Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Araba ilgisi (özellikle ford ranger) 6 yaşındaki oğlumla yeni focus videosunu izliyorduk, yorumları;

kamera; focus hb in arkasını gösterirken baba, bu fiat a benziyor dedi (egea hb)!

kamera; önden focus sw.u gösterirken de bu gülen kıza benziyor önden dedi!.

video bittiğinde ise; baba neden focus 3.5 aldık; 4 ü bekleseydik ya dedi! ^_^

Selçuk Öz. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Selçuk Öz. yazdı:

Araba ilgisi (özellikle ford ranger) 6 yaşındaki oğlumla yeni focus videosunu izliyorduk, yorumları;

kamera; focus hb in arkasını gösterirken baba, bu fiat a benziyor dedi (egea hb)!

kamera; önden focus sw.u gösterirken de bu gülen kıza benziyor önden dedi!.

video bittiğinde ise; baba neden focus 3.5 aldık; 4 ü bekleseydik ya dedi! ^_^

Maşallah, geleceğin editörü işte :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayaller vignald ve girtlak spec st line; gercekler beyaz trendx ? 

Mutlaka alisiliacaktir ama neden alismaya yada almak icin kendinizi zorladiginizi anlamiyorum ? 

@Yakup Çağatay arabaya butun olarak baktigimizda onceki focuslar ve rakiplerinin genelde kafanin asagida, poponun yukarida oldugunu goruyoruz. Bu sefer bu aracta kafa havada popo yere yakin olmus. 

• Beğen 4
  • Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Hayaller vignald ve girtlak spec st line; gercekler beyaz trendx ? 

Mutlaka alisiliacaktir ama neden alismaya yada almak icin kendinizi zorladiginizi anlamiyorum ? 

@Yakup Çağatay arabaya butun olarak baktigimizda onceki focuslar ve rakiplerinin genelde kafanin asagida, poponun yukarida oldugunu goruyoruz. Bu sefer bu aracta kafa havada popo yere yakin olmus. 

Bence bu yüzden şimdi daha oturaklı olmuş :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel anlamda güzel bir sedan. Önü mazda ya yakıştığı kadar yakışmamış. Tablet ekranı ilk fotolarda bende eleştirmiştim ama fiesta ya oturunca beğendim. Hele üstüne cep tel için takma aparatı ve şarj için usb girişi görünce daha da hoşuma gitmişti. Sanırım gösterge fiesta ile aynı ve berbat. Tek düz bir camın arkasında sanki 30 yaşında murat yada toros gibi.  Kapı içleri sessizleştirilmiş ama hala bir şişe su konamaz dizayna sahip. Yeni teknojiler güzel gibi kronik sorunlar çıkmazsa. Burçların geliştirilmesi, otoban testinden alınan 4 yıldızı 5 e çıkarma çabası vb. Torsiyon arabanın yol tutuşunu nasıl etkiler, döndüğüm virajı dönmeden bir şey söyleyemem. Ortadaki havalandırma delikleri aşağıda kalmış bence. Araba 88 kilo hafiflemiş deniyor, silindir kapanıyor ama tüketimde ciddi bir iyileşme yok ecoboostlarda.  Ha şu var. Ben hep karma ve ş.içi tüketim arası yakarım. Yeni hesap yöntemi ile karmayı tutturursam, bariz iyileşmiş derim. Bugünkü ekonomik koşullara baktığımızda ben bu arabayı ya hiç alamam. Yada makyajlı çıktığında bunu 2. El alabilirim.

Aylar önce yazmıştım keşke şöyle bir motor olsa diye Çağatay ın dediğine göre 1.0 hibrid çıkacakmış ki alacaklar paraaı olanlar o motoru beklemeliler. Hybrid+atm motor kötü ama turbo+hybrid çok iyi olacaktır, 3.5-4 lt lik tüketimle. Yakıt parası farkı ciddi şekilde fiyat farkı ile alınacaksa değmez almaya. Olası arıza maliyetleri mahveder 5 yaşından sonra. Yeni Volvo hybridler bir sürü arıza verdi. Bazı parçalara 7 yıl 150 bin gibi garanti verilmeli hybrid almak için. 

Bence focus 4 sedan makyajlısı ile pişman etmezse alınası bir araba. Şu anda f 3.5 da zerre gözüm yok mesela. 

Ama f4 makyajlıda gösterge değişirse üzülürüm. Bu araca takılabilirse sorun olmaz hatta para kazanmak için böyle birşey yapabilirler bile bu kadar eleştiriden sonra.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Torsiyon-bağımsız konusunda son noktayı koyuyorum millet :) Dün İngilterede tanıtımda konuşan Fordun ürün geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Joe Bakaj kabaca şunları söylüyor: 

- Yeni focusu geliştirirken referansımız güncel focus . Torsiyonlu focusları kullanırken en az bugünkü focusun sürüş karakteri kadar iyi bir sürüş karakteri göreceksiniz sadece çukurlar birazcık daha fazla hissedilecek diyor. Bunun dışında arabanın torsiyonlu mu bağımsız mı olduğunu farkedemeyeceksiniz diyor. 

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/2018-ford-focus 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.