Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul Anadolu Yakasında Bildiğiniz Servis Var Mı ?

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, abiler,

Aracım Ford Focus hb 2013 model, aldığımda 42700 km'de idi şuan 43850 km civarında, 2 ay önce aldığım arkadaş bakımlarını yaptırdığını söyledi, fakat bir arkadaşım km'den dolayı değil de aracın yaşından dolayı triger kayışının değişmesi iyi olur dedi bende Pendik'te bulunan (Ş.O.) servise sordum 1200 TL fiyat verdi. Birde araç km bakım fiyatları burada çok fazla, bana uygun ama işini düzgün yapan İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz servis var mı ? önerebilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Barış Kartal yazdı:

Dudulluda aktiford servisi var isterseniz acik adresini bulabilirim avrupa yakasindada subesi var 

Üstadım bilgileriniz için çok tşk ederim, google'dan şimdi baktım buldum tabi orada tanıdığınız var ise yardımcı olacak biri neden olmasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında değiştirmeseniz de yüksek ihtimalle bişey olmayacaktır. Daha önce de forumda hatta her forumda defalarca yazıldı çizildi. Avrupada bu km ve yıl değerleri çok daha yüksek, ama ülkemizin yol şartları bahane edilerek her markada aynı şey söz konusu. Araba da canımızı emanet ettiğimiz bişey olduğu için korkulu rüya görmektense değiştirmeyi tercih ediyoruz. Ben de öyle yapmıştım, 23 000 deyken 5 yılı dolduğu için değiştimiştim. Usta da kayışta çatlamalar olduğunu değiştirmemizin iyi olduğunu söylemişti. Belki benim içim rahat etsin diye dedi bilmiyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cem Dilmen yazdı:

Aslında değiştirmeseniz de yüksek ihtimalle bişey olmayacaktır. Daha önce de forumda hatta her forumda defalarca yazıldı çizildi. Avrupada bu km ve yıl değerleri çok daha yüksek, ama ülkemizin yol şartları bahane edilerek her markada aynı şey söz konusu. Araba da canımızı emanet ettiğimiz bişey olduğu için korkulu rüya görmektense değiştirmeyi tercih ediyoruz. Ben de öyle yapmıştım, 23 000 deyken 5 yılı dolduğu için değiştimiştim. Usta da kayışta çatlamalar olduğunu değiştirmemizin iyi olduğunu söylemişti. Belki benim içim rahat etsin diye dedi bilmiyorum :) 

Bana tercüman olmuşsunuz üstadım, bende öyle düşünüyorum soınuçta yola çıkıyoruz ailemiz biniyor diye yoksa aslında çok öyle kötüye yormak istemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı İstanbul Anadolu Yakasında Bildiğiniz Servis Var Mı ? olarak değiştirdi

Gereksiz bir işlem.

Servis üzerinden para kazanmayı seven Otosan grubu bile resmi bakım kılavuzunda (aşağıda alıntıladım) Triger değişimini 135.000km veya 9 yıl olarak veriyor.

Paranıza ve zamanınıza yazık, olabilecek hataların sonuçları da cabası.

image.png

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Tabi kullanıma bağlı bir şey. Bende 75.000 km de ve 6 yıl oldu diye değiştirmeye götürmüştüm, daha üstündeki yazılar silinmemişti. Bence sizin içinde km ve yıl olarak erken.

Güzel bilgileriniz için çok tşk ederim üstadım :)

--0 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Gereksiz bir işlem.

Servis üzerinden para kazanmayı seven Otosan grubu bile resmi bakım kılavuzunda (aşağıda alıntıladım) Triger değişimini 135.000km veya 9 yıl olarak veriyor.

Paranıza ve zamanınıza yazık, olabilecek hataların sonuçları da cabası.

image.png

--0 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Süleyman Özen yazdı:

Göztepe sanayi sitesinde etkin oto ford özel servisi var.Gayet ilgili ve temiz iş yaparlar.Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Yasin Çınar yazdı:

Merhaba abi,aynı aracın sadece yağ bakımını arkadaşım Kartal'da buluna kök ford servisinde 340 TL ye yaptırmıştı.Geçen ay sanayiye gidip macera aramaya gerek yok bence iyi forumlar.

Yani sanayide aynı işi yapıyor özel servise gerek yok mu diyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dudullu, Aktif Ford..Sağolsun Barış kardeşim kendi aracı gibi ilgileniyor..Tavsiye edilir.

09.04.2018 - 17:09 tarihinde, Barış Kartal yazdı:

Dudulluda aktiford servisi var isterseniz acik adresini bulabilirim avrupa yakasindada subesi var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

2-3 hafta içinde 3. yıl bakımına gideceğim. 45K/3. yıl bakımı zaten pahalı balata, silecek, polen filtresi , ekstra işlemler de var. Epey tutacak diye düşünüyorum.

En fazla indirimi hangi yetkili servis veriyor ? Kime gideyim  ? Tanıdığı olan ekstra indirim yaptırtabilecek olan var mı ? (yetkili servis olmalı)

BU arada otosan hakkaten enteresan bir firma habire mesaj atıyorlar. Aracınızın muayenesi yaklaştı eksoz muayenesini servislerimizde yaptırtabilirsiniz diye.. lan salaklar mevzuattan haberiniz mi yok. Arabanın trafiğe çıkış tarihi değil üretim tarih muayenede baz alınıyor. :Çoktan yaptırdık muayeneyi.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.