Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Cenk Demirel yazdı:

Tam bir tarih var mı peki ?

Var ? Tam bir hafta ? 

--5 dakika sonra eklendi--
6 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

En azından bağımsız süspansiyonlu versiyonun da bir lansman aracı olsaydı iyiydi ? Alabileceğimden değil ya torsiyonlu versiyonunu tercih etmeyeceğim için bağımsız süspansiyonlu haliyle de yerel testleri görmek isterdim.

Göreceksin canım, ben sürerim ? Sizlere de sürdürürüm boşver yerli testleri ? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Var ? Tam bir hafta ? 

Göreceksin canım, ben sürerim ? Sizlere de sürdürürüm boşver yerli testleri ? 

150'lik 8 ileri otomatiği gözüme kestirdim. Tüketimi insan gibi seviyelerde olursa ileriye yönelik onu plana dahil edeceğim ?

Eyvallah hocam, yeni makinenin tadına ben de bakmak istiyorum ama mk3,5'dan soğurum diye korkuyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada lansman diğerleri gibi çok uzun soluklu değil, gelecek olan videolarda adam akıllı yorum bulmak zor olur.

Ben sadece şu bu değişti der genel bilgi veririm sanırım. Sonra uzun soluklu bir sürü çekim yaparız beraberce. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

57 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu arada lansman diğerleri gibi çok uzun soluklu değil, gelecek olan videolarda adam akıllı yorum bulmak zor olur.

Ben sadece şu bu değişti der genel bilgi veririm sanırım. Sonra uzun soluklu bir sürü çekim yaparız beraberce. 

Sürmek isterim. Bi alo dersen sevinirim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.11.2018 - 20:30 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Dizel olmazsa 1.0 Eb ya da 1.5 atmosferik olacak ? "dizel iyidir iyi" şu şartta.

Bu arada basın lansmanı tarihi kesinleşti, teker haftaya dönüyor ? 

Lansman ne zaman Yapılacak 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.11.2018 - 21:08 tarihinde, Cenk Demirel yazdı:

150'lik 8 ileri otomatiği gözüme kestirdim. Tüketimi insan gibi seviyelerde olursa ileriye yönelik onu plana dahil edeceğim ?

Eyvallah hocam, yeni makinenin tadına ben de bakmak istiyorum ama mk3,5'dan soğurum diye korkuyorum ?

150 lik 8 ileriye 200 bin ister OTOSAN şimdi,o parayı focusa vermeye değer mi sizce? Tüketim seviyesi günlük kullanımda uzun yolda 6 litre karışık 7-8 lt yakar en az ...Filo hariç bol bol en boş focus satar artık OTOSAN, bu fiyatlarlada kimse focusa binmez demedi demeyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

150 lik 8 ileriye 200 bin ister OTOSAN şimdi,o parayı focusa vermeye değer mi sizce? Tüketim seviyesi günlük kullanımda uzun yolda 6 litre karışık 7-8 lt yakar en az ...Filo hariç bol bol en boş focus satar artık OTOSAN, bu fiyatlarlada kimse focusa binmez demedi demeyin

Mk3 dizel fullü zamanında 70K'lardaydı o zaman da aynı şeyleri yazıyordun hocam, unutma yazdıkların kalır ? 

Bu arada şu doğmamış çocuğa don biçme muhabbeti daha ne kadar sürecek, her fırsatta aynı şeyleri yazınca ne değişiyor? Biri sana "mutlaka satılacak" mı demesi lazım, bi tartışma olsun yani ? Aksiyon güzeldir de her gün çekilmez sanırım.

Ben sana fiyatları söyleyim, mevcut ile paralel olacak dediğin kombin de Golfe benzer olacak. Otosanı motosanı geç arabaların hepsi pahalı, tutup da Civic örneği verme yine hurda teşvikli arabayı 96'ya veriyor liste fiyatında ee focus da teşviksiz 100 kağıt. Milletle focusun 200k'lık arabasına bu örneği verip yazman da ayrı bir hoş durum. Birileri alacak birileri almayacak, burada bizi ilgilendiren şey nedir? 

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Mk3 dizel fullü zamanında 70K'lardaydı o zaman da aynı şeyleri yazıyordun hocam, unutma yazdıkların kalır ? 

Bu arada şu doğmamış çocuğa don biçme muhabbeti daha ne kadar sürecek, her fırsatta aynı şeyleri yazınca ne değişiyor? Biri sana "mutlaka satılacak" mı demesi lazım, bi tartışma olsun yani ? Aksiyon güzeldir de her gün çekilmez sanırım.

Ben sana fiyatları söyleyim, mevcut ile paralel olacak dediğin kombin de Golfe benzer olacak. Otosanı motosanı geç arabaların hepsi pahalı, tutup da Civic örneği verme yine hurda teşvikli arabayı 96'ya veriyor liste fiyatında ee focus da teşviksiz 100 kağıt. Milletle focusun 200k'lık arabasına bu örneği verip yazman da ayrı bir hoş durum. Birileri alacak birileri almayacak, burada bizi ilgilendiren şey nedir? 

