Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

Ford Almanya sitesinden Dizel otomatik arac configure ettim, titanium oylesine bi design paket, sectim. Neredeyse baska opsiyon yok. 32.550Euro cikti. Turkiye fiyati da %30 fazla olsun (Hepsaplama exceli vardi sanirim biyerlerde ama bulamadim) hadi 42.315Euro ediyor, o da suanki kurla 215bin TL ye falan geliyor. Ihtiyacim olanlari alayim birazda janjanli olsun desen 250bin TL ye focus sahibi olabiliriz. :D:D:D

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ben göstergelerin final versiyonunda değişme ihtimali olduğunu düşünüyorum, yetişmemiş olabilir. En geç yeni kuga ile birlikte focusta da değişir bence. Klima sıcaklık bilgilerini yeniden sync 3 ekranında göstermeyi akıl etmeleri büyük gelişme :) 

secme.jpg

Bilgi ekranı alt kısmındaki krom çerçeveyi de aracın ön kısmında bulunan hava girişi ön paneline benzetmişler. Bu da bir ayrintı olsa gerek.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
6 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Ford Almanya sitesinden Dizel otomatik arac configure ettim, titanium oylesine bi design paket, sectim. Neredeyse baska opsiyon yok. 32.550Euro cikti. Turkiye fiyati da %30 fazla olsun (Hepsaplama exceli vardi sanirim biyerlerde ama bulamadim) hadi 42.315Euro ediyor, o da suanki kurla 215bin TL ye falan geliyor. Ihtiyacim olanlari alayim birazda janjanli olsun desen 250bin TL ye focus sahibi olabiliriz. :D:D:D

Herhalde Türkiye'ye daha ucuza verirler. Fabrikaların ülkelere göre farklı fiyat politikaları olabiliyor. Aksi taktirde satamazlar.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer o günlerde Golf, Astra ve diğer C sınıfı arabalar da bu seviyelere yakın bir fiyata satılıyorsa piyasa oturmuş demektir ve satılır. 2016 ÖTV zammı sonrası da dizel otomatik C sınıfı araçlar 110 bini aşmış ve herkes artık bu fiyata bu sınıf araba alınmayacağını söylemişti ama satışlar tam gaz devam etti. 

Focus daha tanıtılmadan aylar önce donanımlı bir dizel otomatiğin Ekim 2018'de 150-160 binler civarına satılacağını ve bunun çok yüksek bir rakam olduğunu dile getiriyordu herkes. Şu anki piyasalar göz önüne alındığında bence @Servet Ö.'nün tahmini çok gerçekçi olabilir. O zaman bu araba 160 bin etmez diyen birisi tam dolu bir dizel otomatiğin fiyatını bugünden 160 bine sabitlese herhalde hiç kaçırmaz. Kısaca her fiyata alışılıyor bir müddet sonra.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
26 dakika önce, Mehmet Gün yazdı:

Herhalde Türkiye'ye daha ucuza verirler. Fabrikaların ülkelere göre farklı fiyat politikaları olabiliyor. Aksi taktirde satamazlar.

Keske...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı oluşturucu ile mevcut Focus’u oluşturup aradaki fiyat oranını bulun, arada fiyat farkı yok ya da çok az. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz zaten :) 

Bize son gelen ve fiyatı yakın olan EcoSport ile deneyip oranı buldum, bi ara bunun excel tablosunu vermiştim. Ona göre de aynı paraya geliyor Focus. Bizim donanımlara göre artar veya çıkar işte. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
44 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Kısaca her fiyata alışılıyor bir müddet sonra.

Benim anlamadığım nokta şu. Araba fiyatları müthiş bir yükselme grafiği sergiliyor. Bunda tamamız. Ama nasıl oluyor da satış rakamlarında gözle görülür bir düşüş olmuyor anlamış değilim. İnsanların gelir seviyesinin, araba fiyatları oranında arttığını hiç sanmıyorum.

