle ilgili bir şey söylemek çok doğru olmaz.

Aks mesafesi konusunda dediklerinize katılıyorum. Kendi açımdan yeni kasada en kötü sınırlarda kalırım diye düşünüyorum ama genel olarak sadece focus için değil her arabada dizim ön koltuğa değecekse sert plastik yerine kumaş olmasını tercih ederim. Orta konsol yanlarında diz dayama pedlerinden kapı içlerindeki yumuşak malzemelere kadar kullanıcıların temas ettiği her yere yumuşak malzeme koyan ford her halde koltuk arkalarında yeni uzayan aks mesafesine güveniyor?

Çağlar bey v40, cla gibi arka diz mesafesi rezalet araçlarda bile plastik konusunu bu kadar çok savununca acaba bilmediğim birşey mi var diye merak etmedim değil, örnek vermek gerekirse videodaki arkadaş 1.86 boyunda ve nasıl sıkıştığı ortada (2:26) böyle durumlarda şahsen kumaşı veya daha yumuşak zeminleri tercih ederim. Şahsen aks mesafesi dar araçlarda ön koltuk arkalarının plastik olmasıda nasıl daha mantıklı oluyor, bilmiyorum. Özel bir sebebi varsa öğrenmeyi isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Mehmet Yavuz yazdı:

Aks mesafesi konusunda dediklerinize katılıyorum. Kendi açımdan yeni kasada en kötü sınırlarda kalırım diye düşünüyorum ama genel olarak sadece focus için değil her arabada dizim ön koltuğa değecekse sert plastik yerine kumaş olmasını tercih ederim. Orta konsol yanlarında diz dayama pedlerinden kapı içlerindeki yumuşak malzemelere kadar kullanıcıların temas ettiği her yere yumuşak malzeme koyan ford her halde koltuk arkalarında yeni uzayan aks mesafesine güveniyor?

Çağlar bey v40, cla gibi arka diz mesafesi rezalet araçlarda bile plastik konusunu bu kadar çok savununca acaba bilmediğim birşey mi var diye merak etmedim değil, örnek vermek gerekirse videodaki arkadaş 1.86 boyunda ve nasıl sıkıştığı ortada böyle durumlarda şahsen kumaşı veya daha yumuşak zeminleri tercih ederim.

Focus'un arka diz mesafesi v40'dan daha iyi olacaktır muhtemelen. Fakat atladığınız nokta şu ki kullanılan her plastiğin dokusu aynı olmayabiliyor. Yumuşak dokulu bir plastik kullanıldıysa dizlerin acıması durumu ortadan kalkacaktır. Zaten benim de demek istediğim 1.85 öne, 1.85 arkaya şeklinde bir kombinasyonla c segment HB arabaya oturduğunuz zaman diz mesafesi konusunda limitte kalıyorsanız bu otomobilin bulunduğu segment açısından normal bir durum. Muhtemelen o durumda diziniz limitte kalacaktır, sürtmeden kaynaklı bir acıma olmayacaktır. Önceki kasa c180 sedan'ın da arka koltuk malzemesi plastiktir ama dizimin değdiği zamanlar herhangi bir acıma hissetmemiştim çünkü plastik dokusu yumuşaktı. En sağlıklısı kendiniz test etmeniz, hatta özellikle dizlerinizi o plastik malzemeye sürtüp acıyıp acımadığına bakmanız olacaktır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Focus'un arka diz mesafesi v40'dan daha iyi olacaktır muhtemelen. Fakat atladığınız nokta şu ki kullanılan her plastiğin dokusu aynı olmayabiliyor. Yumuşak dokulu bir plastik kullanıldıysa dizlerin acıması durumu ortadan kalkacaktır. Zaten benim de demek istediğim 1.85 öne, 1.85 arkaya şeklinde bir kombinasyonla c segment HB arabaya oturduğunuz zaman diz mesafesi konusunda limitte kalıyorsanız bu otomobilin bulunduğu segment açısından normal bir durum. Muhtemelen o durumda diziniz limitte kalacaktır, sürtmeden kaynaklı bir acıma olmayacaktır. Önceki kasa c180 sedan'ın da arka koltuk malzemesi plastiktir ama dizimin değdiği zamanlar herhangi bir acıma hissetmemiştim çünkü plastik dokusu yumuşaktı. En sağlıklısı kendiniz test etmeniz, hatta özellikle dizlerinizi o plastik malzemeye sürtüp acıyıp acımadığına bakmanız olacaktır ?

Dediklerinize katılıyorum ama yanlış anlaşılma olmasın focus diz mesafesini başka araçlarla veya plastik malzemelerini kıyaslamıyorum. Genel olarak ''aks mesafesi ve arka diz mesafesi dar'' bütün araçlar için arka koltuk kaplamasının kumaş veya daha yumuşak zemin olmasının konfor açısından önemli bir detay olduğunu vurgulamak istedim?

V40 cla konularına nasıl geldiğimize dönersek, çağlar bey ''aks mesafesi ve arka diz mesafesi dar'' araçlar da bile plastik kaplamaların kumaşa göre daha mantıklı olduğunu belirtince, bilmediğim önemli bir faydası mı var, ''konfor'' açısından nasıl bir avantaj sunuyor merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.