Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Bence bu yüzden şimdi daha oturaklı olmuş :) 

Oturakli arac nedir ki acaba? Ben bunu hic anlayamadim... dun aksam bir dacia’ya bindim mesela, allaha emanet, araba 100 km den sonra bir saga bir sola savruluyor... eger surus dinamikleri ise konus, focus sinifinin her zaman en oturaklisi(larindan biri) olmustur. Golf kullaniyorum,cok memnunum ama ara sira focusun agirligini aramiyor degilim, itiraf edeyim. 

Ama konu gorsellik ise, araclarin hepsi uzay mekiginden hallice bir kivamda :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Oturakli arac nedir ki acaba? Ben bunu hic anlayamadim... dun aksam bir dacia’ya bindim mesela, allaha emanet, araba 100 km den sonra bir saga bir sola savruluyor... eger surus dinamikleri ise konus, focus sinifinin her zaman en oturaklisi(larindan biri) olmustur. Golf kullaniyorum,cok memnunum ama ara sira focusun agirligini aramiyor degilim, itiraf edeyim. 

Ama konu gorsellik ise, araclarin hepsi uzay mekiginden hallice bir kivamda :) 

Şunu demek istedim görsel olarak oturaklı.Bizde focusumuzun yol tutuşundan fazlası ile memnunuz fakat aracın duruşu itibari ile öne doğru basık bir yapısı var.Yani oturaklı olarak sadece görselliğinden bahsetmek istemiştim.mk4 daha düz bir yapıda görsel olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alacaklara simdiden hayirl olsun, sanirim hic bir beklentim olmadigi icin boyle gevsek gevsek yazip duruyorum, hahahah :) 

sonuc olarak; herkes elindeki arabasina iyi baksin arkadaslar, sene sonu 1€=6,5₺ olarak gorusmek uzere, sevgiler ?

• Beğen 3
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Şunu demek istedim görsel olarak oturaklı.Bizde focusumuzun yol tutuşundan fazlası ile memnunuz fakat aracın duruşu itibari ile öne doğru basık bir yapısı var.Yani oturaklı olarak sadece görselliğinden bahsetmek istemiştim.mk4 daha düz bir yapıda görsel olarak

Rüzgarı daha çok tutacağı kesin. Altından da daha fazla rüzgar geçecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

@Yakup Çağatay arabaya butun olarak baktigimizda onceki focuslar ve rakiplerinin genelde kafanin asagida, poponun yukarida oldugunu goruyoruz. Bu sefer bu aracta kafa havada popo yere yakin olmus. 

Konfigüre araçların duruşu aynı, prototip değil de bayilere araba gelince daha iyi anlarız yayları. Direkt dediğin gibi olsa sürtünme olumsuz etkilenir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Varmıydı bu resim göremedim

https://www.netcarshow.com/ford/2019-focus_sedan/

Bu da bazı teknik özellikleri. Yakup bey çoğunu yazmış olabilir.

https://media.ford.com/content/dam/fordmedia/Europe/documents/productReleases/Focus/2018/ALL-NEW_FOCUS_PRELIM_SPEC.pdf

Ford-Focus_Sedan-2019-1280-07.jpg

Erhan Er. tarafından düzenlendi
foto
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Varmıydı bu resim göremedim

https://www.netcarshow.com/ford/2019-focus_sedan/

Bu da bazı teknik özellikleri. Yakup bey çoğunu yazmış olabilir.

Hepsi ilk mesajdaki linte var hatta fazla fazla, tüketimler de var. Velhasıl arayan/okuyan bulur artık bizden bu kadar, hepsi el altında :D 

--3 dakika sonra eklendi--

Fiyatını merak edenler için arabanın fiyatı mevcutla ya aynı ya da bazı donanımlarda daha ucuz yani üretimden kaynaklı zam olmayacak. Mevcut Focus fiyatlarına paralel olacak araba, dizel eski Fiesta ve dizel yeni Fiesta gibi fiyatları benzer gelmişti. 

Fiyatlar ne zaman belli olur? 

Ekim'de en erken.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Fiyatını merak edenler için arabanın fiyatı mevcutla ya aynı ya da bazı donanımlarda daha ucuz yani üretimden kaynaklı zam olmayacak

Ford napsın bizdeki bu vergiler olduğu sürece diyorsun yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ford napsın bizdeki bu vergiler olduğu sürece diyorsun yani :D

Hayır demedim :) Ford Türkiye indirim yapabilir ama yapmaz ve yeni araba diye zam da yapmaz. Fiyat konusunda fazla meraklanmamak gerek diyorum, özetle euro'yu izlemek yeterli veya mevcut fiyat listelerini :) 

Bu benim fikrim.

--5 dakika sonra eklendi--

Canlı çekimlerden oluşan bir galeri oluşturdum tüm serileri ayırarak. Bence bunlarla araba daha iyi tanınabiliyor. Birçok detay mevcut mesela koltukların arkasında file olması çok iyi olmuş. Bagaj tamir kitli ve bu haliyle oldukça derin görünüyor vs vs.

Hepsi: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-yeni-ford-focus-canli-fotograf-galerisi/

Örnek fotoğraflar:

ford-focus-2018-37.jpg

ford-focus-2018-26.jpg

ford-focus-2018-32.jpg

ford-focus-2018-23.jpg

ford-focus-2018-30.jpg

ford-focus-2018-16.jpg

ford-focus-sw-2018-17.jpg

ford-focus-sw-2018-15.jpg

ford-focus-sw-2018-11.jpg

ford-focus-sw-2018-7.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En en en çok merak ettiğim şey, vites düğmesinin verdiği his... Bu düğmenin çok kaliteli yapılması, tok ama kolay dönebilir bir ürün olması gerekiyor. Bakalım nasıl olacak, golf'ün klima düğmeleri gibi dandik gelirse kötü olur :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

En en en çok merak ettiğim şey, vites düğmesinin verdiği his... Bu düğmenin çok kaliteli yapılması, tok ama kolay dönebilir bir ürün olması gerekiyor. Bakalım nasıl olacak, golf'ün klima düğmeleri gibi dandik gelirse kötü olur :) 

Vignale de boyle olmasin? "Gelirse" eger bildigin klasik kol olarak gelmesin? Oy oy verdim coskuyu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.