Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 MCA için SONY XAV-AX200 Multi Media Sistemi

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 3 ay önce Atakan Tuning (İsmail Berke)'nin yerine giderek (İstanbul) Navix-NVX-A712 kodlu araç multimedya sistemini aracıma taktırdım. Tabi orayı tercih etme sebebim netteki güvenilir açıklamalarıydı. Gidip görüştüm ve güvenerek! sistemi taktırdım. Sonra farkettim ki beni gerizekalı yerine koymuşlar...

Durum şu; elektronik güvenlik sektöründe endüstriyel tesislere gaz algılama projeleri yapan bir firmada çalışıyorum. Bu yıl aracım değişti ve Ford Focus III MCA Trend X geldi. Tabi bu aracı kiralarken bluetooth olmayacağını hiç düşünmedik. Diğer markaların en basic modellerinde bile bt varken olmayacağını düşünemedik. Araç geldikten sonra iş işten geçmişti ve çözüm aramaya başladım internetten. Şirketim 1500 TL gibi bir bütçe verdi ve günlük araçta yaklaşık 3-4 saat görüşme yapan biri olarak araştırmaya başladım. Çok fazla ürün vardı ve benim zamanım kısıtlıydı. Bu adama güvenerek Navix-NVX-A712 marka cihazı taktırdım. İlk etapta herşey güzel görünüyordu. Görüşme yapmaya başladıktan sonra sesim karşı tarafa ya gitmiyor, ya çok derinden gidiyor ya da karşı taraf kendi sesini duyuyor vs gibi problemler yaşamaya başladım ve tekrar firmaya gittim. Garanti belgen yanında mı vs gibi salakça karşıladılar. Neyse garanti belgesini bulup verdikten sonra araca harici mikrofon taktılar ancak buda çözüm olmadı. Araç çalışmıyorken normal gibi görünse de kullanımda iğrenç bir durum oluyor. Ben böyle kalitesiz adi bişey görmedim. Daha cihazı takarken Iphone ekranını yansıtma vs gibi şeyler çalışmıyordu ve güncelleme gelecek demişlerdi.

Sadece görüşme kalitesindeki berbatlık değil bu cihazın bt si hiç bir işe yaramıyor. Örneğin telefonumdan video açıp A2DP üzerinden ses gittiğinde saçma sapan bir durum oluyor. Ses görüntüden neredeyse 2 3 saniye sonra geliyor. Bunu gidip anlatıyorum usta bence sorun yok diyor ben anlamam! bildiğiniz dolandırıcılıktan başka bir halt değil.

O kadar sinirliyim ki sahibindeki ilanlarını aradım sitesinden ürünü aradım tekrar bulamadım sürekli modeli değiştirerek aynı ürünü bir şekilde satıyorlar anladığım kadarıyla. En son bu kadar kandırılmaya rağmen dedim ki bunu sökün farkı neyse vereyim kaliteli düzgün birşey takın... Aldığım cevap komikti en kalitelisi bu bunu alamayız ikinci el.. ŞAKA GİBİ..

Neyse artık bıktım telefon elimde konuşma yapmaktan, aracın BT sini kapatıp telefon elimde konuşmaya devam ediyorum ve 3 kere ceza yedim. Bugün bu sebeple sistem araştırmaya başladım. Sony'e ses konusunda güvendiğim ve aynı duruma düşmemek için sitesinde araştırdım ve SONY XAV-AX200 kodlu ürünü inceledim. 2300 lira gibi bir rakama satılıyor (maalesef kendi imkanlarım ile alacağım). Yaşadığım sorunlardan dolayı çekincelerim var ve siz Ford Kullanıcı/Ustalarından bu konuda destek rica ediyorum. Sorularımı şöyle sıralayayım:

1- Bu cihaz ile temiz telefon görüşmesi yapabilir miyim? (günlük 2-3 saat ve 20-50 telefon görüşmesi)

2- Ürünü alıp taktırabileceğim güvenilir bir yer önerebilir misiniz? (İstanbul Anadolu'da yaşıyorum ancak Avrupa'ya da gidebilirim)

3- Car Play ile Google Navigasyonu da kullanabilir miyim yoksa sadece apple'ın kendi navigasyonunu mu kullanabiliyorum? (Telefonum Iphone, ios 11)

4- Direksiyon kumandasından kontrol mümkün mü (çağrı cevaplama, arama yapma, müzikler arasında geçiş vs)?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar ve bu sorunu 1-2 hafta içinde çözmek istiyorum. Şimdiden değerli yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 MCA için SONY XAV-AX200 Multi Media Sistemi olarak değiştirdi
28 dakika önce, Samet Gülnar yazdı:

3- Car Play ile Google Navigasyonu da kullanabilir miyim yoksa sadece apple'ın kendi navigasyonunu mu kullanabiliyorum? (Telefonum Iphone, ios 11)

CarPlay aktifken Android Auto ile gelen google maps aktif olmuyor.

