Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Focusu tasarlayanlar Almanlar değil mi? Bilmediğimden soruyorum. Yani Ford Amerikan menşei bir marka ama, bir de Ford Europe var. Ford EU’nun tasarımından ve üretiminden Almanlar sorumlu değil mi?

9 saat önce, Ali Gök yazdı:

onlarda klasikleşiyor bir süre sonra. Özellikle volskwagen

Demek istediğim her ülkenin kendine has bir tasarımı ve ekolü var. Bknz. Fransız, japon, kore vs.. markalarına tasarımda hatlar kendilerine has şekillerde. Detaya girmiyorum malum hepimiz piyasa araçlarını biliyoruz. Mühensilerin hangi milletten olduğu hiç önemli değil. Hiç bir marka karakteristik yapısından vazgeçmiyor. Ford bu konuda zayıf gerçekten korelilerin dahi gerisinde, fransızlarda geçeli çok oldu. Fakat en azından japonlardan ve çin markalarından önde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, sinan yücel yazdı:

Demek istediğim her ülkenin kendine has bir tasarımı ve ekolü var. 

Ülkedeki kullanıcıların beklentileri tasarımı, tasarım da beklentileri etkiliyor, bu karşılıklı etkileşim sürüp gidiyor. 

Alman ekolü ergonomiyi ve işlevselliği önceleyen, sade, yalın, ancak düzenli ve kullanışlı iç mekanlara özen gösteren yapıda. Bu en kolay kokpit tasarımında kendini belli ediyor ve bu trende VAG grubu öncülük ediyor genellikle. 

Hyundai ve Kia'da görülen değişim de bir Alman tasarımcı olan ve VAG grubundan geçen Peter Schreyer'in doğrudan etkisine bağlı. 

Ford Avrupa'nın benzeri bir başarıya ulaşamadığı fikrine ben de katılıyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Focus'un ön tasarımına birçok fotoğrafta  defalarca baktım. Dönüp dönüp tekrar baktım. Yok arkadaş, olmuyor, beğenemiyorum bir türlü. Izgara fena değil ama farların çok kalın olması arabayı çok ebleh gösteriyor. Mondeo gibi ince kesim farlar olmalıydı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, barisozyurt yazdı:

Yeni Focus'un ön tasarımına birçok fotoğrafta  defalarca baktım. Dönüp dönüp tekrar baktım. Yok arkadaş, olmuyor, beğenemiyorum bir türlü. Izgara fena değil ama farların çok kalın olması arabayı çok ebleh gösteriyor. Mondeo gibi ince kesim farlar olmalıydı

Konu sadece far ise full led onu çözer gibi, her ikisi de gayet iyi tasarımlı bence piyasadaki tüm full ledler gibi.

Benim favorilerimden biri. Focus Mk4 2018_1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makyajsız focus 3 ile 4 arasında çok fark var hatta makajlı focus3 ile de. titanium modellerdeki krom ızgaralar ile biraz sportiflik katıyor ancak sis farları yatay olsa daha zarif görünebilirdi. active ama güzel bir suv gibi duruyor ve ondaki sis farları daha çekici geliyor

--3 dakika sonra eklendi--

piyasa ne olursa olsun focus fiyatı 257 bin lira olacağını düşünmüyorum

Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, sinan yücel yazdı:

Demek istediğim her ülkenin kendine has bir tasarımı ve ekolü var. Bknz. Fransız, japon, kore vs.. markalarına tasarımda hatlar kendilerine has şekillerde. Detaya girmiyorum malum hepimiz piyasa araçlarını biliyoruz. Mühensilerin hangi milletten olduğu hiç önemli değil. Hiç bir marka karakteristik yapısından vazgeçmiyor. Ford bu konuda zayıf gerçekten korelilerin dahi gerisinde, fransızlarda geçeli çok oldu. Fakat en azından japonlardan ve çin markalarından önde.

Yanlış bilmiyorsam Aston Martin’i de Ford tasarlamıştı bir zamanlar. Ayrıca Mustang diye bir efsane var ki onu da yine Ford yapıyor ?

Korelilerin bir Mustang’i var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ali Gök yazdı:

En iyi ihtimal şuanki fiyati olsa yine 200 k dan aşagi olmaz.  

Şahsi fikrim.225 k civari..kurlarda az kendini salarsa

okan ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ali Gök yazdı:

dizel otomatik için bence bi tık fazla ama afaki değil, listesi o seviyeye rahatlıkla ulaşır.

golf şuan 211 (indirimli)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tasarım işi görecelidir ama bana göre focusların genelde makyajlı kasaları daha güzel oluyor. f4 e gözüm makyajsız f3e kıyasla daha kolay alıştı, f3 hala daha gözüme çok çirkin gözüküyor. Spor hatcback olaraksa  st-line piyasadaki en güzel tasarımlı hatcbacklarden biri. 

Aracın bugüne kadar herhangi bir gece iç mekan fotografı paylaşıldımı özellikle çok renkli ambiyans aydıntlatma ile alakalı olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sedanın resim ve videoları çok az. Sedanı görmek isteyenler için. Videonun başında ve sonunda sedanın arkası gösteriliyor.

Ben sedanın arkasını beğendim. Koyu renk ile baya güzel olur.

https://www.youtube.com/watch?v=aIl_r_l81KI

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.