Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomobil Ile Ilgili Vecizeler

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Kuşkusuz günlük yaşantımızda otomobiller çok önemli bir rol oynuyor.

Ünlülerin özlü sözlerinden bir demet ile bu önemi bir kez daha irdeleyelim.

"Bir Smart kullanacağıma kendimi asarım daha iyi..."; "Bir otomobil ancak sabah binmeye korktuğunuz takdirde yeterince hızlıdır..."; "Nordschleife'de 8 dakikanın üzerindeki sürüşlerde asla kask takmam..."; "Gerçekten hızlı bir ivmelenmede zevkten gözleriniz yaşarırsa damlalar kulağınıza doğru akacaktır..."; "Az sonra çarpacağın ağacı görüyorsan önden kaymadır, hissediyor ve duyuyorsan arkadan kaymadır."; "İyi sürücüler tatil dönüşü sinekleri yan camlardan temizlerler."; "Drift stabil olmayan bir durmumu stabil tutabilme sanatıdır." Walter Röhrl (eski Ralli sürücüsü)

"Kimsenin ihtiyacı olmadığı, ama herkesin sahip olmak istediği otomobiller imal ediyoruz..." Ferdinand Porsche

"Yaşamınızdaki ilk otomobili hiç unutmazsınız, tıpkı ilk kadını unutmadığınız gibi..."; "Bir erkek iki konuda asla iyi olmadığını kabul etmez: **** yapmak ve araba sürmek..." Stirling Moss (eski pist yarışçısı)

"Zevk vermiyorsa otomobil değildir" Akio Toyoda (Toyota ve Lexus'un Başkanı

"Otomobil geçiici bir heves, ben ata inanırım..." II.Wilhelm (Alman İmparatoru)

"Gottlieb Daimler'in buluşu kuşkusu trafiğin gelişmesinde önemli bir rol oynamayacaktır." Brockhaus Ansiklopedisi, 1896 Baskısı 

"Bir kadın susmasını bilmelidir, susmayan kadın freni olmayan otomobil gibidir..." Charles Aznavour (Şarkıcı)

"Japonlar çeliklerini ABD'ye kaçak sokmanın yolunu buldular: Boyuyorlar, dört tekerlek takıyorlar ve adında otomobil diyorlar..."; "İnsanlara ne istediklerini sorsaydım, muhtemelen daha hzılı atlar diye cevap verirlerdi..." Henry Ford

"Kadınlara otomobillerden çok para kaptırdım. Otomobilin sonuçta bie değeri oluyor, ama kadın giderse elinde hiç bir şey kalmıyor..." Elke Immel (Kaleci)

"Otomobil sürmede başarının sırrı: Olabildiğince yavaş giderek en hızlı olabilmek..." Emerson Fittipaldi (eski F1 yarışçısı)

"Başta hayalimdeki araba için etrafa bakındım, bulamayınca kendim imal etmeye karar verdim..." Enzo Ferrari

"Parası olan otomobil alır, olmayan ölmek için başka yol aramalıdır." Fernandel (Oyuncu)

"Sürücünün kişiliğine uyan bir otomobil kadar baştan çıkarıcı başka bir şey yoktur, belki kıyafeti..." Giorgio Armanı (Tasarımcı)

"Hibrid otomobiller o kadar sessiz ki körler için bir güvenlik sorunu oluşturuyorlar. Başkan Bush bunu anlamıyor ve ekliyor: Belki de körler hibrid araç kullanmamalı..." Jay Leno 

"Otomobilim atın yerini aldığını söylemek zor. Hiç direksiyonda oturan bir ünlünün heykeline rastladınız mı?" Hans Günter Winkler (konkuripik dünya şampiyonu)

"Çoğu erkek için otomobil kullanmak **** yapmak gibidir, kadın ruhsuz bir şekilde yanındadır ve hep bağırır: Daha yavaş, daha yavaş...." Harald Schmidt (TV moderatörü)

"Almanlar diğer insanlar gibi araba kullanmazlar, onlar haklı olmak için sürerler." Kurt Tuchoslky (Yazar)

"Bir otomobil hem çekici hem de ökolojik olmalı, ancak o zaman satın alınır." Matthias Wiesmann (VDA Başkanı)

