Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Focus Focus Mk4 Donanım Ve Fiyat Bilgileri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

58 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Honda Civic 1.6 dizel elegance 2018 model 130.000 , Golf 1.6 dizel Highline 2017 model  148.000, Opsiyon ve ekipmanlar aynı ayara gelince Focus fazla pahalı çıkıyor.

Manuel ve otomatik araçları kıyaslıyorsunuz. Ayrıca daha önce bu motoru ve hatchback versiyonu ile Honda çok az araç satabildi ve ikinci elde de rağbet görmüyor. Öte yandan yeni Civic'in yaşadığı kaporta problemi dillere destanken çok yanlış bir kıyas olmuş bana göre. Honda bu haliyle 120 bin lira da olsa benim için Focus'a bir alternatif oluşturmaz. 

Bir saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Focus pahalı bir araç. Ve sert bir araç

Kullanmadıysanız ve imkan varsa MCA Focus'u birkaç gün kullanmanızı öneririm. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus Mk4 dışındaki kıyaslamaları (o da pek uygun değil ama ucundan yakalar en azından, malum donanım ve avrupa fiyat bölümündeyizMk3 ve Mk2 inceleme başlıklarına taşıyayım mı? (Orada da okuyan, okucayacaktır) Burası pek doğru yeri değil gibi geldi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Focus Mk4 dışındaki kıyaslamaları Mk3 ve Mk2 inceleme başlıklarına taşıyayım mı? (Orada da okuyan, okucayacaktır) Burası pek doğru yeri değil gibi geldi bana.

?Zahmet veriyoruz bu saatte.?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

?Zahmet veriyoruz bu saatte.?

Şimdilik taşıyamıyorum çünkü konu başlangıcındaki araç ve yorumları tam yerine oturtamadım fazla genellenmiş. En azından devamı gelecekse bunlara uygun konulara yönelmekte fayda var, sadece hatırlatmak istedim ?

https://www.focusclubtr.com/forum/143-mk1-test-ve-izlenimlerimiz/

https://www.focusclubtr.com/forum/138-mk2-test-ve-izlenimlerimiz/

https://www.focusclubtr.com/forum/105-mk3-test-ve-izlenimlerimiz/

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Manuel ve otomatik araçları kıyaslıyorsunuz. Ayrıca daha önce bu motoru ve hatchback versiyonu ile Honda çok az araç satabildi ve ikinci elde de rağbet görmüyor. Öte yandan yeni Civic'in yaşadığı kaporta problemi dillere destanken çok yanlış bir kıyas olmuş bana göre. Honda bu haliyle 120 bin lira da olsa benim için Focus'a bir alternatif oluşturmaz. 

Kullanmadıysanız ve imkan varsa MCA Focus'u birkaç gün kullanmanızı öneririm. 

Kaporta sorunu bütün hepsinde yok. Civic'in 1 önceki kasası daha iyiydi rekabet olarak. Ama tasarım ve iç konfor olarak, viraj hakimiyeti olarak Focus'a çok ciddi rakiptir. Varsa da aralarında çok büyük fark yoktur. Hepsinin kendi aralarında üstün olduğu özellikler elbet vardır. Fiyat listeleri kendi sitelerinde yazıyor. Oturup tek tek inceleyemedim. Ana genel olarak baktığınızda donanım ve ekstralar, opsiyonlar açısından Focus, Civic'e göre pahalı bir araç. Golf ile kafa kafaya nerdeyse. Bunu incelerken hissediyorsunuz zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Serkan Z. yazdı:

İşin özü Focus pahalı değil. Piyasa artık C sınıfı için bu rakamlara oturmak üzere.

