Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Fiesta 1.0 Ecoboost Stage 1 Yazılım

Önerilen Mesajlar

19 saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Yazılımlı 1.0 focus, piyasadaki hemen hemen tüm 1.6 dizellerden daha güzel ve keyif vericidir

burayı şöyle değiştirelim yazılımlı 1.0 focus piyasadaki çoğu  ORJİNAL yazılımlı 1.6 dizellerden daha güzel ve keyif vericidir ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

burayı şöyle değiştirelim yazılımlı 1.0 focus piyasadaki çoğu  ORJİNAL yazılımlı 1.6 dizellerden daha güzel ve keyif vericidir ...

Kastettiğim stock dizellerdi tabiki. Şu an 1.6 multijet egea kullanıyorum. 120 bg ve 320 tork. Gerçekten stock haliyle bile oldukça güçlü bir motor. Yazılımlı halini düşünemiyorum. Ancak turbo benzinlinin uzun devir bandı, kullanırken daha fazla keyif veriyor. Dizelin 4500 lerde kesilmesi eğlenceyi yarım bırakıyor.

--0 dakika sonra eklendi--
19 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Turrbo dizel keyiflidir ancak Turbo benzinli kullanana kadar :)) 

Kesinlikle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel keyiflidir keyifli hem ekonomik güzel uygulamalarla dahada tat veriyor ? turbo benzinli ile 400 hp yapsanda hem çok harcarsın hem çok gidersin hem çok yakarsın şanzıman kırılma riski yüksek mazallah kırıldımmıda bütün emek para çöp ? dizelde kırılmaz ama turbo gider intercooler en fazla 

geçen aklıma geldi araştırdım yeni bir setup yapıyorum şimdi ?

--8 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Ancak turbo benzinlinin uzun devir bandı, kullanırken daha fazla keyif veriyor. Dizelin 4500 lerde kesilmesi eğlenceyi yarım bırakıyor.

1.6 turbo benzinlide ecoboostda 120 km hızda şanzıman devri farzı misal 3500-4000 gibi olur 1.6 tdci 115 liktede 120 km hızda 2000-2500 gibi olur motor devri bu işte en önemli unsur kg beygir oranı yoksa ben 1.6 tdı polo biliyorum komple değişiklerle birlikte alet 280 km hıza çıkıyor dbn süreleride dehşet ül vahşet ?

dizelde hacim varsa hele benzinli gibi motor içine girersen forged morged big turbo big enjektör big cooler dehşet şeyler çıkıyor ortaya hele makina 4x4 tadından yenmez ışınlanır 310 hp 600nm torklarda  a3 2.0 dizel quatro düşünün mesela ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Dizel keyiflidir keyifli hem ekonomik güzel uygulamalarla dahada tat veriyor ? turbo benzinli ile 400 hp yapsanda hem çok harcarsın hem çok gidersin hem çok yakarsın şanzıman kırılma riski yüksek mazallah kırıldımmıda bütün emek para çöp ? dizelde kırılmaz ama turbo gider intercooler en fazla 

geçen aklıma geldi araştırdım yeni bir setup yapıyorum şimdi ?

--8 dakika sonra eklendi--

1.6 turbo benzinlide ecoboostda 120 km hızda şanzıman devri farzı misal 3500-4000 gibi olur 1.6 tdci 115 liktede 120 km hızda 2000-2500 gibi olur motor devri bu işte en önemli unsur kg beygir oranı yoksa ben 1.6 tdı polo biliyorum komple değişiklerle birlikte alet 280 km hıza çıkıyor dbn süreleride dehşet ül vahşet ?

dizelde hacim varsa hele benzinli gibi motor içine girersen forged morged big turbo big enjektör big cooler dehşet şeyler çıkıyor ortaya hele makina 4x4 tadından yenmez ışınlanır 310 hp 600nm torklarda  a3 2.0 dizel quatro düşünün mesela ?

1.0 ecoboostta 6.vites 3000 devirde 135 km hız yapıyor. 120 ile giderken de 2500 civarlarında. 1.6 ecoboostta bundan daha yüksekte değildir. Hatta son vites oranı daha uzundur bile belki. Dizelde fazla güç alındığında araba kara trene dönüyor. O da pek hoş görülmüyor. Ben çok sağlıklı görmüyorum en azından. Esasında beni en fazla tatmin edecek motor kompresör ile alt devirleri, büyük bir turbo ile üst devirleri güçlü olan ve 8 bin devir çeviren makinedir. Ne yakar dersen düşünmek bile istemem ama keyif budur. Ekonomi açısından dizelde motora yüklendiğin kadar tüketim artışı olmuyor doğru. Ama yüksek ve kısa süreli patlamalar turbo benzinliye alışanlara göre değil.

Fatih Mehmet USLU tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

1.0 ecoboostta 6.vites 3000 devirde 135 km hız yapıyor. 120 ile giderken de 2500 civarlarında. 1.6 ecoboostta bundan daha yüksekte değildir. Hatta son vites oranı daha uzundur bile belki. Dizelde fazla güç alındığında araba kara trene dönüyor. O da pek hoş görülmüyor. Ben çok sağlıklı görmüyorum en azından. Esasında beni en fazla tatmin edecek motor kompresör ile alt devirleri, büyük bir turbo ile üst devirleri güçlü olan ve 8 bin devir çeviren makinedir. Ne yakar dersen düşünmek bile istemem ama keyif budur. Ekonomi açısından dizelde motora yüklendiğin kadar tüketim artışı olmuyor doğru. Ama yüksek ve kısa süreli patlamalar turbo benzinliye alışanlara göre değil.

şöyle bişey olsa tadından yinmez ?

• Beğen 3
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Abi bu gerçek mi ya?? 0' dan 220 km hıza 8 saniyede çıkmak ne demek. Aklım gitti resmen ? 

gerçek gerçek alet yunanistanda 2.0 4 silindir turbo benzinli ? para varsa daha ne gerçekler var ve yapılır çatır çutur caf ccuf ?

youtube gir arada boş zamanlarında bak 4 silindir 2.0 golf boba 1250 hp felan filen ....

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Karakoca yazdı:

gerçek gerçek alet yunanistanda 2.0 4 silindir turbo benzinli ? para varsa daha ne gerçekler var ve yapılır çatır çutur caf ccuf ?

youtube gir arada boş zamanlarında bak 4 silindir 2.0 golf boba 1250 hp felan filen ....

Az önce baktım 2000 hp gtr 7 saniyede yaklaşık 250 km hıza çıktı. Biraz daha zorlasa dünyanın dönüş hızını yakalayıp birlikte el ele dönecekler ? 

Şaka bir yana bu iş çok ciddi emek ve bütçe gerektirir. Böyle bir setupta parçaları tedarik etmek bile ayrı bir mesele. Tabii adamlar işin membasındalar yapıyolar çatır çutur caf cuf ??  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.