"Kadınlar dış görünüşleri için öyle şeyler yaparlar ki, buna bir kullanılmış araç satıcısı kalkışsa hapse girerdi..." Nick Nolte (Oyuncu)

"Zenginler dünyasına gerçekten adım atabilmek için önce pahalı bir araban olması gerekir." Ralp Lauren (Tasarımcı)

"Bir spor arabada oturmak başkalarına aşağıda dururken tepeden bakmanın tek yoludur." Robert Lembke

"Çok çalışarak otomobil satın alırız, o da çalıştığımız yere daha çabuk ulaşmamızı sağlar." Werner Schneyder (Kabare sanatçısı)

"İmal edilecek son otomobil mutlaka bir spor araç olacaktır." Ferry Porsche

Elçiye zeval olmaz...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
  • Teşekkür 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı

-SENNA "Kazanan bir pilotun neler hissettiğini asla anlıyamazsınız.çünkü kask anlaşılmaz duyguları içersinde saklar." 

-SENNA"bu turda en iyiyim ve bunu size kanıtlayacağım.bir dahaki turda da kanıtlayacağım ve ondan sonrakinde de kanıtlayacağım." 

-SCHUMİ"Hiç bir zaman kendi limitlerime ulaşamadım.beni daha hızlı olmaktan alıkoyan hep aracın limitleri olmuştur.kendi limitlerim değil." 

-93 donington,sennanın kariyerinin belkide en iyi yarışı ve yarış sonu sennanın tarihe geçen sözleri 
"Yarış herkes için zor şartlarda geçti ama zor benim hırsımı hırsımda azmimi tetikliyor.bugün bizim çocuklara yarışmayı öğrettim bir sonraki yarış ise uçmayı öğreteceğim." 

-2001 kanada yarışında 1.ralf 2.schumi 3. hakkinen olur.basın toplantısında hakkinene schumi kardeşlerin performansı sorulur.verdiği cevap çok hoş 
"İyiki onlardan 3 tane yok." 

-efsane iki pilot aynı takımda.evet evet prost-senna aynı takım için direksiyon sallıyor ve senna prost u tabiri caizze ufalıyor.basın mensupları prost a niye geçildiğini soruyor.prostun cevabı şu 
"Ben bu takımda yarıştığım sürece düz yolda senna beni geçer.senna yarış sonrası şampanyala ıslanır,ben ise sadece ter kokarım." 

-tartışmasız f1 tarihinin en iyi sezonu olan 2000 sezonu,hakkinen ve schumi amansızca savaşıyor,farklı boyutlarda....iki pilot suzuka ya geliyor schumi suzukayı kazanırsa şampiyon olacak hakkinen kazanırsa iş son yarışa kalacak.ikinci pitlere kadar hakkinen önde ikinci pitlerde ise schumi hakkinenin önünde çıkıyor yarışı kazanıp şampiyon oluyor.ikinci pit esnasında pit yolunda schumile ross brawn arasındaki telsiz konuşmaları işe şöyle 
BRAWN"İyi görünüyor schumi iyi görünüyor çok iyi görünüyor.21 yıllık özlem bitiyor hayaller gerçek oluyor." 

-SCHUMİ"Dünya üzerinde benden daha hızlı bir pilotun olduğunu ve henüz keşfedilmeğini biliyorum.ben emekli olmadan o pilotla yarışıp yarış sonunda elini sıkmak istiyorum." 
kiminin mi yoksa alonsonun mu elini sıkmalı yoksa asla onun hızına başka bir pilotun ulaşamayacığını anlayıp emeklimi olmalı.karar sizin.ben 3.seçeneği tercih edenlerdenim)) 

-98 kanada schumiye aşkımın en uca geldiği yarış.schumi yarışta frentzeni geçtikten sonra hakemler tarafından suçlu bulunup pitten geçme cezası alır ama bu cezaya rağmen yarışı yine schumi kazanır hemde diğerlerinin rüyasında göreceği bir hızı piste taşıyarak.yarış sonunda basın mensupları jean todt a ceza hakkındaki görüşlerini sorar.todt un cevabı ise müthiş)) 
"bir aracı ancak schumi böyle geçebilirdi." 

