Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fordpass

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

21 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ford'un ilginç mobil uygulamasını kurdum bugün. Öncelikle nedir bu fordpass: http://anasayfa.focusclubtr.com/fordun-yeni-mobil-servisi-fordpass/

Uygulama şu anda ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa(?) gibi üç beş ülkede çalışıyor. Ancak android kullanıcıları isterlerse apk'sını indirip kurabilirler: https://www.apkmonk.com/app/com.ford.fordpasseu/  (Türkiye için Avrupa versiyonunu kullanmak gerekiyor). Kurulumdan sonra aracın VIN kodunu uygulamaya girmek, ve ilk bağlantıda aracı wifi ile bağlamak gerekiyor (Aksi takdirde ford'un güvenlik sistemini geçemiyorsunuz).

Ben bunu aslında canlı trafik bilgisini araca aktarmak için kurdum ama başaramadım (ruslar başarmış ama bende olmadı, şimdilik nerde hata var bulmaya çalışıyorum). Ama onun dışında güzel oyuncakları da var uygulamanın. Mobil uygulama olmasına rağmen, telefonu kablo ile bağlamak gerekmiyor, normal bluetooth bağlantısı yapınca aktif oluyor. Aracın yakıt bilgisi, konum bilgisi, hatta km bilgisi gibi bir çok detayını sürekli kaydediyor. Bir kaç resim ve video :) 

01 IMG_8671.JPG

02 IMG_8668.JPG

03 IMG_8663.JPG

04 IMG_8680.JPG

05 IMG_8681.JPG

06 IMG_8683.JPG

07 IMG_8687.JPG

08 IMG_8688.JPG

09 IMG_8694.JPG

Murat bey iphone dada kuruluyor.benim arabada navigasyon olmadığı için live trafic deneyemedim.ama diğer gösterdiklerinizin hepsi iphone da oluyor.ama ingiltere apple id si alıp öyle indirdim.diğer şekilde inmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yaşar Büyükoğlu yazdı:

Murat bey iphone dada kuruluyor.benim arabada navigasyon olmadığı için live trafic deneyemedim.ama diğer gösterdiklerinizin hepsi iphone da oluyor.ama ingiltere apple id si alıp öyle indirdim.diğer şekilde inmiyor.

Ben burayı ip okumuşum, VPN ile ingiltere ip'si aldım ama yemedi :) Telefon şirket telefonu, apple id'yi değiştiremiyorum :( 

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ben burayı ip okumuşum, VPN ile ingiltere ip'si aldım ama yemedi :) Telefon şirket telefonu, apple id'yi değiştiremiyorum :( 

Vpn e gerek yok yeni bir mail alarak pc den yeni apple id si yaratarak yapabilirsiniz.sadece ülkeyi ingiltere seçmeye dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yaşar Büyükoğlu maalesef şirket telefonu bu değişikliği yaptırmıyor.

Ruslar da güncelleme yapmış. Trafik bilgisi F7 ile çalışmıyormuş. F6.1 ile çalışıyormuş ama. Güncelleme ile düzelir diye tahmin ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
25.03.2018 - 22:19 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ve hatta Ford dedi ki, 2010 model ve üstüne bu özelliği aylık ödeme karşılığında arabalara yüklerim. Şu an ABD'de sınırlı şekilde mevcut, yıl ortalarından sonra worldwide.

Fordpass sanırım hikaye oldu. Yeni versiyonda harita bulma özelliğini kaldırmışlar. Pek de bir şey yok. Ülke sayısı daha fazla Türkiye halen yok. Ve Ford Alexa uygulamasını öne çıkarmaya başlamışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Bugün telefonumda öylesine bakarken, apple store'dan fordpass uygulamasının indirilebildiğini farkettim. İndirdim de. 20 kadar ülke var, ancak Türkiye ve Türkçe halen yok.  Almanca bazı uyarılar çıktı, onayladım. Ana ekran ikinci resimdeki gibi. Araç bu haftasonu bende olmadığından test edemyorum, artık hafta içi bakarız.

IMG_2511.PNG

IMG_2513.PNG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.