Edit: Alışmak, sevmekten daha zor geliyor. ^_^

Cankut Bulut tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford-focus-sw-2018-15.jpg

Büyük ihtimal açıdan kaynaklı ama sanki göstergede sadece ibreler gözüküyor,bir süpriz yapıp dijital yapmış mıdır Ford kalanını :kıhkıh:

Yarı hayalet gibisinden :P

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Bunda tamamız. Ama nasıl oluyor da satış rakamlarında gözle görülür bir düşüş olmuyor anlamış değilim. İnsanların gelir seviyesinin, araba fiyatları oranında arttığını hiç sanmıyorum.

Filo ve Tuzel kisilere satilan arabalarin sayisi son kullanici olan bizlere satilan arabalardan epey epey fazla. 

Sirketlerde alip vergiden dustugu icin fiyatlar pek umursanmiyor. Olan sana bana.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sirketlerde alip vergiden dustugu icin fiyatlar pek umursanmiyor.

Şirketler de aracı maksimum 10/15bin km sonra elden çıkarıyor. Hem alırken kazanıyor hem kiralayıp kazanıyor. En sonunda da o günkü piyasa değerine göre aracı satıp bir de ordan kazanıyor. Bizde ancak gece yarısı mazota zam gelmeden önce gidip depoyu doldurma telaşına girelim. Ne yaptık, kar yaptık Aboovvv :):) 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
43 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Benim anlamadığım nokta şu. Araba fiyatları müthiş bir yükselme grafiği sergiliyor. Bunda tamamız. Ama nasıl oluyor da satış rakamlarında gözle görülür bir düşüş olmuyor anlamış değilim. İnsanların gelir seviyesinin, araba fiyatları oranında arttığını hiç sanmıyorum.

Edit: Alışmak, sevmekten daha zor geliyor. ^_^

ÖTV artışı veya başka bir sebeple fiyatlarda ani bir fırlama olursa bu ancak 1-2 haftalık bir tereddüt oluşturuyor alıcılar üzerinde. Sonra bir şekilde o arabanın müşterisi yavaş yavaş yeniden şekilleniyor. 2016 Kasım'da 1,5 tdci titanium Focus sunroof ve navigasyon opsiyonu ile 98 bin lirayken Aralık ayındaki ÖTV düzenlemesi ve kur zammı ile bir ay içinde 107 bin liraya fırladı ama yine de sipariş verip bekleyenler vardı. Sonuçta o araba bir şekilde satılıyor. Sadece alacak olan kişiler değişiyor. Yeni Focus da Türkiye'de satılmaya başlayınca  rakipleri ne satıyorsa bugünkü pazar payı neyse üç aşağı beş yukarı aynı seviyede satılmaya devam edecektir. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göstergelere herkes çok saydırmış.

Açıkçası neden beğenilmediğini ben anlamadım. Normal bir analog gösterge işte. Çok kötü değil, süper de değil. Normal olması gereken gibi bir gösterge.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Muhammed E.
      2016 Focus'um için Çin'den Aliexpress üzerinden verdiğim gündüz ledi geldikten sonra yaptıracak yer bulamayınca kendim yaptım ve alacak olanlar için faydalı olur ümidiyle sizlerle de paylaşayım.

Öncelikle gündüz led'lerini şu linkten pazarlıkla 80 dolara (yaklaşık 300TL) aldım. Bu arada benim aldığım ürün gündüz BEYAZ, gece MAVİ yanıyor. ( https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226 )

Gerekli Malzemeler:
      - Gündüz LED
      - Düz tornavida
      - 12-13 (sanırım) anahtar veya ingiliz anahtarı
      - Elektrik bandı

NOT: Başka hiçbir kablo vs gerekmiyor, gönderilen ürün tamı tamına uyuyor

1. Öncelikle aracımızdaki eski sis farının çerçevesini söküyoruz. Yeni ledli çerçeveleri kablolar aradaki boşluktan içeri girecek şekilde takıyoruz

2. Farları sökmemiz gerekiyor, aslında sağdakinin sökmek de yeterli de sökmesi kolay, alttan kabloyu almamız daha kolay olduğundan ikisini de sökün. Bunun için Yakup beyin Youtube'da paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

3. Soldaki (akü tarafındaki) farı çıkardıktan sonra far soketindeki 12 numaralı kablonun biraz gerisinden dışını soyup LED lere giden kablonun birinde mavi kablo var headlight yazan onu oraya bağlıyoruz.

