Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3'te Yedek Depo Var Mıdır?

Eren Emine Özen

Soru

Başlıktan anlaşıldığı gibi yedek depobdiye bir şey varmıdır? Şöyle duydum, depoyu fulledikten sonra dolum ağzına kadar olan kısımdaki boruyuda benzin yada mazot ile doldurmaya deniliyormuş. Örnek veriyim depo 50lt ise boruyla beraber 55lt. Yedek depo biraz mantıksız. 50lt depo yapıp 10 lt de yedek depo yapmak mantılsız direk depoyu 60lık yaparlar. Yorumlarınız nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Ergün YILDIZ yazdı:

Yedek Lastik çıkartılıp yerine monte edilebilir mi acaba .

Uçaklarda genelde yakıt depoları kanatlarda bulunur. Bence yedek lastik değil normal lastiklerin içine doldurun, lazım oldukça akvaryum hortumu vasıtasıyla normal depoya dökersiniz. Biraz ses yapar ama olsun, 600 km benzinlikleri bir bir geçip yolda kalmaktansa neden olmasın. Bak bu proje tutar ha. 

Öyle boş boş laf olsun diye söyleyim dedim....

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Bence yedek lastik değil normal lastiklerin içine doldurun

4 lastik hava yerine sıvı ile doldurulursa toplam ağırlık artmaz mı.

sürtünme katsayısı artacağından çekişte düşüş olacağı kanaatindeyim.

Sürtümme artacağından yol tutuşunda gözle görülür bir artış olacağı noktası es geçilmemeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Ergün YILDIZ yazdı:

4 lastik hava yerine sıvı ile doldurulursa toplam ağırlık artmaz mı.

sürtünme katsayısı artacağından çekişte düşüş olacağı kanaatindeyim.

Sürtümme artacağından yol tutuşunda gözle görülür bir artış olacağı noktası es geçilmemeli.

Olsun yolda kalmaktan iyidir degil mi? Ve hatta sonradan aklima geldi, kapi icleri de var, bos bos duruyorlar. Depo yaptiralim iclerine. Uf epey alir. Ne muhattap olacaz benzinciyle, doldur 3 ay kullan. Oh mis...

Şimdi, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Arkadaş boş laf olsun diye söylediğini belirtmiş zaten :)

Kesmeeeee :D

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Olsun yolda kalmaktan iyidir degil mi? Ve hatta sonradan aklima geldi, kapi icleri de var, bos bos duruyorlar. Depo yaptiralim iclerine. Uf epey alir. Ne muhattap olacaz benzinciyle, doldur 3 ay kullan. Oh mis...

Abi senin yönteminle 1345 kg'lık Focus 2.5 ton olur. Senin Red Monster bile zorlanır. Konunun başlangıcı +10 Lt idi.

Ben Çelik bidonumu kaptım geldim, sen arabayı yakın tankına daldırıp çıkarttın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
08.04.2018 - 09:29 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Elektronik teraziye sahip pazarcılar gibi :) 

Doğru tartan 40 yıl yanıyormuş derler :D

Yedek yakıt deposuna ihtiyaç duymak, günümüz akaryakıt fiyatlarını düşününce direk zengin sınıfına girmektir bence :kıhkıh:

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
54 dakika önce, Ergün YILDIZ yazdı:

Abi senin yönteminle 1345 kg'lık Focus 2.5 ton olur. Senin Red Monster bile zorlanır. Konunun başlangıcı +10 Lt idi.

Ben Çelik bidonumu kaptım geldim, sen arabayı yakın tankına daldırıp çıkarttın.

Ben %40 toluene ve water/meth kullandığımdan bagajda her daim 30Lt yakıtım var. Siz düşünün babane :)

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Yedek yakıt deposuna ihtiyaç duymak, günümüz akaryakıt fiyatlarını düşününce direk zengin sınıfına girmektir bence

abi geçmişten günümüze psikolojik olarak en rahatı daima 50'lik almak5acb6d41f423e_Screenshot-2018-4-9maxresdefaultjpg(JPEGresmi1280720piksel)-leklendi(84).png.4ae707132d260e30856d51a649da2cf1.png

5acb6c9dcb7bf_Screenshot-2018-4-9318334595_tn120_0jpg(JPEGresmi12001200piksel)-leklendi(50).png.3a29e2098acf4d833b9e86adf1accf00.png

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.