Hocam, haklısınız da kabullenmek zor olacak... 85bine alınan araçların bir yıl sonra 95 - 100 olmasına çabuk alıştık bir buçuk iki yıl öncesine kadar ama 150 - 160 - 170'ler C sınıfı için psikolojik sınırın çok üstünde bana ve birçok kişiye göre.. Ama illaki alışılacak ve malesef "normal" görülecek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Kaporta sorunu bütün hepsinde yok. Civic'in 1 önceki kasası daha iyiydi rekabet olarak. Ama tasarım ve iç konfor olarak, viraj hakimiyeti olarak Focus'a çok ciddi rakiptir. Varsa da aralarında çok büyük fark yoktur. Hepsinin kendi aralarında üstün olduğu özellikler elbet vardır. Fiyat listeleri kendi sitelerinde yazıyor. Oturup tek tek inceleyemedim. Ana genel olarak baktığınızda donanım ve ekstralar, opsiyonlar açısından Focus, Civic'e göre pahalı bir araç. Golf ile kafa kafaya nerdeyse. Bunu incelerken hissediyorsunuz zaten.

Sevgili Çağdaş yorumlarını okudukça, Ford'u olabildiğince yerip yine de vazgeçmediğini görünce ufak çapta "Stockholm sendromu" yaşadığını (ki bu konuda kesinlikle yalnız değilsin) düşünmeden edemiyorum. :kıhkıh: 

9 saat önce, Mustafa Uysal yazdı:

Hocam, haklısınız da kabullenmek zor olacak... 85bine alınan araçların bir yıl sonra 95 - 100 olmasına çabuk alıştık bir buçuk iki yıl öncesine kadar ama 150 - 160 - 170'ler C sınıfı için psikolojik sınırın çok üstünde bana ve birçok kişiye göre.. Ama illaki alışılacak ve malesef "normal" görülecek..

Niye zor olsun, her şeyi "hayırlısı" deyip kabul eden yarım aklımız ve tam cehaletimizle edilgenliğin doruklarında yaşayan bir milletiz.

Ben aracımı 2011 yılında 50.000 TL'ye almıştım, bugün muadili yok ama olsa 150.000 TL dolaylarında olacaktı. Ondan önceki aracımı da 2000 yılında 12.900 TL'ye almıştım.

Özetle ilkinde 10 senede ikincisinde 7 senede fiyatlar %300 (yazı ile yüzde üçyüz) artmış. 

Ne yapmışız, kredi çekip almaya devam etmişiz. Tepki? Ancak ya forumlarda, ya arkadaş sohbetlerinde.

Nafile muhabbettir bu, hayırlısı ile...

Sömürülmeye devam edeceğiz bu kafayla.

Nasıl tepki konulur biliyor musunuz?

Yenilemeyiz arabaları. Zaten büyük çoğunluğu ihtiyaç değil, kendini önemli hissetme aracı. Satışlar yarı yarıya düşene kadar bekleriz. Satıcılar panikler, hükümeti zorlar, ortalık karışır, hele seçim de yakınsa fiyatlar düşer. Halk gücünün farkında değil. 

Konuya geri dönmek gerekirse yeni Focus'un fiyatı Ford'dan değil rezil ekonomik durumdan kaynaklı olarak yüksek görünecek ve muadilleri de pek farklı olmayacaktır.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Sevgili Çağdaş yorumlarını okudukça, Ford'u olabildiğince yerip yine de vazgeçmediğini görünce ufak çapta "Stockholm sendromu" yaşadığını (ki bu konuda kesinlikle yalnız değilsin) düşünmeden edemiyorum. :kıhkıh: 

Niye zor olsun, her şeyi "hayırlısı" deyip kabul eden yarım aklımız ve tam cehaletimizle edilgenliğin doruklarında yaşayan bir milletiz.

Ben aracımı 2011 yılında 50.000 TL'ye almıştım, bugün muadili yok ama olsa 150.000 TL dolaylarında olacaktı. Ondan önceki aracımı da 2000 yılında 12.900 TL'ye almıştım.

Özetle ilkinde 10 senede ikincisinde 7 senede fiyatlar %300 (yazı ile yüzde üçyüz) artmış. 

Ne yapmışız, kredi çekip almaya devam etmişiz. Tepki? Ancak ya forumlarda, ya arkadaş sohbetlerinde.

Nafile muhabbettir bu, hayırlısı ile...

Sömürülmeye devam edeceğiz bu kafayla.

Nasıl tepki konulur biliyor musunuz?

