Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Fiesta 1.0 Ecoboost Stage 1 Yazılım

Önerilen Mesajlar

• Yakup Ç. A., başlığı 2018 Fiesta 1.0 Ecoboost Stage 1 Yazılım olarak değiştirdi

Bu tür soruları yapacak kişilere sormak lazım. Ne tür bir yazılım kullanacaklarını bilmiyoruz. Kabaca 25 PS alınır ve kullanım koşullarına bağlı olmakla beraber yakıt tüketiminde önemli bir fark olmaz. Hele düşmesini hiç beklemeyin. Bir de ciddi bir motor arızası durumunda aracın garanti kapsamı dışında kalacağını da unutmayın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlarım kendi arabalarına henüz 1 hafta önce yazılım attırdılar. Stage 1 

Bmw 3.16i  136 hp den yaklaşık 180 hp 

Hyundai Tuscon 177 hp den yaklaşık 210 hp

Söylediklerine göre araba uçuyo kaçıyo ön kaldırıyo falan :):):)

Ancak yakıt tüketiminde bir düşüş olmamış. Aksine agresif kullanımda eskiye nazaran tüketimde artış olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

130bg 220nm olur. Ama duzgun ve uygun bir yazilimla. Uzerinde calisilmis yazilimla araciniza stage1 sularinda zarar vermeniz pek olasi degil. Patates baski yazilimlardan uzak durmak lazim. Ankaraya yolunuz duserse yardimci olurum.

Yakit tuketimi isi tam bir kandirmaca. Soyle ki, fizik kanunlari geregi cikti olabilmesi icin bir girdi olmasi lazim. Yani arabaniz ust devirlerde daha iyi gidebilmesi icin daha cok yakacak demektir. Devamli gazlaya gazlaya giderseniz yakit tuketiminiz artar. Bu yazilimin kalitesiyle ters orantilidir. Ama yakit tuketimi dusecek demek sahtekarliktan ote bir durum degil.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Yarın arkadaşım yaklasık 1 aydır uzerinde calistigi yazilimi yukleyecek aracima. Genelde Vw grup calistigi icin epey ugrasti. 1.0 ecoboost 100 hp 170 nm torktan beklentimiz 140 hp 230 nm torka cikmasi. Bakalim neler olacak, yarin yazilim atildiktan sonra goruslerimi paylasirim sizlerle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.12.2018 - 19:47 tarihinde, Inanc A. yazdı:

Yarın arkadaşım yaklasık 1 aydır uzerinde calistigi yazilimi yukleyecek aracima. Genelde Vw grup calistigi icin epey ugrasti. 1.0 ecoboost 100 hp 170 nm torktan beklentimiz 140 hp 230 nm torka cikmasi. Bakalim neler olacak, yarin yazilim atildiktan sonra goruslerimi paylasirim sizlerle.

sonuç bellimi nasıl bir performans alındı, şuan kullandığım 2018 fiesta 1.0 ecoboost 100 hp performans gayet yeterli hatta bu kasaya fazla bile diye düşünüyorum gazı köklediğinizda homurdanarak bi yarış arabası gibi ses çıkarması muhteşem ve aniden 180 lere çıkıyor, bu motoru focusta çok merak ediyorum etrafımda birisinde olsa hemen kullanmayı talep edicem ama yok?.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.12.2018 - 11:18 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

sonuç bellimi nasıl bir performans alındı, şuan kullandığım 2018 fiesta 1.0 ecoboost 100 hp performans gayet yeterli hatta bu kasaya fazla bile diye düşünüyorum gazı köklediğinizda homurdanarak bi yarış arabası gibi ses çıkarması muhteşem ve aniden 180 lere çıkıyor, bu motoru focusta çok merak ediyorum etrafımda birisinde olsa hemen kullanmayı talep edicem ama yok?.

Yazilimi yukleyemedik henüz. Arkadasla gorusemedik bir türlü. Yuklenince bilgi verecegim mutlaka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Dün aksam yazılımı yükledik fakat daha sonra araç calışmadı. Muhtemelen beyin yüksek torka karşı kendini korumaya alıyor. Orjinale döndürdük anında çalıştı. Pazartesi İngiltere' den gelen cevaba göre yazılımı tekrar yükleyeceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.12.2018 - 11:18 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

Ben 4,5 sene kullandığım 1.0 focusuma yazılım yükleymiştim. Zaten gidişi tatminkardı yazılım sonrası çok daha güzel olmuştu. Kıyas için şunu söyleyebilirim. Yazılımlı 1.0 focus, piyasadaki hemen hemen tüm 1.6 dizellerden daha güzel ve keyif vericidir. Ama benim de yazılımla ilgili sorunlarım olmuştu. O yüzden artık çok sıcak bakmıyorum yazılım işine. Belki motoruna ve yazılıma göre çok memnun olanlar da vardır. Ama ben olmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.