Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

yine her zamanki gibi arka havalandırma yok

Eski mesajlara dikkatli bakarsanız ilgili bilgi mevcut.

--17 dakika sonra eklendi--

Bu arada, https://www.focusclubtr.com/topic/16350-2018-focus-focus-mk4-donanım-ve-fiyat-bilgileri/ burada da verdiğim gibi ikinci beyaz da var. Ford, Focus için on üç renk sunduğunu söyledi. Almanya pazarında on tane seçenek var şu an için. Diğerleri Kasım ayında üretime girecek.

Bize hangileri gelir ? Otosana kalmış :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Eski mesajlara dikkatli bakarsanız ilgili bilgi mevcut.

--17 dakika sonra eklendi--

Bu arada, https://www.focusclubtr.com/topic/16350-2018-focus-focus-mk4-donanım-ve-fiyat-bilgileri/ burada da verdiğim gibi ikinci beyaz da var. Ford, Focus için on üç renk sunduğunu söyledi. Almanya pazarında on tane seçenek var şu an için. Diğerleri Kasım ayında üretime girecek.

Bize hangileri gelir ? Otosana kalmış :D 

acaba yine trend titanium arasındaki malzeme kalitesi farkı gibi bi saçmalık olacak mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Eren Can Güldalı yazdı:

birde hocam showroomda mk3 st line incelemiştim içi trend style karışımı bir şeydi bunda nasıl olacak bi bilgi var mı

Türkiye donanım bilgisi soruyorsanız, bilgi yok. Yeni Kuga, EcoSport ve Fiesta'ya bakarsanız eğer, planlamanın Türkiye'de nasıl yürüdüğünü görebiliriz; Bence Titanium + şekilde gelecektir. Yani gördüğümüz bu fotoğraflar gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trend x donanıma sahip bir aracın yaklaşık 10-12 bin lira daha pahalı olan titanium ile aynı kalitede olmasını beklemek biraz abartı bence. Sonuçta aynı kalitede araç alınacaksa titaniuma neden 10 bin fazla versin insanlar. Ayrıca alt donanımla üst donanım arasında en az kalite farkı da yine Ford'ta bana göre. MCA Focus'un trend x donanımında deri direksiyondan karartılmış arka camlara kadar sayısız konfor özelliği mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kendimi dönüp dönüp bu fotoğraflara bakarken buluyorum.

Hayra alamet değil...

image.png

image.png

Bence araca biraz fazla yüklendiğiniz için önce forum ahalisini sonra yavaş yavaş da kendinizi bu arabayı satın alacağınız fikrine alıştırıyorsunuz. :) Aslında bayağı beğendiniz bence. Zaten değerlendirme yazınızda da hayranlık ifadeleri sezilmiyor değil. :) Sanırım ilk sipariş verenlerden olacaksınız ki şahsî kanaatim size cam tavanlı bir yakut kırmızının çok daha yakışacağı yönünde. (Affınıza sığınarak) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kendimi dönüp dönüp bu fotoğraflara bakarken buluyorum.

Hayra alamet değil...

image.png

image.png

Bu donanim yerine biraz daha ekleyerek az kullanilmis bir golf R alabiliriz Cem hocam, teknik degerlere, haldex’e, launch control’e falan hic deginmiyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Bu donanim yerine biraz daha ekleyerek az kullanilmis bir golf R alabiliriz Cem hocam, teknik degerlere, haldex’e, launch control’e falan hic deginmiyorum ?

Bu golf R yerine biraz daha ekleyip focus RS de alınabilir. Hatta focus RS in üstüne biraz daha ekleyip..... Ferrari ye kadar yolu var. 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Bence araca biraz fazla yüklendiğiniz için önce forum ahalisini sonra yavaş yavaş da kendinizi bu arabayı satın alacağınız fikrine alıştırıyorsunuz. 

1. Ben araca fazla yüklenmedim, sadece örtüler altındaki gizeme bu kadar anlam yüklenmesini ve tuhaf beklentiler yaratılmasını tuhaf buldum. Eleştirilerim de hep bu yönde oldu. Ortaya çıkan ürün benim gözümde Mk3.75'tir. Focus'un evrimleşmesidir. Model seri numarasının yükselmesi onu bir Mars taşıtı haline getirmiyor. Mucizeler başka bahara...
  2. Forum ahalisinin ne alacağı da hemen hiç ilgilendirmiyor, gönüllerine göre seçsinler, dilediklerince keyifle kullansınlar. Ben ortaya çıkan yeni ürünü rakiplerini de düşünerek olabildiğince nesnel değerlendirmeye çalıştım. Zamanım olsa daha da ayrıntıya girerim ama onu denedikten sonra yapmam daha doğru olur. 
  3. Marka bağımlsısı ya da karşıtı değilim, salt beklentilerimin karşılanmasına bakarım, Focus 3'te bana cazip bir seçenek yoktu. 4'te de 1.5 182 PS manüel şanzıman ST Line fahiş olmayan bir fiyata satılacak olursa 2 yıl içinde ilgi alanıma girebilir. Tabii bir yollara dökülsün ondan sonra. 
27 dakika önce, BurakHAN yazdı:

Hocam sizin için konfigüre ettim kesinlikle dinamik mavi yakışır size :) 

Teşekkürler. Sadece renkte ve donanımda hemfikiriz.  

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

az kullanilmis bir golf R alabiliriz Cem hocam

Somut teklifleri görelim, değerlendirelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Forum ahalisinin ne alacağı da hemen hiç ilgilendirmiyor, gönüllerine göre seçsinler, dilediklerince keyifle kullansınlar.

Ben sizin bu arabayı satın alma fikrinizden bahsetmiştim. Söylediklerim  forumdakilerin tercihlerini etkilemeye çalıştığınız gibi bir ima değildi. Sanırım yanlış anlaşılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Sanırım yanlış anlaşılmış.

Evet şimdi bir daha baktım da öyle olmuş, kusura bakma. Görüşlerimi yazma fırsatı sağlamış oldun. :)

--7 dakika sonra eklendi--

image.png

Ortadaki ekranı sevimsiz bulsam da bu içinde oturulabilecek oldukça ferah, sade ve işlevsel bir kokpit. 

image.png

HUD'a ekstra para vermeye gerek var mı sizce? Yani gerekli mi sahiden?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.