Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Polo 1.2 Tsi Bmt Lounge Bakımlar

Bekir B.

Önerilen Mesajlar

29 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ne bidonu.

Bütün servisler 50-100-200 litrelik varil yağ kullanır. Litresi anca 25-30 liraya gelir onlara. Gerisi kar payı. 

Geçmişte karşılaştım hocam ben. Sebebi nedir bilmiyorum ama 4x1 litre şeklinde kullanan bile vardı. 

Muhtemelen stok eritmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yavuz S. B. yazdı:

Geçmişte karşılaştım hocam ben. Sebebi nedir bilmiyorum ama 4x1 litre şeklinde kullanan bile vardı. 

Muhtemelen stok eritmek.

Fazla bakım müşterisi olmayan bir servistir o. Ford röno VW gibi büyük oranda rutin bakım yapanlar varil yağ alır. Haa o yağın varili yoksa,  o dönem varile verecek paraları yoksa bidon kullanabilirler. 

Mesela bizim ford focus 1,5 dizel için fordun önerdiği yağdan ülkede yok ? (ülke mi dandik, otosan mı kararı dinleyiciye bırakıyorum ? ) Fordda hiç yok ama markette de yok. Markette olsa doğru yağı koy diyene mecbur 4 litrelik alıp koyacaklar.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Fazla bakım müşterisi olmayan bir servistir o. Ford röno VW gibi büyük oranda rutin bakım yapanlar varil yağ alır. Haa o yağın varili yoksa,  o dönem varile verecek paraları yoksa bidon kullanabilirler. 

Mesela bizim ford focus 1,5 dizel için fordun önerdiği yağdan ülkede yok ? (ülke mi dandik, otosan mı kararı dinleyiciye bırakıyorum ? ) Fordda hiç yok ama markette de yok. Markette olsa doğru yağı koy diyene mecbur 4 litrelik alıp koyacaklar.. 

Maalesef o iş yetkili-özel tüm servislerin kanayan yarası. Hangi yağ firması daha fazla indirim-prim-hediye verirse onunla çalışıyorlar. Teknik dökümandan filan habersizler. VW bu TSI'lar ilk geldiğinde spec'lere uymayan bir 0w-30 yağ kullanıyordu, deli gibi yağ eksiltti o dönem motorlar, markanın adı çıktı. Alfa'da da yine Multiair motorlar geldiğinde benzer bir durum olup milletin multiair modülünü bozmuşlar yanlış yağ ile. Keza 1.0 Ecoboost mevzusu. 

Yabancı forumlardan takip ettiğim kadarıyla İngiltere'de filan da benzer durumlar var, oradakiler de yağını alıp kendisi götürmeye başlamış. Tabi orada şöyle bir durum var, bakım defteri uygulaması halen geçerli. @Cem Boneval Bey zamanında yazmıştı bir yerde diye hatırlıyorum, bizdeki yetkili servis-özel servis olayı yanlış yansıtılıyor. Uygun parça ile özel serviste yapılan bakımın garantiyi bozmaması lazım. Türkiye'de maalesef sopa olarak kullanıyor bayiler bunu, aman garantimiz bozulacak diye eli kolu bağlanıyor müşterinin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yavuz S. B. yazdı:

Maalesef o iş yetkili-özel tüm servislerin kanayan yarası. Hangi yağ firması daha fazla indirim-prim-hediye verirse onunla çalışıyorlar. Teknik dökümandan filan habersizler. VW bu TSI'lar ilk geldiğinde spec'lere uymayan bir 0w-30 yağ kullanıyordu, deli gibi yağ eksiltti o dönem motorlar, markanın adı çıktı. Alfa'da da yine Multiair motorlar geldiğinde benzer bir durum olup milletin multiair modülünü bozmuşlar yanlış yağ ile. Keza 1.0 Ecoboost mevzusu. 

Yabancı forumlardan takip ettiğim kadarıyla İngiltere'de filan da benzer durumlar var, oradakiler de yağını alıp kendisi götürmeye başlamış. Tabi orada şöyle bir durum var, bakım defteri uygulaması halen geçerli. @Cem Boneval Bey zamanında yazmıştı bir yerde diye hatırlıyorum, bizdeki yetkili servis-özel servis olayı yanlış yansıtılıyor. Uygun parça ile özel serviste yapılan bakımın garantiyi bozmaması lazım. Türkiye'de maalesef sopa olarak kullanıyor bayiler bunu, aman garantimiz bozulacak diye eli kolu bağlanıyor müşterinin.

Benim arkadaşım Volvo kullanır hep (Hatta verdim zehiri ikinci el S90 alacaktı, silik bir araba o; 80 bin daha ver V90 cross country al hem tarzın olur dedim) . Bugün yarın alacak birini ?Neyse bu adam araba garantideyken dahi gidip bakımı özel serviste yaptırıyor. Faturasını daima alıyor ve kullanılan malzeme yapılanlar faturada yazıyor. 3-4 sene önce bagaj kilidi bozuldu. Yetkili servise götürdü , garantiden yapılsın diye. Siz yetkiliye devam etmiyorsunuz deyip yan çizmişler. Biraz sert çıktı. Garantiden yaptırdı. Garanti devamı için yetkili servis zorunluluğu zaten yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yavuz S. B. yazdı:

özel serviste yapılan bakımın garantiyi bozmaması lazım

Çok doğru. Daha öncede yazmıştım, 60 bin km de Connect tüm bakımları özelde orj ürünlerle fatura dökümlü yapılmış, şanzıman arızası sonucu özel servis sahibi arkadaşım aracı yetkili servise yönlendirdi. Servis önce bu arabanın hiç bir bakımı serviste yapılmamış diyerek yan çizdi, arkadaşım Otosan ı aradı ve servis gerekli değişimi garantiden yaptı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.