4- LED'in kontrol cihazından toplamda 4 kablo + 2 ledlere kablo gidiyor. Bunlar GÜÇ+(Battery+) / TOPRAKLAMA (Ground) / ACC FUSE / Far (Headlight) şeklinde ve ingilizce olarak üzerine kağıt yazıp göndermişler zaten.

5- Motor kısmındaki sigorta kutusunu açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi 3 kabloyu oraya bağlayacağız. Sigortanın resmini de ekledim yeterince anlaşılır sanırım.

6- Sigortanın içine 2 kablo girecek, sigortayı tutan vidayı gevşetip oraya da topraklamayı sabitliyoruz.

7- Modülü sigorta kutusunun yanına sıkıştırdım ve ledlerin kablo bağlantılarını da tamamlayınca farları yerine takabilirsiniz. İşte bu kadar kolay

Birkaç örnek foto (Gece modunda yani far açıkken mavi renkte yanıyor, onu da çekince eklerim)

• Yazan: Yakup Çağatay
      Trend X manuel karşınızda.

Focus Mk4 Trend X 1.5L Ti-VCT 123 ps manuel vites - İç Mekan

Evet araç Trend X ve manuel vites ancak elektrikli park freni mevcut, haliyle Auto hold ve bardaklarda ve eşya gözünde aydınlatma mevcut. Kol dayama da hareketli. 

Yol bilgisayarı en boş donanımlarda 4.2" ve siyah/beyaz geliyor. Titanium ve ST-Line'da bu ekran renkli geliyor ve hayaletimsi bir ekran oluyor.

Titanium da böyle geliyor hiç fark yok. Ambiyans aydınlatma olarak kapı ve ayakta yok sadece. Ayak için yer var mı? Bakmayı unuttum. 

Klasik küllük yerini almış, ama onu raydan kolaylıkla çıkartabiliyorsunuz.

İşte çıkmış hali 🙂 

Bu da tam kapalı hali

Kol dayama içi

Sustalı anahtar tasarımı Mondeo ile aynı olmuş. Sustasız hali Mk3 ile aynı

4 kapıda tutacak var eskiden yoktu diye aklımda

Arkada 12v ve haritalık

Koltuklar

Genel bir görünüm daha

Kapılar da Titanium ile aynı, içinde keçe var üstler yumuşak kaplama. Ben anlamadım bu arabanın Titanium'dan hiç farkı yok. - Otomatik kararan dikiz aynası yok- Fark yok diyorum ama kontrol ettim araç seri olarak düşük olarak geçiyor Titanium değil. 

EKRANLAR

Çözünürlükler iyi. Her ikisi de 4.2"; ortadaki renkli, gösterge ise siyah beyaz, özellikleri Titanium ile aynı.

Araç sedan olunca görsel de sedan ancak full gibi görsel var. HB ile HB geliyor

Basınçlar TIR'dan indiği gibi 🙂 

SYNC 3 gibi, gece gündüz modu var. 

Gündüz

Gece

Gece olunca göstergeler uyumlu oluyor. İçinde aşırı bir fonksiyon olmadığı için kullanımı zor değil.

Torpidoda ufak bi bez var sadece, Titanium ile aynı.

Tavan yine universal üretimden çıkıyor ancak bu sefer 1 delik var diye aklımda diğer taraf aklımda değil 😄 

Focus Mk4 Trend X 1.5L Ti-VCT 123 ps manuel vites - Dış Mekan

Jantlar klasik renkten farklı, biraz daha koyu.

Far sensörü

Focus Mk4 Trend X 1.5L Ti-VCT 123 ps manuel vites - Bagaj

Yedek lastik bu şekilde.

Bahsi geçen 510 lt'lik bagaj ise bu. Titanium'larda gördükleriniz genelde B&O ile geldiği için daha sığ idi. Bu haliyle koltuk yatınca düz zemin olamıyor.

