Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

TBT - Birinci Nesil Ford Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Daha önce Focus Mk1'in sızdırılışana burada bakmıştık.

Şimdi ise yirmici yıl TBT'si geldi :D 

Yeni Edge, Mustang Bullitt ve KA + Active bu hafta Cenevre Motor Show'da Ford standına hakim oldular ancak pek bi heyecansızdı, fakat 20 yıl önce İsviçre'den gelen büyük hikaye ilk nesil (Mk1) Focus olmuştu.

Focus, 1998 yılında Cenevre'de Ford Otomotiv Grubu Başkanı Jacques Nasser tarafından Cenevre'de tanıtılmıştı. 

Control-Blade arka süspansiyonu gibi çığır açan özellikler getiren Focus, sınıfında birçok şeyin değiştirilmesine sebep olmuştu.

Lansmandan kısa bir süre sonra Focus, Avrupa COTY (Yılın Arabası) ve Kuzey Amerika COTY (Yılın Arabası) ödüllerini aynı anda kazanan ilk otomobil oldu.

Gelecek ay özel etkinlikle Mk4 lansmanı yapılacak.

1520446906490.jpg

cq5dam.thumbnail.1075.605 (1).png

cq5dam.thumbnail.1075.605 (2).png

cq5dam.thumbnail.1075.605.png

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı TBT - Birinci Nesil Ford Focus olarak değiştirdi
Şimdi, Alperen G. yazdı:

Throwback Thursday..

Yine anlamadım :/ Uzun zamandır herkesin hashtag olarak kullandığını görüyorum. Herkes herseye kullanıyorsa muhtemelen kullananların yüzde 90 ı da benim gibi ne olduğunu bilmiyordur :D

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Furkan Çiçek yazdı:

Yine anlamadım

Bir Amerikan basketbol blogu (Nice Kicks) Perşembe günleri eski spor ayakkabıları fotoğraflarını düzenli paylaşmaya başlamış ve bu köşeye "Throwback Thursday" (kabaca Perşembe'den geçmişe göz atma) adını vermiş.

Bu geçmişle ilgili, nostaljik fotoğrafların paylaşımında kullanılan hashtage esin kaynağı olmuş.

Bu arada eski göz ağrım... Güzeldi be!

image.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Furkan Çiçek yazdı:

Yine anlamadım :/ Uzun zamandır herkesin hashtag olarak kullandığını görüyorum. Herkes herseye kullanıyorsa muhtemelen kullananların yüzde 90 ı da benim gibi ne olduğunu bilmiyordur :D

Perşembe günü paylaşılan neydik ne olduk tarzı birşey.. eskiyi yadetme.. neden perşembe? Her iki kelimenin de T harfi ile başlayıp okunuşunun uyumlu olması.. başka günler ile de kullanabilirsiniz tabi.. ne bileyim flashback friday veya wayback wednesday fln neden olmasın? :)

bu arada herkes herşeye kullanmıyor. Genelde eski bir foto paylaşılırken kullanılıyor. Ama gün farketmeksizin tbt yazan var tabi o ayrı mesele :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mk 1 ilk çıktığı yılarda bi tanıdığımız almıştı kırmızı renk 5 kapı HB versiyonunu of be ne araba demiştim çok güzel duruyordu(benim kuş serisine takıldığım yıllar ) 2001 Ankara da çarşı izninde yanlış hatırlamıyorsan bordo renkliydi tek kapılı olan modelini görmüştüm ilk defa daha bi güzel gelmişti hayran kalmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2001'de büyük heyecanla ikinci el ama sıfır kadar temiz Focus1 HB 1.6Ghia almıştım. Evlendikten sonra Focus1'im durdu ama evde devamlı ikinci bir araba oldu. Bunlar Mondeo 2.0TDCI, Bravo 1.6MJet, Mercedes C180 AMG ve Ford C-Max 1.6TDCI idi. Bunlar dışında çokca babamın Focus2.5 1.6TDCI, abimin BMW 320d'sini kullanmışlığım da var. Bu arabaların hiç birisinde Focus1'deki sürüş zevkini, çevikliğini ve keyfini bulamadım. Focus'um şu anda 295.000km'de, hala büyük bir zevkle biniyorum ve satmaya kıyamıyorum.

Focus1 gibi bir araba bir daha gelmedi. Ford kendisi bile daha iyisini yapamadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.