Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Adac Yaz Lastiği Test Sonuçları 205/55 R16 V

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Sayın @Cem Boneval Hocam, görüşleriniz pırlanta değerinde hiç bir şey söyleyemem. Denildiği gibi bu göreceli ve kıyas yapılabilir, ya da kullanıcı -parası varsa- deneme yanılmayla yapabilir. Ben sadece bu test yapan firmaların yaptıkları testi biizm yollara göre yapmadıkları haliyle bana mantıklı gelmemesi. Mesela İstanbulda bile semt semt yollar değiştiği için aynı lastik aynı arabada farklı tepkiler verdiği şeklinde. Bakalım bende bu sene yeni GY EGP deneyip görecem. Ama Conti bana göre çok kötü yoltutuş ve ses yönünden. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabamın altında fabrika çıkışlı conti3 geldi bir fotoğraf atsam içiniz acır lastik iç ve dıştan cımbızla parça parça koparılmış sanki.lastik havaları 32 ve rot ve balansta problem yok.Lastikçi conti nin bazı serilerinde oluyor,araç durduğu yerde direksiyonu çevirdiğinizde parça parça kopuyor dedi.Ayrıca bence sessiz bir lastik değil hoş 40.000 oldu bence ömrü doldu ama ilk günden beri sessiz değildi :) Bir önceki focusumuzdaki prımacy ler çok daha iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

Benim arabamın altında fabrika çıkışlı conti3 geldi bir fotoğraf atsam içiniz acır lastik iç ve dıştan cımbızla parça parça koparılmış sanki.lastik havaları 32 ve rot ve balansta problem yok.Lastikçi conti nin bazı serilerinde oluyor,araç durduğu yerde direksiyonu çevirdiğinizde parça parça kopuyor dedi.Ayrıca bence sessiz bir lastik değil hoş 40.000 oldu bence ömrü doldu ama ilk günden beri sessiz değildi :) Bir önceki focusumuzdaki prımacy ler çok daha iyiydi.

Conti 2-3 ve 5 arasında ciddi farklar var bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Benim arabamın altında fabrika çıkışlı conti3 geldi

Eco Contact mı, Sport Contact mı? 

Bir de 40.000 km lastik için oldukça uzun bir ömür.

3.yıl ve 20.000-25.000 km'den sonra sertleşme ve ciddi performans kaybı başlıyor.

Yani lastikleriniz bu süre/mesafeyi aşmışsa kötü diye yorum yapmayın, pek iyisi olmuyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

Bugün yazlık contileri taktırdım. Lastikci ile konuşurken “hankook ayarında lastik” deyince hankook ne ya continin yanında dedim, oturdu övmeye başladı hk u

Lastikçilerin çoğu sallasa da :D Conti premium, hankook orta sınıfta fakat Hankook fiyatına göre gayet başarılı modellere sahip keza bu testlerde de kendini gösteriyor. Kötü olmadığı için sıfır araçlar üzerinde de geliyorlar. Ben de Punto'ya hankook veya Conti alacaktım fiyat çok yakın diye Conti almıştım eğer biraz daha fark olsaydı hk alacaktım. 

Mesela 2018'de AutoBild fren testi yapmış; Hankook 1. olurken, Conti P.5 5. olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

3.yıl ve 20.000-25.000 km'den sonra sertleşme ve ciddi performans kaybı başlıyor.

Yani lastikleriniz bu süre/mesafeyi aşmışsa kötü diye yorum yapmayın, pek iyisi olmuyor çünkü.

Benim araç 2012 model. Üzerinde 2013 temmuz çıkışlı Lassa impetus revo 1 var 215 lik. Lastikler artık o kadar sertki bütün kanallarda tekerlerin çevresini dolaşan kılcal çatlaklar var. Siz değerli üyelerin yorumlarını imtinayla takip ediyorum. Muhtemelen cp5 alacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

‎10‎.‎03‎.‎2018 - 19:44 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Cem Abi lastikler Eco Contact lastikler 3bininci km den sonra dediğim şekilde parçalanmaya başladı.Önce yüksek süratte uzun süre kullanmak dediler,sonra sabit dururken direksiyon ile manevra yapmak dediler.En sonda aşırı patinaj çekiyorsunuz dediler :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2013 trafik çıkışlı benşm arabada Michelin hp ve biladerin ti foc da gy vardı ikiside 4. Yazda lime lime parçalandı bazı arkadaşların bahsettiği gibi. Kimi fab çıkışı arabalara aynı kalite verilmiyor diyor. Özelikle arka teker-lastikteki eğiklik lastiğin içten daha çok yıpranmasına da etki ediyordur. Vs.. Gy efgp aldım geçen yaz ilk takıldığında bariz çok iyiydi Michelin hp ye göre bakacağız 1,2 sezon geçince nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bridgestone t001 turanza f/p ürünü gibi duruyor, yalnız birşey dikkatimi çekti emektar goodyear eg ile conti-michelin hep 4 kanallı bridgestone 3 kanallı. hatırlarsanız goodyear efficent grip'te de 4 kanal 3 kanal hadisesi vardı. Bridgestone için yorumunuz nasıl, aradan sıyrılan hankook a mı yanaşayım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Bende yazayım iki satır, geçen sene 205/55 R16 V ölçülerinde cont premi contac 5 aldım, daha önceki de fabrika çıkış conti lastikler idi, ama 215/55 idi,

şu anki conti 205 den memnun değilim yolda lastikten okuduğum geri bildirim özelliklere virajlara girdiğimde (daha önceki lastiklerle girdiğim gibi) yerden temasımın zayıfladığı gibi bir yükselme hissi alıyorum, biraz zorlasam araç önden açacak gibi bir his. düşük hızda giderken ABS çok çabuk devreye giriyor. önceki lastiklerimin vadesi dolduğunda yaşadığım sorunlardı bunlar. ama 205 ölçüdede çok erken yaşadım.