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ürünü almadan önce buradan az buçuk araştırma yapsaydınız sonradan multimedya taktıranların sadece bir markada değil birçok değişik markadan aynı sorundan şikayetçi olduklarını farkedecektiniz,ona göre doğru ürüne yönelirdiniz.Anladığım kadarıyla sizin için BT olmazsa olmaz bir özellik,peki bunu neden özellikle multimedyayla çözmeye çalışıyorsunuz ki,hemde kiralık araçta,hele modelini verdiğiniz SONY'ye birde ayriyetten çerçeve alacaksınız ki,fiyatı 200tl civarı,bence zararın neresinden dönsem kardır deyip mevcut multimedyayla devam edin,araç içi BT kitleri var,gayet güzel iş görüyorlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony'den memnun kalırsınız. Alternatif olarak pioneer da düşünülebilir. Ama görüntü resimdeki gibi olur, biraz çirkin kalır. İlave çerçeve ve ara kablo gerekli olacak. Alternatif olarak cyclone vs var, kullananlar o kadar da şikayetçi değil.

2d097a2s-960.jpg

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta'ya aracı aldığımız hafta Cyclone taktırmıştık serviste. Zaten Ford'un anlaşmalı olduğu bir marka ve Ford servisinde takıldı. Navigasyonu sorunsuz, telefon görüşmesi gayet net. Üstelik aracın kendi tuş takımını kullanıyor ve orijinallik de bozulmuyor.

2017'nin Ocak ayında 2250 liraydı. 

20171203_165444.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlığı düzenlediği için modlara teşekkür ederim, daha mantıklı olmuş :)

Araç 3 yıl bende kalacak ve değiştiğinde şirketten başka birininde ihtiyacı olabilir, ayrıca sürekli toplantılara gittiğinizi düşünün, telefon şarjı yerine araç navigasyonunu kullanmak ve araçta bu kadar vakit geçirirken uzun yolda vs uğraşacak birşeyin olması gibi nedenlerle sadece kitle yetinmemiştim.

Formda araştırma yapmıştım zamanında, o karar çok öneri vardı ki, bi yerlerde navex kullanıyorum memnumun diyenleri gördüm zaman kısıtlı olunca atladım direk maalesef.

Bilgi almaya çalıştığım modelin car play özelliği olmadı iyi. Peki cyclone a baktığımda bir çok model görüyorum, servisler hangisini takıyor acaba? Car play var mı? Bir de Murat Bey kullananlar o kadarda şikayetçi değil demişsiniz, ürünle ilgili bildiğiniz şikayetler neler?

Turhan Bey BT olmazsa olmaz ve neden görüntülü multimedyalara yöneldiğimi yukarda açıklamaya çalıştım, özetle heves ettim diyelim. Araç giderken sökülüp başka araçlarımızda kullanılabilir diyerek onaylanmıştı bütçesi. Şimdi brn bu sistem devam ederken örneğin Arkadaşın takığı parrotu alsam sıru. Çözülür mü? Veya bu heriflerin taktığı cihazın bt aparatı yerine gömülen bi bt kiti var mı? Sorun bt den mi işlemciden mi çözemiyorum ama belki sorunumu çözer. Yinede sony almak araç değiştikten sonra ihtiyacım kalmazsa bile satılması kolay olur düşüncesiyle mantıkşı geliyor (maddi açıdan ise mantıksız:) ) Bu teybi taktırabileceğimiz bir yer önerebiliyor musunuz?

Yakup Bey aslında car play aktifken telefondaki google maps uygulaması kullanılabiliyor mu diye sormak istemiştim?

Telefondan yazınca alıntı yapamadımmayrı ayrı, bundan sonraki cevapları alıntı yaparak cevaplayacağım. Umarım form kurallarına aykırı birşey yapmıyorumdur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Samet Gülnar yazdı:

Yakup Bey aslında car play aktifken telefondaki google maps uygulaması kullanılabiliyor mu diye sormak istemiştim?

CarPlay aktif olduğunda sistem ekranı sadece bunu destekleyen uygulamaları aktif ediyor bunun içinde şu an google haritası yok :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu tam anladığıma emin değilim. navimex 7.1 taktırdım MCAya..  BT ile ilgili konuşma vs sorunum yok. nadiren bt ve wifi hotspot açıkken arabaya ilk geldiğimde önce hotspot ile wifi a bağlanıyor Bta bağlanamıyor. Telefonda BTu kapatıp açınca bağlanıyor.

Konuşma sorunu yok ancak ben günde 3-4 saat kullanmıyorum 3-5 dk en fazla 10 dk.Bir de ekstra mikrofon var tabii ki. 

