Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...
06.08.2018 - 20:14 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Active Serisi Avrupa’da da öyle geç giriyor piyasaya. Fiesta Active gibi olmayacak akıbeti gelecek Türkiye’ye. 

Active versiyonun Çin’de üretileceği doğruysa hevesim kaçtı biraz

https://tr.motor1.com/news/265046/2019-focus-active-wagon-casus/

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Evet bir çeviri haberi daha, Avrupa araçların üretim yeri belli ? Bunları çok kez detaylı şekilde konuştuk zaten malum.  Aksi bir durum söz konusu değil. 

Ayrıca Çin’de üretecek olması rahatsız etmemesi lazım, Çin’e iyi yapın dedikten sonra gerisini düşünmeye gerek yok ? Önemli olan nasıl olacağı, nerede satılırsa satılsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

iphone cep telefonlarıda Çin'de üretiliyor ama millet tapıyor Iphone 'ye ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

iphone cep telefonlarıda Çin'de üretiliyor ama millet tapıyor Iphone 'ye ...

Samsung huawei hatta hepsi  madein china.. ha bana sorsan bende alaman üretimi olsun isterim ? 

Tamamen bilinç alti yoksa yakup'un dediği gibi parasina göre kalite..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.08.2018 - 20:14 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Active Serisi Avrupa’da da öyle geç giriyor piyasaya. Fiesta Active gibi olmayacak akıbeti gelecek Türkiye’ye. 

böyle giderse sadece gelecek gibi(bütün paketler)..bu kur oranı ile o fiyatlara erişmek çok zor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çin'e daha önce gittim, teknoloji olarak neler yapabildiklerini de iyi biliyorum. Iphone Avrupa da üretilseydi daha kaliteli olabilirdi de.

Ben Avrupa üretimi araçların malzeme ve işçilik kalitesinin daha üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Örneğin Almanyada üretilen golf, Meksika üretimi jettaya göre daha kaliteli bir araç. Bu istenen bir fark da olabilir tabi... Honda Civic Sedan TR üretimi ama HB olan İngiltere üretimi. Civic Sedan'larda çıkan sac problemini hepiniz biliyorsunuzdur.

Çinde üretilecek Focus her ne kadar ford standartlarına göre üretilecek olsa da Çin yan sanayi malzemelerini kullanacak. Kalite kontrol var diyeceksiniz tabiki ama o kontrolü yapan da nihayetinde Çin vatandaşı olacak.

Çin üretimi yada Alman üretimi Focus tercihiniz olsaydı hangisini tercih ederdiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Çin üretimi yada Alman üretimi Focus tercihiniz olsaydı hangisini tercih ederdiniz?

Bakmadan ve bilmeden tercih ediyoruz yani ? Böyle bir durum bir sorunun iki şıkkı olamaz.

Alman üretimlileri görüyoruz mükemmel işçiliğe sahip ? 

Verdiğiniz örnekler ile bu aracın birebir örtüşeceğini nereden çıkarttık? -Ayrıca Civic bilgisi de yanlış denilebilir ve Golf/Jetta kıyaslaması da yanlış biri Jetta biri Golf ? İkisi de Golf ve Meksika üretimi değil; bunlar tamamen farklı pazar beklentisine sahip; bkz Jetta satış yoğunluğu- Hepsini geçtim bunlar montaj fabrikası, sizin verdiğiniz örneklerin tamamı üreticinin üretim tercihi ve malzeme seçimi yani her yerde başınıza gelebilir. 

Peki ya diğer markaların bazı başarılı örneklerinden haberiniz var mı?  Yok ise demek ki bir farkları olmadığı için duymadınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bakmadan ve bilmeden tercih ediyoruz yani ? Böyle bir durum bir sorunun iki şıkkı olamaz.

Alman üretimlileri görüyoruz mükemmel işçiliğe sahip ? 

Verdiğiniz örnekler ile bu aracın birebir örtüşeceğini nereden çıkarttık? -Ayrıca Civic bilgisi de yanlış denilebilir ve Golf/Jetta kıyaslaması da yanlış biri Jetta biri Golf ? İkisi de Golf ve Meksika üretimi değil; bunlar tamamen farklı pazar beklentisine sahip; bkz Jetta satış yoğunluğu- Hepsini geçtim bunlar montaj fabrikası, sizin verdiğiniz örneklerin tamamı üreticinin üretim tercihi ve malzeme seçimi yani her yerde başınıza gelebilir. 

Peki ya diğer markaların bazı başarılı örneklerinden haberiniz var mı?  Yok ise demek ki bir farkları olmadığı için duymadınız. 

Baksam da bilsem de Alman malı tercih ederim. İçerisinde kullandığı kablolar vs fark olacağına eminim çünkü ? Herşeyi geçtim Saarluis ile Çindeki fabrikanın kuruluş tarihleri tecrübesi açısından tercih sebebim olur

Evet Golf ve Jetta farklı modeller, ben de üretici tarafından istenen bir durum olabilir dedim. Civic'deki problem üretim hatası değil de nedir.

Hangi markaların aynı modeli için hem Çin'de hem de Avrupa üretimi var kıyaslayabileceğimiz? Örnek var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Hangi markaların aynı modeli için hem Çin'de hem de Avrupa üretimi var kıyaslayabileceğimiz? Örnek var mı?

Hem de çok. Google'layın karşınıza çıkar ? Zaten orta vadede çoğu Çin'e geçer. Hatta siyaset olmasa şimdi çoktan geçmişti belki de.

Parça üretim ve tercihi yine montaja bağlamak isteyebilirsiniz ama büyük yanılgı olur bu. 

Velhasıl Avrupalı Active Focus, Almanya'da üretilecek. Amerika'da Focus üretimi bittiği için gelecek standart modeli Ford, Amerika için Çin'den getireceğim demişti. Olay bundan ibaret. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.