Yenilemeyiz arabaları. Zaten büyük çoğunluğu ihtiyaç değil, kendini önemli hissetme aracı. Satışlar yarı yarıya düşene kadar bekleriz. Satıcılar panikler, hükümeti zorlar, ortalık karışır, hele seçim de yakınsa fiyatlar düşer. Halk gücünün farkında değil. 

Konuya geri dönmek gerekirse yeni Focus'un fiyatı Ford'dan değil rezil ekonomik durumdan kaynaklı olarak yüksek görünecek ve muadilleri de pek farklı olmayacaktır.

Abi doğru söylüyorsun; ama dostun attığı taş baş yermez derlermiş ? Bizde seviyoruz ama eleştiriyoruz kendini daha çok geliştirmesini istiyoruz. Söylediklerinde kesinlikle haklısın Cem abi. Bugün çıkarılan arabalara bakalım, özellik olarak çok fazla bir ekstra yok. Hatta geçen dışarda bir arkadaşımla konuşurken eski Mercedeslerin daha iyi olduğunu düşündük. Kendisi ki hem son model, hem de eski kullanan birisi olarak öyle düşünüyor. Kaldı ki şimdi çıkan yeni arabalardaki 0 kokusu ( plastik kokusu da diyebiliriz ) da cabası. Ben de birazcık böyle düşünenlerdenim. Bana araban 175.000 e gelmiş sat diyorlar, satsam; bu özelliklerde alacağım araba en ucuz araba 140.000 civarında. O zaman sağlamsa ne gerek var diyorum. Dediğin gibi kendini önemli hissetme stratejisi, başka birşey değil. Allahtan telefon şirketleri gibi almaya mecbur bırakmıyorlar ? Bence de en güzel şey, 0 araç almamaktır, beklemektir. Ama zaten bu sonuca doğru gidiyoruz. Süreç bizi buna götürüyor ve ikinci el araçların da değerlenmesini sağlayacak nir parametredir bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Cem Boneval yazdı:

İşte sıkıntı da bu abi, ben o "güruhtan" olmadığım için gereksiz ve sebepsiz mağduriyetim(ize)e üzülüyorum... ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan 2 sene önce yine bu forumda, bu paraların bu arabalara verilmemesi gerektiğini, elimizdeki arabaların temiz bir kullanımla uzun yıllar kullanılabileceğini, araba galarilerinin önünden bile geçmememizi tavsiye eden bir mesaj yazmıştım. Şimdi geldiğimiz noktada, arabalarımızı çokkk çokk daha uzun yıllar kullanmamız gerekebileceğini düşünüyorum. Herkez kendine temiz dürüst işini iyi yapan bir usta bulsun. Ağır bakımlarını, normal bakımlarını aksatmadan makul fiyatlarla kaliteli malzeme kullanarak yaptırsın. Bir şahin 500.000 km yapabiliyorsa,ee bizde en azından bir 600 -700.000 yaparız artık değil mi?....Bu arada araba galerilerinin değil yanından geçmek, internet sitelerine bile girmemek lazım şu sıralar...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Kaan Zaim yazdı:

Herkez kendine temiz dürüst işini iyi yapan bir usta bulsun. Ağır bakımlarını, normal bakımlarını aksatmadan makul fiyatlarla kaliteli malzeme kullanarak yaptırsın.

Çok güzel tespit.Güvenilir bir usta,zamanında bakımlar ile-tabii Allah kaza vermesin-uzun süre araçlarımızı kullanabiliriz.Benim sıfır aldığım tek araç 1995 yılında Flash s di.(ne araçtı ama fena gidiyordu ama durmuyordu?).Daha sonra hiç sıfır araç almadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
28.03.2018 - 14:54 tarihinde, Süleyman Ünal yazdı:

Sonuç olarak 1,5 dizel otomatiği tam dolu alabilmek için evi satıp üzerine kredi çekmek gerekebilir.:wacko:

28.03.2018 - 14:57 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yıl sonunda geleceğini düşünürsek, olası vergi ve döviz artışıyla full spek 200K :D 

Dolar 5Tl'yi aştı, halen aynı fikirde misin?  ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.