Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Led Far Taktırıldığında Problem !

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Yıllardır bakındığım forma bugün yazmak artık nasip oldu.

Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.

2014 Model Hatcback Titanium aracımın Holojen 55 Watt Philips Sarı ışık veren far ampüllerini ;

H7 LED 35 Watt 6000 K 7900LMN far ampülleri ile değiştirmek istiyorum.Bu arada bu işlemler LED Farın konumlandırmak için tüm aparatları temin ettim.

Sorun şu ki; Araca ampülleri taktığımda kontak kapalı iken; farlar çalışıyor..Marşa bastığımda ekranda kısa far hatası yazısını veriyor ve akabinde farlar sönüyor.Bu arada aynı işlemi Uzun farlarda değişiklik yapmama rağmen ki LED 45 warr 6000 K 12.000 lmn uzun farda herhangi bir sorun yok.

Şimdi bunu sizce hangi yol ile çözebilirim? Herhangi bir orjinalliğine zarar vermeden ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cambus diye arıza giderici var ondan Alman gerekiyo bende LED aldım hem kisalara hem uzunlara ariza sorununu hallettim ama ayarlamasini yapamıyorum ki yaklaşık 2 aydır kör araba sürüyorum resmen kısa ve uzunlari tam monte edemiyorum takıyorum biri yukariyi biri aşağı  gösteriyor .konumlandirmak için tüm aparatlar demisin bunlar nedir tam olarak 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yurtdışında led farın yuvaya oturması için plastik aparatlar var.. LED’leri taktığında ayar yapmaya gerek kalmıyor direk normal ampül gibi oturuyor yerine.. 

Sende de problem aynımıydı? Araç titanyum mu? 

Problem; far taktığında normal yanıyor kontak yarı açıkken fakat marşa bastığında sönüyor muydu.. yoksa arıza lambası falanmıydı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Fuat Yğ yazdı:

Cambus diye arıza giderici var ondan Alman gerekiyo bende LED aldım hem kisalara hem uzunlara ariza sorununu hallettim ama ayarlamasini yapamıyorum ki yaklaşık 2 aydır kör araba sürüyorum resmen kısa ve uzunlari tam monte edemiyorum takıyorum biri yukariyi biri aşağı  gösteriyor .konumlandirmak için tüm aparatlar demisin bunlar nedir tam olarak 

2 aydır kör araba sürmenize rağmen hala orjinal ampüle dönmemeniz şaşırtıcı gerçekten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç titanium sizin? Çünkü diğerlerinde verdiği hata titanium farklı veriyor.. denedik çünki..

Kontağı açtığında yanıyor arıza falan vermiyor dalar marşa basınca Far arıza lambası yakmadan kısa far arızası deyip kesiyor.

dün gece birisini buldum elektrik bölümü okuyor. Şöyle söyledi; abi senin araçta akım düzenleyici var. Büyük ihtimal dolu paket olduğu için vardır dedi. Bu sen kontağı açtığında aküden gelen elektriği normal veriyor fakat marşa bastığında dinamo devreye girdiği için akımı beyin hangisi ne kadar güç tüketecekse o kadar veriyor. Dolayısıyla senin ampül akımı düşük kaldığı için arıza olarak algılıyor yani çıkış akımının yükseltilmesi lazım dedi.  Dekoder almıştım onunla da denedim dün akşam ama yine aynısını yaptı. Artık kafayı yedertecek hırsa döndü iyice 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Bahadir Unal yazdı:

Araç titanium sizin? Çünkü diğerlerinde verdiği hata titanium farklı veriyor.. denedik çünki..

Kontağı açtığında yanıyor arıza falan vermiyor dalar marşa basınca Far arıza lambası yakmadan kısa far arızası deyip kesiyor.

dün gece birisini buldum elektrik bölümü okuyor. Şöyle söyledi; abi senin araçta akım düzenleyici var. Büyük ihtimal dolu paket olduğu için vardır dedi. Bu sen kontağı açtığında aküden gelen elektriği normal veriyor fakat marşa bastığında dinamo devreye girdiği için akımı beyin hangisi ne kadar güç tüketecekse o kadar veriyor. Dolayısıyla senin ampül akımı düşük kaldığı için arıza olarak algılıyor yani çıkış akımının yükseltilmesi lazım dedi.  Dekoder almıştım onunla da denedim dün akşam ama yine aynısını yaptı. Artık kafayı yedertecek hırsa döndü iyice 

aynen öyle titanium düşük akımdan dolayı röle falan atmayı denedinizmi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.04.2018 - 17:15 tarihinde, Bahadir Unal yazdı:

Merhaba,

Yıllardır bakındığım forma bugün yazmak artık nasip oldu.

Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.

2014 Model Hatcback Titanium aracımın Holojen 55 Watt Philips Sarı ışık veren far ampüllerini ;

H7 LED 35 Watt 6000 K 7900LMN far ampülleri ile değiştirmek istiyorum.Bu arada bu işlemler LED Farın konumlandırmak için tüm aparatları temin ettim.

Sorun şu ki; Araca ampülleri taktığımda kontak kapalı iken; farlar çalışıyor..Marşa bastığımda ekranda kısa far hatası yazısını veriyor ve akabinde farlar sönüyor.Bu arada aynı işlemi Uzun farlarda değişiklik yapmama rağmen ki LED 45 warr 6000 K 12.000 lmn uzun farda herhangi bir sorun yok.

Şimdi bunu sizce hangi yol ile çözebilirim? Herhangi bir orjinalliğine zarar vermeden ne yapabilirim?

Hocam bu bahsettiğiniz aparatların uzunlar için olanının linkini verebilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Led Far Taktırıldığında Problem ! olarak değiştirdi

Merhaba Fuat bey,

Vallahi ben artık umudumu kestim LED Taktırmaktan da vazgeçtim..

Yurtiçinde satan var mı İnan’ın bi ara bakmıştım bulamamıştım. 

Ben gerçekten bugün itibariyle vazgeçtim. Focus 3 için (2014) model için aldığım aparatları da satabilirim. Kendim denedim silikon falan kullanmadan tırnaklara taktığınız zaman oluyor. 

İsterseniz size de satabilirim hem uzun için hem kısa için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani Focus 3 kasa ise uyumlu zaten birebir aynı farlar.. 2012-2014.. düşünürseniz direk kargo yapabilirim problem değil ben dediğim gibi vazgeçtim artık. Siz daha önce silikonladınız herhalde ledi oraya yada sıkıştırdınız 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.