Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Kuga 1.5 Tdci Otomatik Kapı Kilitlemesi

Yaşar Büyükoğlu

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,yeni almış olduğum 2017 kuga 1.5 tdci aracımda otomatik kapı kilitlemesi varmı,varsa nasıl yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim.

araca bindikten sonra örneğin 10 km /h i geçtiği zaman kilitlenmesini istiyorum.forumlara baktım birsürü yöntem var çoğunu denedim ama olmadı,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Maalesef fabrika çıkışı yok. Forscan'de ayarını gördüm ama denemedim.

Murat Bey, Forscan ayarını aramıştım, paylaşabilirseniz ben deneyeyim, benim de bu şekilde otomatik kilitlemeye ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Emrah Ha. yazdı:

Murat Bey, Forscan ayarını aramıştım, paylaşabilirseniz ben deneyeyim, benim de bu şekilde otomatik kilitlemeye ihtiyacım var.

Forscande BCM konfigurasyona girince, eski focccus benzeri arayüz çıkıyor. Akşam görüntü atarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artı olarak önceki aracımda direksiyonu sağa yada sola döndürünce o taraftaki sis lamlası tek taraflı olarak yanıyordu.bunu kuga da yapamazmıyız?

yine sinyal koluna dokunduğumuzda 3 defa olan sinyali 5 yapamazmıyız?

bunun gibi aklıma şu anda gelmeyen bir sürü özellik vardır mutlaka.

mesela arkadaşımın yeni tiguanındaki geri görüş kamerası full hd film gibi gösteriyor.benim kuga onun yanında bayaa bi sönük kalıyor görüntüde.bunu düzeltebilirmiyiz yada illa kameranınmı değişmesi gerekiyor.

--52 dakika sonra eklendi--

Birde 2011 model titanyum kugam da sesli kontrol ile çok daha fazla komut verebilirken 2017 kugalarda bu özellikler kısıtlanmış.

örneğin 2011 model titanyum kuga da

Klima

Yardım

Fan

Sıcaklık

Otomatik Mod

Buz çözme Açık

Buğu Giderme Açık

Buz çözme Kapalı

Buğu Giderme Kapalı

sadece klimada bu komutlar vardı.bunları yeni kuga da aktive etmek mümkünmüdür?

Yaşar Büyükoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yaşar Büyükoğlu Klima sesli kontrolü aktive etmek mümkün. Bunun için forscan ile klima tuşunu getiren konfigürasyonu değiştirmek gerekiyor. Nasıl yapılacağı ile ilgili konu başlığımız mevcut: 

Direksiyona bağlı viraj aydınlatması sadece xenonlu modellerde var. Yazılım ile aktif edilemiyor.

@Emrah Ha. Kapı kilit ile ilgili de aşağıda resimlerini paylaştığım şekilde forscan konfigurasyona girilirse aktif edilebilir (ben buraya kadar geldim ama denemedim, şahsen istediğim bir özellik değil)

bcm1.jpg

bcm2.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

@Yaşar Büyükoğlu Klima sesli kontrolü aktive etmek mümkün. Bunun için forscan ile klima tuşunu getiren konfigürasyonu değiştirmek gerekiyor. Nasıl yapılacağı ile ilgili konu başlığımız mevcut: 

Direksiyona bağlı viraj aydınlatması sadece xenonlu modellerde var. Yazılım ile aktif edilemiyor.

@Emrah Ha. 

Kuga'da xenonluda hem farin icindeki hem sismi yaniyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Kuga'da xenonluda hem farin icindeki hem sismi yaniyor?

Kugada sis farı yanmıyor. Aslında hiçbir fordda sis farı yanmaz. Kugada hareketli far + dönüş farı var. Hem ana far dönüyor, hem de farın içinde ayrı bir far yanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kav. yazdı:

Kugada sis farı yanmıyor. Aslında hiçbir fordda sis farı yanmaz. Kugada hareketli far + dönüş farı var. Hem ana far dönüyor, hem de farın içinde ayrı bir far yanıyor.

Ok, makyajli focustaki, c-maxteki sistem. Kugada sinyal verince yaniyormu? Sadece direksoyon cevirince ve geri vitese alincami yaniyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Kuga 1.5 Tdci Otomatik Kapı Kilitlemesi olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.