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/
      Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Boyut, Performans ve Tüketim Değerleri – Tüm Teknik Özellikler

Donanım Seçenekleri
      Trend X, Titanium, ST-Line ve *Vignale olacak. Ayrıca Active versiyon Haziran 2019'da Türkiye'de.  
      Motor-Şanzıman Seçenekleri
      1.5L 3 silindir 123 PS 6 ileri manuel 1.5L 3 silindir 123 PS 6 ileri otomatik (6F15)
        1.0L EcoBoost 3 silindir 125 ps 8 ileri otomatik (silindir kapamalı)
        *1.5L EcoBoost 3 silindir 150 ps 6 ileri manuel (silindir kapamalı) *1.5L EcoBoost 3 silindir 150 ps 8 ileri otomatik (silindir kapamalı)
        1.5L EcoBlue 4 silindir 120 ps 6 ileri manuel 1.5L EcoBlue 4 silindir 120 ps 8 ileri otomatik  
      *: İlerleyen dönemde sunulacak motor ve seri seçenekleri. (Ne zaman olduğunu şu an bilmiyorum)

Trend X
      Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar
      Aktif ön ızgara
      205/60 R16 lastik - Aluminyum Jant (Bilgi; 6.5j, eskisi 7.0j idi)
      Arka park sensörü
      LED gündüz farı
      Sis farı (Köşe aydınlatmalı)
      Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar (Yorum; Mk3 ile ısıtma yoktu iyi olmuş)
      Karartılmış arka camlar
      Tavan rayı (Sadece SW ile)
      Arka rüzgarlık - spoiler (5 Kapı)
      Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları (2)
      Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları (2)
      Yan perde hava yastıkları (2)
      Yolcu hava yastığı kapatma seçeneği
      İkincil çarpışma engelleme Ön/arka disk fren - TS/HLA/ESP/TC/ABS Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı 
      Hız kontrol sistemi 
      Ford Kolay Yakıt Sistemi
      MyKey
      Ford Acil Durum Yardımı
      Mini boy çelik yedek lastik
      Lastik basınç sensörü
      Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon
      Deri kaplı direksiyon simidi
      Deri kaplı vites topuzu (Manuel şanzıman ile)
      Döner vites konsolu (8 ileri otomatik şanzıman ile)
      Elektrikli park freni
      Otomatik tutunma fonksiyonu
      4 yönlü sürücü koltuğu ve 2 yönlü yolcu koltuğu (Yorum; yolcuya da 4 yönlü koyulmalı)
      Sürücü bel desteği var, yolcu bel desteği yok
      4 cam elektrikli ve global açma kapamalı; tamamı tek dokunuşla kalkıp-iniyor Seçilebilir sürüş modları (Eco - Normal - Sport)
      Direksiyondan kumandalı otomatik vites (8 ileri otomatik şanzıman ile)
      Manuel klima
      Otomatik yanan farlar
      Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi
      Direksiyondan kumandalı edilebilen müzik sistemi & 6 hoparlör
      2xUSB - iPod özelliği ile Dokunmatik olmayan renkli 4.2" TFT ekran + Bluetooth
      4,2” yol bilgisayarı
      Otomatik Başlat-Durdur (EcoBlue ve EcoBoost motor seçenekleri ile)
      Akustik lamine ön cam
      Kol dayamasız, 60:40 katlanır arka koltuklar Orta konsolda kapaksız bardaklık Arka üstte askılık Ön koltuklar arkasındaki haritalık Sustalı uzaktan kumanda Çocuk kilidi
      Hırsızlık önleme sistemi (Pats) (Alarm yok)
      Tek egzoz çıkışı
      Bagaj ve torpido aydınlatması

Titanium (Trend X Üzerine)

215/50 R17 lastik - Aluminyum Jant (7j) Gecikmeli sönen ön farlar
      Katlanabilir yan aynalar
      180o geniş Geri görüş kamerası
      4,2” renkli yol bilgisayarı
      Anahtarsız giriş
      Anahtarsız çalıştırma
      Yağmur sensörü 
      Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
      Otomatik kararan iç dikiz aynası 8" Dokunmatik ekran + SYNC 3 Kablosuz şarj ünitesi (1.5L benzinli otomatik hariç)
      Orta konsolda, manuel vites ile kayar kapaklı bardaklık (otomatikler hep açık) Dışarda, parlak kapı kaplaması (B sütunu) Yan aynalar altında aydınlatma
      Üst seviye uzaktan kumanda (sustasız)
      Üst seviye ön koltuklar
      Manuel vites ile elektrikli park freni (+Autohold)

