Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford Almanya sitesinden Dizel otomatik arac configure ettim, titanium oylesine bi design paket, sectim. Neredeyse baska opsiyon yok. 32.550Euro cikti. Turkiye fiyati da %30 fazla olsun (Hepsaplama exceli vardi sanirim biyerlerde ama bulamadim) hadi 42.315Euro ediyor, o da suanki kurla 215bin TL ye falan geliyor. Ihtiyacim olanlari alayim birazda janjanli olsun desen 250bin TL ye focus sahibi olabiliriz. :D:D:D

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ben göstergelerin final versiyonunda değişme ihtimali olduğunu düşünüyorum, yetişmemiş olabilir. En geç yeni kuga ile birlikte focusta da değişir bence. Klima sıcaklık bilgilerini yeniden sync 3 ekranında göstermeyi akıl etmeleri büyük gelişme :) 

secme.jpg

Bilgi ekranı alt kısmındaki krom çerçeveyi de aracın ön kısmında bulunan hava girişi ön paneline benzetmişler. Bu da bir ayrintı olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Ford Almanya sitesinden Dizel otomatik arac configure ettim, titanium oylesine bi design paket, sectim. Neredeyse baska opsiyon yok. 32.550Euro cikti. Turkiye fiyati da %30 fazla olsun (Hepsaplama exceli vardi sanirim biyerlerde ama bulamadim) hadi 42.315Euro ediyor, o da suanki kurla 215bin TL ye falan geliyor. Ihtiyacim olanlari alayim birazda janjanli olsun desen 250bin TL ye focus sahibi olabiliriz. :D:D:D

Herhalde Türkiye'ye daha ucuza verirler. Fabrikaların ülkelere göre farklı fiyat politikaları olabiliyor. Aksi taktirde satamazlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer o günlerde Golf, Astra ve diğer C sınıfı arabalar da bu seviyelere yakın bir fiyata satılıyorsa piyasa oturmuş demektir ve satılır. 2016 ÖTV zammı sonrası da dizel otomatik C sınıfı araçlar 110 bini aşmış ve herkes artık bu fiyata bu sınıf araba alınmayacağını söylemişti ama satışlar tam gaz devam etti. 

Focus daha tanıtılmadan aylar önce donanımlı bir dizel otomatiğin Ekim 2018'de 150-160 binler civarına satılacağını ve bunun çok yüksek bir rakam olduğunu dile getiriyordu herkes. Şu anki piyasalar göz önüne alındığında bence @Servet Ö.'nün tahmini çok gerçekçi olabilir. O zaman bu araba 160 bin etmez diyen birisi tam dolu bir dizel otomatiğin fiyatını bugünden 160 bine sabitlese herhalde hiç kaçırmaz. Kısaca her fiyata alışılıyor bir müddet sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı oluşturucu ile mevcut Focus’u oluşturup aradaki fiyat oranını bulun, arada fiyat farkı yok ya da çok az. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz zaten :) 

Bize son gelen ve fiyatı yakın olan EcoSport ile deneyip oranı buldum, bi ara bunun excel tablosunu vermiştim. Ona göre de aynı paraya geliyor Focus. Bizim donanımlara göre artar veya çıkar işte. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Kısaca her fiyata alışılıyor bir müddet sonra.

Benim anlamadığım nokta şu. Araba fiyatları müthiş bir yükselme grafiği sergiliyor. Bunda tamamız. Ama nasıl oluyor da satış rakamlarında gözle görülür bir düşüş olmuyor anlamış değilim. İnsanların gelir seviyesinin, araba fiyatları oranında arttığını hiç sanmıyorum.

Edit: Alışmak, sevmekten daha zor geliyor. ^_^

Cankut Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Bunda tamamız. Ama nasıl oluyor da satış rakamlarında gözle görülür bir düşüş olmuyor anlamış değilim. İnsanların gelir seviyesinin, araba fiyatları oranında arttığını hiç sanmıyorum.

Filo ve Tuzel kisilere satilan arabalarin sayisi son kullanici olan bizlere satilan arabalardan epey epey fazla. 

Sirketlerde alip vergiden dustugu icin fiyatlar pek umursanmiyor. Olan sana bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sirketlerde alip vergiden dustugu icin fiyatlar pek umursanmiyor.

Şirketler de aracı maksimum 10/15bin km sonra elden çıkarıyor. Hem alırken kazanıyor hem kiralayıp kazanıyor. En sonunda da o günkü piyasa değerine göre aracı satıp bir de ordan kazanıyor. Bizde ancak gece yarısı mazota zam gelmeden önce gidip depoyu doldurma telaşına girelim. Ne yaptık, kar yaptık Aboovvv :):) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Benim anlamadığım nokta şu. Araba fiyatları müthiş bir yükselme grafiği sergiliyor. Bunda tamamız. Ama nasıl oluyor da satış rakamlarında gözle görülür bir düşüş olmuyor anlamış değilim. İnsanların gelir seviyesinin, araba fiyatları oranında arttığını hiç sanmıyorum.

Edit: Alışmak, sevmekten daha zor geliyor. ^_^

ÖTV artışı veya başka bir sebeple fiyatlarda ani bir fırlama olursa bu ancak 1-2 haftalık bir tereddüt oluşturuyor alıcılar üzerinde. Sonra bir şekilde o arabanın müşterisi yavaş yavaş yeniden şekilleniyor. 2016 Kasım'da 1,5 tdci titanium Focus sunroof ve navigasyon opsiyonu ile 98 bin lirayken Aralık ayındaki ÖTV düzenlemesi ve kur zammı ile bir ay içinde 107 bin liraya fırladı ama yine de sipariş verip bekleyenler vardı. Sonuçta o araba bir şekilde satılıyor. Sadece alacak olan kişiler değişiyor. Yeni Focus da Türkiye'de satılmaya başlayınca  rakipleri ne satıyorsa bugünkü pazar payı neyse üç aşağı beş yukarı aynı seviyede satılmaya devam edecektir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.