Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

McLaren Senna

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

McLaren'in efsanevi F1 yarışçısı Ayrton Senna'nın adını yaşatmak adına da ürettiği çok özel bir model.

500 adet imal edilecek ve hepsi şimdiden satılmış vaziyette.

Aslında caddeye uyum sağlayabilecek safkan bir pist aracı. Hafiflik, aerodinami ve güç hızlı turları hedefliyor. 

Üretim önemli ölçüde 720S modelini temel alıyor, karbonfiber monokok ve çift turbolu 4L V8 motor modifiye edilmiş. Çift kavramalı 7 ileri şanzımanla elde edilen değerler şöyle:

• 800 PS güç ve 800 Nm tork
  • 1,198 kg
  • Kg/PS oranı 1,5 Kg/PS, ya da 667 PS/Ton
  • 0–100 km/h 2.8 s
  • 0–200 km/h 6.8 s
  • 0-400 m 9.9 s
  • Son hız 340 km/h (devir kesici ile sınırlandırılmış)

Teknik olarak daha yazacak çok şey var da biz fanileri pek aşıyor, hayal dünyasına kalsın daha iyi. 

Liste fiyatı 1.003.950$, ama üzgünüm hepsi satılmış, almak isteyen avucunu yalayacak. Son kalan araç da açık arttırmada 2.670.000$'a satılmış. 

Tüh, kaçırdık...

image.png

image.png

image.png

image.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kozmetik olarak pek beğenmedim ama teknoloji olarak harika, söyleyecek pek bir şey yok... Özellikle hayranlık duyduğum (canlı olarak izlemeden) Senna'nın adı ile üretilmesi daha da güzel... Allah rahmet eylesin gani gani 

5 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Egzos çıkışı hariç pek beğendim

F1 araçlarında olduğu gibi eksozdan çıkan sıcak havayı spoiler ile kullanıp yere basma gücü elde etmek istemiş olabilirler. Ama çok çirkin, katılıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.