ST-Line (Titanium Üzerine)

235/40 R18 lastik - Aluminyum Jant (8j) ST-Line tasarım kiti (Ön, arka ve yan eteklikler) Spor süspansiyon LED ön sis farları köşe aydınlatma fonksiyonlu
      ST-Line kırmızı dikiş detaylı direksiyon ve vites topuzu
      Spor koltuklar (ST-Line kırmızı dikiş detaylı)
      Çift egzoz Ön park sensörü Alçaltılmış şasi Siyah sürmeli far  
      NOT: 4,2” renkli yol bilgisayarı; B&O veya Co-Pilot 360 opsiyonları alınırsa Titanium'dan itibaren standart.(Bu sonradan kalktı,Titanium ile standart oldu, katalog hatalı değilse ilk ay gelen araçlarda olmayabilir)
      NOT 2: Otomatik uzun far; Co-Pilot 360 veya Dinamik LED opsiyonları alınırsa Titanium'dan itibaren standart.

Vignale (Bu seri şimdilik pasif durumda ama gelirse bunlar standart olacak)

215/50 R17 lastik - Aluminyum Jant (7j) Head-up display Navigasyon Full LED far Led sis farı  
      Opsiyonlar 
      Metalik Boya 1.800 TL
      Yakut Kırmızı (Özel Renk) 3.800 TL
      Titanium üzerine
      Ford Co-Pilot 360 (EcoBlue motor seçeneği ile) 7.800 TL Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk(Stop&Go) Özellikli (8 İleri Otomatik Sanzıman) Adaptif Hız Kontrol Sistemi (Manuel şanzıman) Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya ve Bisikletli algılama özelliği ile) Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalam Yardımcısı Takip Mesafesi Uyarı Sistemi Acil Durum Manevra Destek Sistemi Trafik Levhası Tanıma Sistemi Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar Açılabilir Panoramik Cam Tavan 8.700 TL B&O ses sistemi 3.000 TL Kış Paketi 2.200 TL (Isıtmalı Ön Cam, Direksiyon ve Ön Koltuklar)
      Ford Dinamik LED Ön Far Sitemi (LED arka far ile)  9.200 TL
      Akıllı Bagaj Kapağı (Station Wagon modellerde) 4.400 TL
      ST-Line üzerine
      Ford Co-Pilot 360 (EcoBlue ve EcoBoost motor seçeneği ile) 7.800 TL Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk(Stop&Go) Özellikli (8 İleri Otomatik Sanzıman) Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya ve Bisikletli algılama özelliği ile) Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma ve Şerit Hizalam Yardımcısı Takip Mesafesi Uyarı Sistemi Acil Durum Manevra Destek Sistemi Trafik Levhası Tanıma Sistemi Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Otomatik Yanan Uzun Farlar Açılabilir Panoramik Cam Tavan 8.700 TL Aktif Park Asistanı (Kapı Kenar Koruması ile) 3.300 TL B&O ses sistemi 3.000 TL Kış Paketi 2.200 TL (Isıtmalı Ön Cam, Direksiyon ve Ön Koltuklar)
      Ford Dinamik LED Ön Far Sitemi (LED arka far ile)  9.200 TL
      Göz Hizası Gösterge Paneli (Head-up Display / HUD) 3.000 TL

Fiyat Listesi
      Trend X 1.5 Ti-vct 123 PS Manuel 135.000 TL
      Trend X 1.5 Ti-vct 123 PS 6 ileri Otomatik 145.500 TL
      Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 151.000 TL
      Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 162.000 TL
      SW Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 156.000 TL
      SW Trend X 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 167.000 TL

Titanium 1.5 Ti-vct 123 PS Manuel 151.000 TL
      Titanium 1.5 Ti-vct 123 PS 6 ileri Otomatik 162.000 TL
      Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 167.000 TL
      Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 178.000 TL
      SW Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS Manuel 172.000 TL
      SW Titanium 1.5 EcoBlue 120 PS 8 ileri Otomatik 183.000 TL

5K ST-Line 1.0 EcoBoost 125 PS 8 ileri Otomatik 169.500 TL
      5K ST-Line 1.5 EcoBlue 120 PS  8 ileri Otomatik 186.500 TL

Fiyatlar belirtilmedikçe 4K ve 5K içindir. 