Telefondaki dosyaları BT ile multimedyaya aktaramıyorum ama buna ihtiyacım yok 2 SD kart 2 USB girşi var. flash ve sd karta tüm müzik ve videoları eklemiş durumdayım. 

kötü tarafı sms geldiğinde bildirimde dahil bulunmuyor sadece konuşma. 

spotify, google maps, yandex zaten apk olarak yüklü . wifi hotspot ile hepsini telefonda gibi kullanabiliyorum. Direksiyon kumandaları çalışıyor spotify da bile şarkı ilerletebiliyorum

Şeytan kulağına şimdilik bir sorunum yok 

IMAG0086.thumb.jpg.3e6ba732cc4d915a6222fccfc4bce68c.jpgIMAG0623.thumb.jpg.60a503994d3159be32d11022036d6ca2.jpgIMAG0569.thumb.jpg.83ed444a1ef2501a9196acc6d2b3b167.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

Konuyu tam anladığıma emin değilim. navimex 7.1 taktırdım MCAya..  BT ile ilgili konuşma vs sorunum yok. nadiren bt ve wifi hotspot açıkken arabaya ilk geldiğimde önce hotspot ile wifi a bağlanıyor Bta bağlanamıyor. Telefonda BTu kapatıp açınca bağlanıyor.

Konuşma sorunu yok ancak ben günde 3-4 saat kullanmıyorum 3-5 dk en fazla 10 dk.Bir de ekstra mikrofon var tabii ki. 

Telefondaki dosyaları BT ile multimedyaya aktaramıyorum ama buna ihtiyacım yok 2 SD kart 2 USB girşi var. flash ve sd karta tüm müzik ve videoları eklemiş durumdayım. 

kötü tarafı sms geldiğinde bildirimde dahil bulunmuyor sadece konuşma. 

spotify, google maps, yandex zaten apk olarak yüklü . wifi hotspot ile hepsini telefonda gibi kullanabiliyorum. Direksiyon kumandaları çalışıyor spotify da bile şarkı ilerletebiliyorum

Şeytan kulağına şimdilik bir sorunum yok 

IMAG0086.thumb.jpg.3e6ba732cc4d915a6222fccfc4bce68c.jpgIMAG0623.thumb.jpg.60a503994d3159be32d11022036d6ca2.jpgIMAG0569.thumb.jpg.83ed444a1ef2501a9196acc6d2b3b167.jpg

İlk iki üç aramada bendr sorun yaşamıyorum sorun kullandıkça ve hareket halindeyken baş gösteriyor. Diğer dediğiniz konuları az çok kullanıyorum zaten. Peki merak ettiğim birşey var Telefondan Youtube videosu açıp a2dp den sesi arabaya verdiniz mi hiç? Ses videodan 2 saniye sonra geliyor... Benim önce kullandığım hiçbir cihazda böyle bi sorum yoktu. Tecrübenizi paylaşabilir misiniz?

Not: Benimkise fotoğrafta gönderdiğiniz ile aynı (görüntü olarak)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Samet Gülnar yazdı:

İlk iki üç aramada bendr sorun yaşamıyorum sorun kullandıkça ve hareket halindeyken baş gösteriyor. Diğer dediğiniz konuları az çok kullanıyorum zaten. Peki merak ettiğim birşey var Telefondan Youtube videosu açıp a2dp den sesi arabaya verdiniz mi hiç? Ses videodan 2 saniye sonra geliyor... Benim önce kullandığım hiçbir cihazda böyle bi sorum yoktu. Tecrübenizi paylaşabilir misiniz?

Not: Benimkise fotoğrafta gönderdiğiniz ile aynı (görüntü olarak)

Valla dediğinizi anlamadım. A2DP ne ki ? 

Niye böyle bir şey yapayım ki. Multimedyada youtube var, Wifi Hot ile orada açarım ne acacaksam

Bizde Easy link diye bir şey var. Kablolu olarak tel ekranını arabaya yansıtıyor. 

BT konusunda dediğim gibi üstüste taş çatlasın 3 kısa görüşme yapıyorum bir sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Valla dediğinizi anlamadım. A2DP ne ki ? 

Niye böyle bir şey yapayım ki. Multimedyada youtube var, Wifi Hot ile orada açarım ne acacaksam

Bizde Easy link diye bir şey var. Kablolu olarak tel ekranını arabaya yansıtıyor. 

BT konusunda dediğim gibi üstüste taş çatlasın 3 kısa görüşme yapıyorum bir sıkıntı yok. 

Easylink iphoneda sadece hotspot çalışıyor ge sadece turkcell tvde iş görüyor. Neyse Telefondan video izleyip sadece sesin araca verilmesinden bahsedyrm. Siz de bir deneyin bakalım gecikme sizde de oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Samet Gülnar yazdı:

Easylink iphoneda sadece hotspot çalışıyor ge sadece turkcell tvde iş görüyor. Neyse Telefondan video izleyip sadece sesin araca verilmesinden bahsedyrm. Siz de bir deneyin bakalım gecikme sizde de oluyor mu?

akşam bakayım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.