Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

hocam bu sedan modelde arka süspansiyonlar tüm motor seçeneklerinde bağımsızdı dimi?

Hayır

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-focus-mk4-boyut-performans-ve-tuketim-degerleri/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Faruk Çelik yazdı:

Türkiye tanıtımı veya lansman tarihi hakkında herhangi bir bilgi varmı acaba?

https://www.focusclubtr.com/search/?q=ekim&type=forums_topic&nodes=185

Daha önce yazdığımız gibi, yukardaki tarihte olacaktı. Muhtemelen artan döviz ile ertelendi (İkinci cümlem resmi ağızdan değil). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.09.2018 - 10:51 tarihinde, Erhan Er. yazdı:

Çin'e daha önce gittim, teknoloji olarak neler yapabildiklerini de iyi biliyorum. Iphone Avrupa da üretilseydi daha kaliteli olabilirdi de.

Ben Avrupa üretimi araçların malzeme ve işçilik kalitesinin daha üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Örneğin Almanyada üretilen golf, Meksika üretimi jettaya göre daha kaliteli bir araç. Bu istenen bir fark da olabilir tabi... Honda Civic Sedan TR üretimi ama HB olan İngiltere üretimi. Civic Sedan'larda çıkan sac problemini hepiniz biliyorsunuzdur.

Çinde üretilecek Focus her ne kadar ford standartlarına göre üretilecek olsa da Çin yan sanayi malzemelerini kullanacak. Kalite kontrol var diyeceksiniz tabiki ama o kontrolü yapan da nihayetinde Çin vatandaşı olacak.

Çin üretimi yada Alman üretimi Focus tercihiniz olsaydı hangisini tercih ederdiniz?

Bu mantıkla yaklaşıldığında İspanya'da üretilen Ford araçların da üretim kalitesindeki sorunları, toleransları görmek lazım. Koskoca aracın konsolunu yerleştirirken ortalayamayan bir üretim kalitesinden bahsediyoruz. Ya da boya üzerindeki sorundan dolayı fabrika çıkışı verilmemesi gereken ama görülmeyen kusurlardan bahsediyoruz. Çin de olsa Avrupa da olsa, üretim kalitesini bulunduğu ülke belirlemiyor. İşletmenin kalite anlayışı çok önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
1 dakika önce, Faruk Çelik yazdı:

2019’a kaldı focus tahminimce zaten fiyatlarda uçtu gitti. 2 gündür fiyatlarda ÖTV ayarlamasını da yapamadılar. Bir araba sevdamız vardı onunda içine ettiler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tofaş Kap’a daralan iç pazar talebi sebebiyle Ekim ayında üretime aralıklarla toplam 9 gün ara vereceğini bildirmiş. Ekonomide iyileşme yönünde kayda değer bakış açısı değişimi olmazsa ki olacak gibi görünmüyor, bunu işçi çıkarma ve 2 vardiyaya dönme takip edebilir. Eylül ayı içinde bir haftada sadece 1 adet Egea satıldığı dedikodusu da var. Odd raporunda aylık toplamı görünce tahmin edeceğiz doğru olup olmadığını. Tabi bayiler bol keseden kendine araç fatura edip rakamları şişirmezse.

bu gelişmeler ışığında yeni Focus ile olan vuslat tekrar ileri bir tarihe ertelenir mi dersiniz? Bence çok muhtemel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.