ben hic hatırlamıyorum 70 bine satmaz dediğimi fiyatlar yüksek olduğu için focus 2 gibi satmadı diyordum ,zaten focus 2deki satışı yakalayamadılar..Birde satışları düşüktu focus 3  'ün ,1ve 2 deki başarı yoktu.Focus 4 e gelecek olursak focus 3 'ün yarısı kadar satar bu fiyatlarla, ford daha yeni indirime girdi civic 96 binken focus trend x 120 130 lardaydı baz donanım birkaç gün önce indi yinede yüksek ,62 bine egea,76 bine corolla,81 bine megane ,96 bine civic vb.C SINIFI araçlar var geçen hafta 100bin TL idi fiesta 1.1 bu hafta 90 bine düşmüş ,C sınıfı daha ucuza daha iyisi varken kim fiesta alır veya 200 bine olursa en dolu focus kim alır? Soruyorum ben ,kaç kişi ben 200 bine focus alirim diyor.Eski fiesta çok iyi satmıştı yeni fiesta ben daha yollarda göremedim focustada aynısi olacak bu fiyatlarla ,seneye satışlar açıklanınca görüşelim...focus ST line 1.5 182ps  yi 120 bine verirlerse o zaman satar bak ÖTV düştü döviz düştü fiyatlar niye düşmedi sadece ÖTV indirimi oldu geri kalan indirim nerede? 2 adet megane benzinli baz = 1 adet focus 3.5 dizel oto.titanium ...Birde tüm firmalarin bu dizel versiyona fiyat bindirmesi nedir ya millette o kadar fiyat farkına  rağmen daha dizel alıp ekonomi yaptığını sanıyor onu da hiç anlamıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

ben hic hatırlamıyorum 70 bine satmaz dediğimi fiyatlar yüksek olduğu için focus 2 gibi satmadı diyordum ,zaten focus 2deki satışı yakalayamadılar..Birde satışları düşüktu focus 3  'ün ,1ve 2 deki başarı yoktu.Focus 4 e gelecek olursak focus 3 'ün yarısı kadar satar bu fiyatlarla, ford daha yeni indirime girdi civic 96 binken focus trend x 120 130 lardaydı baz donanım birkaç gün önce indi yinede yüksek ,62 bine egea,76 bine corolla,81 bine megane ,96 bine civic vb.C SINIFI araçlar var geçen hafta 100bin TL idi fiesta 1.1 bu hafta 90 bine düşmüş ,C sınıfı daha ucuza daha iyisi varken kim fiesta alır veya 200 bine olursa en dolu focus kim alır? Soruyorum ben ,kaç kişi ben 200 bine focus alirim diyor.Eski fiesta çok iyi satmıştı yeni fiesta ben daha yollarda göremedim focustada aynısi olacak bu fiyatlarla ,seneye satışlar açıklanınca görüşelim...focus ST line 1.5 182ps  yi 120 bine verirlerse o zaman satar bak ÖTV düştü döviz düştü fiyatlar niye düşmedi sadece ÖTV indirimi oldu geri kalan indirim nerede? 2 adet megane benzinli baz = 1 adet focus 3.5 dizel oto.titanium ...Birde tüm firmalarin bu dizel versiyona fiyat bindirmesi nedir ya millette o kadar fiyat farkına  rağmen daha dizel alıp ekonomi yaptığını sanıyor onu da hiç anlamıyorum...

Abi bize ne ki? Kim ne satarsa satsın kim ne alırsa alsın. İnsanların bi hobisi var, yazıyor çiziyor bakıyor. Çomaklamaya gerek yok diyorum.Ayrıca sadece matematiği ve istatistiği sen bilmiyorsun değil mi ? Yahu sal adamları ? Ne yaparsa yapsınlar

Alıntı

Birileri alacak birileri almayacak, burada bizi ilgilendiren şey nedir? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Premium D sınıf benim için 200 bin liraya psikolojik başlangıçtır. Onun haricinde C, C+ ve hatta D segment araca bile 200 vermem. Ancak dediğim gibi mercedes C, Bmw 3, Jaguar XE, Volvo s60 v.s olacak ki 200'ü vereyim. Benim planım hemen her vatandaş gibi 2.el üzerine. İşte bir 5-6 sene sonra 2.el 150'lik otomatik mk4 focus'u belki alırız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı (Türkiye Lansmanı 13-14 Kasım) olarak değiştirdi
17 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Sen sıfır almazsan , ben sıfır almazsam, nasıl düşecek bu Mk4 focuslar 2. ele ?? ??

abi dert etme filolar ve şirketlet yetişir imdadımıza ama temizini alamayız tabi 3 veya 5 parça boya değişenli olanları alırız, otokoçun ikinci el ilanlarına bakıyorum daha araba 2017 boyananı değişeni var km ler uçmuş, neyapalı ağamız bize bunu layık gördü?

11 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

200 binim olsa ne fordun, ne renonun, ne toyotanın nede hondanın önünden geçerim, ama bu fiyat benzinli otomatik bir araba için gerçekçi değil 130 bin civarlarında olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

abi dert etme filolar ve şirketlet yetişir imdadımıza ama temizini alamayız tabi 3 veya 5 parça boya değişenli olanları alırız, otokoçun ikinci el ilanlarına bakıyorum daha araba 2017 boyananı değişeni var km ler uçmuş, neyapalı ağamız bize bunu layık gördü?

O da zor! koca fleetcorp battı. Ufak merdiven altı şirketlerin çoğu batıyor diyorlar.

Kaldı ki 2. el filolara kaldıysak yandık. en alt donanımın en alt versiyonunu en az 100K da en az 4 parça boyalıdan başka göremeyiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.