ıslakda da iyi falan değil, bu testte şişik buluyorum conti nin sonucunu. şu an lastik bakıyorum tekrar 215 e çıkıcam maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
10.03.2018 - 01:02 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

kullanıcı yorumları tamamen beklenti ve kıyaslama ile alakalı. mesela kuzen kumhonun 4 mevsim lastiğini aldı acayip memnun. Arkadaşta (Yalın) yazlık kumho var oda çok çok memnun. nokian wr d4ten herkes memnun ben değilim (kuruda ciddi zayıf). conti sport contact 2 mi 3mü ne gelmişti focusun üstünde kısa süre sonra kötüleşmişti şehir içi kullanımında ama premiumlardan (5) çok çok çok memnunum hem cmaxte hem puntoda, golftede conti eco geldi kışlıklara geçince pek kullanılmadı tabi ama "eco"ya göre fena değildi. vs vs.

ölçüde çok şey değiştiriyor tabi.

ps gönlüm premium contact 6da ama çok pahalı yahu :D 

Bende de Premium Contact 5 var. Ben mennunum. Lastik kenarına darbe alınca yarılmıyor kolayca. Islakta da çok güzel performans veriyor. Kuruda da güzel. Her açıdan iyi bir lastik maalesef yok. Konfor, dayanıklılık ve yol tutuş. Bunlardan birinden ödün vermek gerekiyor. İnsanlar istiyor hepsi olsun. Islakta dursun, kuruda dursun, sessiz olsun, sağlam olsun ? yok böyle bir dünya ? Ama alacağım lastik Hankook Ventus Prime 3 olacak yeni dönemde. Bu arada lastiklerim 20.000 km oldu, biraz sert kullanırım; 10.000 daha gider değiştiririm sonra. 

--5 dakika sonra eklendi--
08.04.2018 - 21:03 tarihinde, adnan canpolat yazdı:

Bende yazayım iki satır, geçen sene 205/55 R16 V ölçülerinde cont premi contac 5 aldım, daha önceki de fabrika çıkış conti lastikler idi, ama 215/55 idi,

şu anki conti 205 den memnun değilim yolda lastikten okuduğum geri bildirim özelliklere virajlara girdiğimde (daha önceki lastiklerle girdiğim gibi) yerden temasımın zayıfladığı gibi bir yükselme hissi alıyorum, biraz zorlasam araç önden açacak gibi bir his. düşük hızda giderken ABS çok çabuk devreye giriyor. önceki lastiklerimin vadesi dolduğunda yaşadığım sorunlardı bunlar. ama 205 ölçüdede çok erken yaşadım.

ıslakda da iyi falan değil, bu testte şişik buluyorum conti nin sonucunu. şu an lastik bakıyorum tekrar 215 e çıkıcam maalesef.

Yanlış anlamayın ama belki psikolojik te olabilir bu. Öyle bir yanılgı da yaşayabiliyoruz bazen? Bence Hankook Ventus Prime 3 deneyin. Mennun kalacaksınızdır. Bende de CPC5 var mennunum;ama dediğim lastikten alıcam. Virajlarda kayma eğilimi olabilir, çünkü performans lastiği değil. Şayet öyle istyorsanız ısınınca harika bir lastik olan Bridgestone RE002 Adrenalin tavsiye ederim. Seslidir, şehiriçi biraz tutunma zor olabilir ısınmadan. Ama ısındığı zaman mükemmel bir lastiktir. Hele ki viraj alırken yolu resmen pençeliyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Bende de Premium Contact 5 var. Ben mennunum. Lastik kenarına darbe alınca yarılmıyor kolayca. Islakta da çok güzel performans veriyor. Kuruda da güzel. Her açıdan iyi bir lastik maalesef yok. Konfor, dayanıklılık ve yol tutuş. Bunlardan birinden ödün vermek gerekiyor. İnsanlar istiyor hepsi olsun. Islakta dursun, kuruda dursun, sessiz olsun, sağlam olsun ? yok böyle bir dünya ? Ama alacağım lastik Hankook Ventus Prime 3 olacak yeni dönemde. Bu arada lastiklerim 20.000 km oldu, biraz sert kullanırım; 10.000 daha gider değiştiririm sonra. 

--5 dakika sonra eklendi--

Yanlış anlamayın ama belki psikolojik te olabilir bu. Öyle bir yanılgı da yaşayabiliyoruz bazen? Bence Hankook Ventus Prime 3 deneyin. Mennun kalacaksınızdır. Bende de CPC5 var mennunum;ama dediğim lastikten alıcam. Virajlarda kayma eğilimi olabilir, çünkü performans lastiği değil. Şayet öyle istyorsanız ısınınca harika bir lastik olan Bridgestone RE002 Adrenalin tavsiye ederim. Seslidir, şehiriçi biraz tutunma zor olabilir ısınmadan. Ama ısındığı zaman mükemmel bir lastiktir. Hele ki viraj alırken yolu resmen pençeliyor 

Yo, psikolojik değil :) değişimi yaptım, farkı açık ara hissediliyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.