Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farın İçi Nasıl Temizlenir?

Mehmet Fatih Genç

Soru

Herkese merhaba. Fotoğraftada paylaştığım üzere sol on far içinde beyaz bi leke var. Daha önceki sahibi muayenede yanmadigi için bi sanayide değiştirmiş lakin oda ucuz bi ampul olmalıki patlamış hemen. Ve içinde beyaz toz bulutu gibi bi leke bırakmış.  Hatta ince parçaları far içinde hala görünüyor.  Nasil temizleyebilirim? Yöntemi Nedir?

IMG-20180314-WA0000.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Eren K. yazdı:

Far camı açılıp temizlenmesi en güzeli. Sonrasında da oraya halojen değil led ampul takmanızı tavsiye ederim tekrar aynı hale dönmemesi için. 

İlker Kemal Bikeç var İstanbul'da, tavsiye ederim. 

Far camı açıldığı takdirde nemlenme problemi olmuyormu ? Daha büyük bir bela ile karşılaşmaya davetiye olmaz mi? Hem onu geri çok iyi yapıştırmak gerek diye duymuştum. Bu arada eskişehirde ikamet ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
56 dakika önce, Mehmet Fatih Genç yazdı:

Far camı açıldığı takdirde nemlenme problemi olmuyormu ? Daha büyük bir bela ile karşılaşmaya davetiye olmaz mi? Hem onu geri çok iyi yapıştırmak gerek diye duymuştum. Bu arada eskişehirde ikamet ediyorum

Hayır düzgün kapatılırsa bir sorun olmuyor. Ben ağustos ayında bi-xenon mercekli far yaptırdım, şu güne kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadım. 

Farları kargo ile gönderebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eskişehirde Mikail Peker diye biri var FAR TASARIM MERKEZİ diye çıkıyo nette,iletişim bilgileride var,derdine derman olacaktır.Ayrıca Kaliteli ve wat değeri uygun olan halojen anpul kullanırsanız Led ampule gerek yok!not:Bu adam TR’deki bu işi yapan nadir profesionellerden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Turhan Atasoy yazdı:

Eskişehirde Mikail Peker diye biri var FAR TASARIM MERKEZİ diye çıkıyo nette,iletişim bilgileride var,derdine derman olacaktır.Ayrıca Kaliteli ve wat değeri uygun olan halojen anpul kullanırsanız Led ampule gerek yok!not:Bu adam TR’deki bu işi yapan nadir profesionellerden.

Turhan bey bu cevaba ne kadar sevindiğimi bilemezsiniz bir an önce arayacağım. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim size tavsiyem bu işi çok iyi bir ustaya yaptırmanız. Şöyle ki buradaki en önemli nokta, cam ile arka kapağı birbirinden ayıran kişinin bunu çok düzgün yapmasıdır. Şayet birleştirildikten sonra en ufak bir boşluk olursa yağmurlu havalarda sabahleyin farınızı içeriden buğulanmış bulabilirsiniz. ve bu buüu lambalar yandığında camda sarı leke bırakıyor ampulün ısısından dolayı. Usta size bu konuda garanti veriyorsa yaptırın. Vermiyorsa bence böyle kullanın çok rahatsız etmiyorsa. Bir de birleştirirken silikon kullandırtmayın, yarın bir gün ileride tekrar açtırmak zorunda kalırsanız o zaman ayırma işlemi çok daha zor olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
54 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

farınızı içeriden buğulanmış bulabilirsiniz.

Bununla ilgili bir yerlerde bir şeyler yazmıştım.

Benim sol farın buğusunu asla gideremiyorum diye. 

Çözümü buldum.

Radyatör tarafındaki ampul kapağını çıkarttım, öyle kullanıyorum, buğu falan kalmadı. 

Pırıl pırıl artık ?

Ne yağmurlar ne su geçişleri gördü, bana mısın demedi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Radyatör tarafındaki ampul kapağını çıkarttım, öyle kullanıyorum, buğu falan kalmadı. 

Abi radyatör tarafındaki ufak havalandırma deliği kapalı sanırım. Onu açtırırsan sorun kalmaz. 2-9 temmuz arası Antalya da olursan kardeşin halleder merak etme.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Abi radyatör tarafındaki ufak havalandırma deliği kapalı sanırım. Onu açtırırsan sorun kalmaz. 2-9 temmuz arası Antalya da olursan kardeşin halleder merak etme.

Tıkalı değil, hepsi çalışıyor, ama farın içine cin kaçmış. Kapağı açınca cin mecburen kaçıyor. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Bununla ilgili bir yerlerde bir şeyler yazmıştım.

Benim sol farın buğusunu asla gideremiyorum diye. 

Çözümü buldum.

Pırıl pırıl artık ?

Ne yağmurlar ne su geçişleri gördü, bana mısın demedi. 

Cem abi buğu yapınca, farın içi hava aldı mı buğusu çabuk kurur. Kapalıyken daha uzun sürer buğunun kuruması. Burada önemli olan şey farın içine su kaçmamasıdır. O da kaputtan kaçırmalı. Siz de öyle birşey yok sanırım o yüzden sorun çıkarmıyordur.  Ya da çok ufak bir yerden su alıyordur; o da çok aşırı yağmur yağdığındadır diye tahmin ediyorum. Ya da içine saç kurutma makinası tutacaksınız ?? 

Bir de o ampul kapakları çok pahalı, onu güzel bir yerde saklayın. Ben 1 tanesini Visteon 90 liraya almıştım.

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Ya da çok ufak bir yerden su alıyordur; o da çok aşırı yağmur yağdığındadır diye tahmin ediyorum. Ya da içine saç kurutma makinası tutacaksınız

Neler yapmadık ki.

Defalarca kez söktük, araştırdık. 

Kuruttuk. Silikonladık. İçine su doldurup kaçak baktık, dışarından su bastık.

Yok oğlu yok...

Şimdi artık rahatım.

Kapağı gereksiz yapmışlar ?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Tıkalı değil, hepsi çalışıyor, ama farın içine cin kaçmış. Kapağı açınca cin mecburen kaçıyor. 

Abi sen o kapağı gene de tak pls. Merceklere yapışan toz mercekte sorun yapar. Daha büyük masraf açarsın. Gerekirse toz girmeyecek ama hava alacak bir malzeme ile izole et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Neler yapmadık ki.

Defalarca kez söktük, araştırdık. 

Kuruttuk. Silikonladık. İçine su doldurup kaçak baktık, dışarından su bastık.

Yok oğlu yok...

Şimdi artık rahatım.

Kapağı gereksiz yapmışlar ?

Bence çok minnacık bir yerdir o? ufak birşeyse çok kafaya takmamak lazım. Benim farlar mercekli mesela, tanesi orjinali 1.100 tl falan. Değiştiremiyorum pahalı olduğu için, kullanıyorum böyle. Yeni nesilleri söylemiyorum bile ?? Ford'un orjinal parçaları bana çok pahalı geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.