-f1 in en büyük duayeni kim diye sorulsa herhalde patrick head ilk 3 te yer alır.schumi hakkında söyledikleri. 
HEAD"20yıldır bu sporun içindeyim,sennayıda yaşadım prostuda ama michael gördüğüm en iyi pilot." 
frank williams head a katılmasada)) 

-98 spa şampiyonluk düğümünün çözüleceği yarış mika kalkışta 13 arabanın karıştığı kazaya karışır ve yarıştan çekilir,schumi büyük bir farkla yarışı önde götürürken daha sonra coulthardın da hatasını kabul ettiği kazaya karışıp schumide yarıştan 0 puan çeker ve muhtemel 98 şampiyonluğuna havlu atar.schumi kazadan sonra mclaren garajına gider david le kavgaya yapmaya çalışır.ama asıl önemli mevzu bu değil yarış sonunda dünya üzerindeki tüm tifosiler çılgına dönmüştür ve belçikadaki tifosiler bu yarışın ardından evlerinin camına şu pankartı koymuşlardır. 
"Kırmızıyı izle Kırmızıyı düşle" ve bu söz o günden bugüne ferrariyi 1cümleyle ifade edbilmem en kolay yolu olmuştur 

-yıl 94 schumi benetton ford la iki yarış katılmama cezası almasına rağmen ilk şampiyonluğuna ulaşır,aynı araca sahip takım arkadaşı jos verstapen ise koca sezon sadece bir kez kürsüye çıkabilmeyi başarır.yıl sonunda jos a schumi sorulur verdiği cevap şu... 
"o bu dünyadan değil." 

-schumi ve damon arasında amansız bir savaşın olduğu 95 yılı ve yarışlardan spa..yarış kuru zeminde başlar derken yağmur pisti ele geçirir ve damon ıslak zemin lastiğine geçer fakat schumi kuru lastiklerle devam eder damon lastik avantajıyla schumiyi yakalar ama schumi yol vermez ve bu savaş iki aracın birbirine çarpmasına dek devam eder daha sonra pist tekrar kurur ve iki araç pite girerken damon pitte hız ihlali yapar oyun biter yarışı schumi kazanır.yarış sonunda damon schumiyi acımasız ve kalleşlikle suçlar schuminin cevabı 
"yolun kuruyacağını biliyordum.bir kere yarışçı doğdunuz mu öyle gidersiniz,pazar gezmesine çıkmıyoruz ve ben bir rahip değilim." 

-unutulmaz yarış 2000 spa ve hakkinenin inanılmaz geçişi sonrası söyledikleri 
"Usta pilotlar zor pistlerde belli olur.ve büyük bir pilot bazen küçük bi hareket yaparak kendini gösterir.Tıpkı benim spa da lascombes tepesinde yaptığım gibi." 

-f1 tarihinin en hızlı pilotu mu?bence değil.f1 tarihinin en yetenekli pilotu mu?yine değil.ama bu adam tam bir kahraman,tam bir savaşçı,sarsılmaz bir güveni var.korkusuz sennadan bahsediyorum.tam bir cesur yürek,"bu adam yüreğinle sürüyor beyler"bize dedirten tek pilot ve ondan yine harika sözler 
"Risksiz bir sürüş düşünemiyorum,her pilot kendini geliştirmeli,her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde." 

-"36 yaşında da şampiyon olmayı başarana dek onun benden daha iyi olduğunu varsaymayacağım." 
Damon Hill(MS Hakkında) 

-"elbette ondan daha hızlı bir yada iki yarışçının çıkacağı günler gelecek.ve işte o zaman çok acı çekecek." 
hakkinen("michael emekli olmalı mı?"sorusuna verdiği yanıt.2003) 

-senna nın f1 dünyasını şok eden ölümünden sonra prost un söyledikleri. 
"Ona karşı yarışabildiğim için kendimle gurur duyuyorum,bi profesyonel olarak saygı duyduğum tek pilot,sennanın onuruna bidaha asla f1 koltuğuna oturmayacağım." 

-"ayrtonbize sadece hayallerimizde görebileceğimiz standartlar koydu,michaelde bu standartları başka boyuta taşıdı." 
Derek Warwick

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.