Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.5 TDCI PWS'i Satıyorum, Yerine Ne Almalıyım?

Ergin Demiroğlu

Önerilen Mesajlar

Anlaşılan siz bana kredi çektireceksiniz :) Bu toplara girmemem lazımdı biliyorum.  Ama hep aynısı biliyorum çekeceğim o krediyi ve passat superb ikilisinden birine göz kırpacağım. Ama dilerim yapmam. Aynı segmentte araca geçmeyi mantıksız bulan arkadaşlar aile arabası olarak sadece bagaj hacmi bile ciddi farklılık gösteriyor. Aslında ödeme imkanım var ama kredi çekmek de istemiyorum. Söyledim çok beğenerek kullanıyorum focus'umu. Hatta hiç bir araç bu kadar keyif vermemişti kullanımda bana. Bir tık hacim olsaydı ömürlük araç olurdu bana aslında. Ama dener sonra hanıma bir araba alıp kendim titanium ile yada yeni gelecek kasayla geri dönerim bakarsınız. 

Ergin Demiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ergin Demiroğlu yazdı:

Anlaşılan siz bana kredi çektireceksiniz :) Bu toplara girmemem lazımdı biliyorum.  Ama hep aynısı biliyorum çekeceğim o krediyi ve passat superb ikilisinden birine göz kırpacağım. Ama dilerim yapmam. Aynı segmentte araca geçmeyi mantıksız bulan arkadaşlar aile arabası olarak sadece bagaj hacmi bile ciddi farklılık gösteriyor. Aslında ödeme imkanım var ama kredi çekmek de istemiyorum. Söyledim çok beğenerek kullanıyorum focus'umu. Hatta hiç bir araç bu kadar keyif vermemişti kullanımda bana. Bir tık hacim olsaydı ömürlük araç olurdu bana aslında. Ama dener sonra hanıma bir araba alıp kendim titanium ile yada yeni gelecek kasayla geri dönerim bakarsınız. 

6-7 ay sonra mk4 geliyor. Onu bekleyin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendk olusturdugunuz listenizdeki 3 aracida focusu satip almazdim. Bana pek mantikli gelmiyor. 

İlla genislik ve aile diyorsaniz bence pws c-max bakmalisiniz. Suberb passat vb araclara butce yetmiyorsa c-max biraz daha uygun oldugu icin butcenize daha cok uyacaktir ve taleplerinizi fazlasi ile karsilayacaktir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir öğretmen arkadaşım alıp kullanmıştı ve sonra satmak zorunda kalmıştı. Sattığına çok üzülmüştü.

Pejo 3008 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-sifirdan-farksiz-540544648/detay

Paranız da artar hem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 1.5 TDCI PWS'i Satıyorum, Yerine Ne Almalıyım? olarak değiştirdi
12 saat önce, Ergin Demiroğlu yazdı:

Değerli arkadaşlar tam 11 ay önce sizin de katkılarınızla Focus 1.5tdi Power Shift TrendX almıştım hatırlayanlar vardır. Gerçekten kullanmaktan inanılmaz keyif aldığım bu aracı hanımın arkası çok dar değiştirelim arabayı itirazları ile hiç de istemeyerek satmak zorundayım. (aslında dar değil ben 1,85'im ya neyse.) Sonuç olarak 1-2 gün içerisinde ilanı oluşturup satacağım.  

Yerine alacağım araç 20-30bin km'yi geçmeyen 2016 üstü bir araç olmalı ve böyle konforlu bir PowerShift deneyiminden sonra otomatik olmalı. Bütçem 99000 TL :) Sakın üstünü beklemeyin maksimum bütçem bu. Kredi çekmeden üzerini kredi kartına böldürebileceğim bir araç olsun istiyorum.  3 Araç arasındayım ama farklı önerileriniz olursa onları da değerlendirmek isterim.  Senede 20bin km yapıyorum. Benzinli kullanımını önerir misiniz? 

3 Araç arasındayım. 

1) Skoda Octavia 1.6 TDI

2) VW Jetta 1.6 TDI 

3) Toyota Corolla 1.4D-4D 

Siz olsanız? 

ben olsam hiçbirisini almam bunların hiçbirisini focusa değişmem,2cm arka diz mesafesi artacak diye elimdeki gül gibi focusu vermem.Araba değiştirmeniz için hem üste para vereceksiniz hemde daha kötüsünü alacaksınız.Bu araçlarında  öyle focustan arka diz mesafesi olarak ahım şahım bir üstünlüğü yok...Focusun verdiği keyifi hiçbirisi vermez...İlla araba değiştirecekseniz daha iyisine bakın ki değişimin bi mantığı olsun mesela opel insignia 1.6 dizel otomatik olabilir

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Ergin Demiroğlu yazdı:

3 Araç arasındayım. 

1) Skoda Octavia 1.6 TDI

2) VW Jetta 1.6 TDI 

3) Toyota Corolla 1.4D-4D 

Siz olsanız? 

VW kullanıcısı olarak jetta kesinlikle almazdım. Uzunluk boyut felan hikaye. Aracta focus tadı yok. 

Octavia için focus satmazdım açıkçası. 

Corolla Yeni kasaları iç mekan ve tasarım olarak berbat bence. Eski kasaları için konuşuyorum 1.4D az yakıyor ama aşırı yağ tüketiyor. Muhtemelen yeni kasalar da öyledir.

Bence siz illa değiştireceğim derseniz trend-x satıp titanium-x almalısınız. Karar sizin ama bu 3 araç için focus satılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası derd

2 saat önce, Berat Hasbek yazdı:

VW kullanıcısı olarak jetta kesinlikle almazdım. Uzunluk boyut felan hikaye. Aracta focus tadı yok. 

Octavia için focus satmazdım açıkçası. 

Corolla Yeni kasaları iç mekan ve tasarım olarak berbat bence. Eski kasaları için konuşuyorum 1.4D az yakıyor ama aşırı yağ tüketiyor. Muhtemelen yeni kasalar da öyledir.

Bence siz illa değiştireceğim derseniz trend-x satıp titanium-x almalısınız. Karar sizin ama bu 3 araç için focus satılmaz.

Açıkçası söyledim, focus'ta memnuniyet konusunda hiç bir sıkıntım yok. Tek problem bagaj ve arka koltukların dar olması. M4 kasada çözülürse kesinlikle geri dönerim. Sonuçta araç bu satarsın alırsın. Bana en azından şuan için daha geniş bir araç gerekiyor. Daha performanslı bir araç istemiyorum. Her yıl senede 1 kez 1200 km Didim'e, senede 2 kez  900 km istanbula senede 2 kez  800 km de Gaziantep'e gidiş geliş yapıyorum Zaten şehiriçinde çok fazla araç kullanamıyorum. Genelde de ailece seyahat ediyoruz. Şimdiye kadar kullandığım araçlar arasında sürüş keyfine en çok vardığım focus oldu benim. Memnunum fakat küçük geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.