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/
      Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Boyut, Performans ve Tüketim Değerleri – Tüm Teknik Özellikler

Bunlara bakmadan geçme 🙂
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-yeni-ford-focus-mk4-tanitildi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-aerodinamik-ve-agirlik-iyilestirmesi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-fotograf-galerisi-yeni/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-seri-uretimi-basladi/
      https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-uretim-donanim-motor-bilgileri/

Titanium (Bu fotoğraf serisini farklı başlıkta devam edeceğim)
      Burada: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-sedan-mk4-on-inceleme/

Bunlar da ilk çıkan resmi pdf'ler
      Broşür
      Yeni Ford Focus Brosur.pdf
      Teknik broşür
      Yeni Ford Focus 2018 - Teknik Brosur.pdf
      Yeni Ford Focus 2018 - Teknik Brosur-5 ARALIK-DÜZELTMELİ.pdf
      Fiyat
      YENI-FORD-FOCUS-KASIM Fiyat Listesi.pdf

2014 Titanium Sedan Focus Mk3 Mca ve 2018 Titanium Sedan Focus Mk4 donanım karşılaştırmasını içeriyor.
      -TÜRKİYE'DE SATILAN-
      Diğer tüm başlıklarımızda sürekli bu konu öne geçiyordu artık diğer konular kendi içinde huzurla kalır ve bu başlık da ileriye yönelik yapılacak çalışmalarda rahatça fikir verir umarım. 🙂 

1.0 EcoBoost ödüle doymuyor
      2012 yılının ardından 2013 yılında da yılın motoru seçildi. Turbo şarjlı, direkt enjeksiyonlu üç silindirli motor, 15 yıllık ödül tarihinde en yüksek puanı elde etti Ford talebi karşılamak için Ağustos'un ortasında Köln (Almanya) Motor Fabrikası'nda 1.0-litre EcoBoost üretimi iki katına çıkartacağını aktardı. Avrupa'da, 1.0-litre  EcoBoost Fiesta, B-MAX, Focus, C MAX ve Grand C MAX  ile sunulmakta, aynı zamanda Transit Connect, Transit Courier, Tourneo Connect, Tourneo Courier, Mondeo ve EcoSport ile de sunulacak. Motor dünya çapında piyasaya sürülecek; Hindistan ve Çin'de yakında Ford EcoSport ile, Kuzey Amerika'da ise Fiesta ile sunulacak.     Ford'un ultra yakıt verimli ve  güçlü 1.0-litre EcoBoost benzinli motoru bugün Yılın 2013 Uluslararası Motor seçildi aynı zamanda ödül tarihinin en yüksek puanı aldı.Ayrıca 1.0Lt altı en iyi motor seçildi. Ford yüksek talebi karşılamak için Köln (Almanya) Motor Fabrikası'nda üretimi 2 katına çıkartarak Ağustos ayı ortalarında günde 1000'i aşkın motor üretecek.  Dünya'nın 35 ülkesinden katılan, 87 gazeteci şu kategorilere dikkat etti; sürüş, performans, ekonomi, rafinelik ve gelişmiş motor teknolojisinin başarılı uygulanması. Ford, 15 yıllık ödül tarihinde arka arkaya zaferler kazanan üç otomobil üreticisinden biri oldu. 1.0-litre EcoBoost Aachen ve Merkenich, Almanya ve Dunton, İngiltere'de Ford'un araştırma ve geliştirme merkezlerinde tasarlandı ve şu an Köln ve Craiova, Romanya üretilmektedir.    

Şu an 1.0 EcoBoost Barındıran Modeller

2012 Yılın Motoru Başlığımız

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.