Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Dizel Focus PowerShift Şanzıman Sınırlı Hatası

Mehmet Varal

Soru

Merhabalar; sizlere dün akşam yaşadığım durumu anlatıyorum; aslında biraz talihsizlik ve can sıkıntısı olayı 

2017 model 1.5 dizel focus powershift aldım dün akşam üzeri teslim edildi. 10km gittim; yokuş kalkış hatası yazdı, sonra sınırlı şanzıman hatası yazdı. Ayrıca motor devir göstergesi bir anda 3-4 bin dolaylarına çıktı. (Hızım 30-40 km/s) iken.

Geri döndüm. Bilgisayara bağlandı, bir yığın hata çıkmış onlar silindi. Ardından 250km yol yaptım sıkıntı olmadı. Kontak kapatıp; yarım saat sonra kontak açtım, hareket ettim. Biraz denemek amaçlı gaza birkaç saniye tekrar yüklendim,

aynı hataları verdi. Kapattım. Sabah açtım sorun ışığı sönmüş yanmadı bu sefer. 

Canım çok sıkıldı arkadaşlar; ne yapmam lazım siz benim yerinde olsaydınız??? 

Böyle sorun yaşayan var mı?

Mehmet Varal tarafından düzenlendi
Etiket ekleme yapıldı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim arabam aynı 1.5 tdci titanium pws 

araç daha bin km olmamıştı istanbuldan Ankara ya yola çıktım uzun süre hız sabitleyicide 120 ile gitti sınırlı şanzıman uyarısı verdi araç öyle olunca ben s moduna aldım vitesleri kendim attım bi anda arıza ışığı söndü durumu servise söyledim baktılar araca birşey çıkmAdı ve bana dedikleri şanzıman yeni ısınma yapmıştır böyle bir durumla karşılaşırsanız aracı kenara çekin biraz bekleyin dediler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Gökhan Türker yazdı:

araç daha bin km olmamıştı istanbuldan Ankara ya yola çıktım uzun süre hız sabitleyicide 120 ile gitti sınırlı şanzıman uyarısı verdi araç öyle olunca ben s moduna aldım vitesleri kendim attım bi anda arıza ışığı söndü durumu servise söyledim baktılar araca birşey çıkmAdı ve bana dedikleri şanzıman yeni ısınma yapmıştır böyle bir durumla karşılaşırsanız aracı kenara çekin biraz bekleyin dediler 

Bu dedikleri çok saçma ? sanki şehir içi 3 saat dur-kalk yaptınız. 120 ile cc'de giderken rüzgarla şanzıman yağı en çok soğutulabilir halde iken.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, Gökhan Türker yazdı:

Servisin açıklaması komik olmuş bu tip şanzımanların en fazla ısınma yaptığı çok yoğun trafikde dur kalk yapmak 120 ile sabit giderken neyin ısınmasıymış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Gökhan Türker yazdı:

Bende anlam veremedim ama yine yaparsa yapışacaktım yakalarına araba şuan 15000 de o gün bugundür daha yapmadı 

Rodaj zamanı sabit hızla sürekli yol almamak gerekir. Servis bunu eklemedi mi? Isınmış da olabilir doğrudur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10.02.2019 - 22:14 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Rodaj zamanı sabit hızla sürekli yol almamak gerekir. Servis bunu eklemedi mi? Isınmış da olabilir doğrudur.

Bunu bilmiyordum bak üst devirlerde kullanılmayacağını biliyordumda bu konu ile ilgili birşey söylemediler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.