Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2019 Yeni Toyota Auris Tanıtıldı (2019 Corolla Hatchback - USA)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Daha Dinamik Tasarımda Daha Fazla Hibrit Güç. Toyota’nın kompakt sınıfı üyesi Auris tamamen yenilendi.

Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2019-toyota-auris-cenevrede-tanitildi/

Mevcut Auris güç aktarma organı hattı beş geleneksel motor ve bir hibrit güç aktarım organından oluşmaktaydı.

Yeni Auris, 1.2L 122 hp’lik turbo benzinli motor, 1.8 litre ve 2.0 litrelik hibrit motorlara sahip.

İçerden görüntü yok, Toyota yüzeysel bilgiler verdi henüz.

2019toyotaaurishybrid-01.jpg

2019toyotaaurishybrid-02.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenevre'den taze taze:

image.png

image.png

image.png

Yeni TNGA platformu üzerine inşa edilmiş, Prius ile aynı platform. 

Daha stabil sürüş daha iyi konfor, LED far ve stoplar, 4 cm daha uzun, 2 cm daha alçak, iç mekan genişlemiş.

Ben kendi adıma C-HR ile başlayan bu futuristik çizgilere pek alışamadım. 

Anlaşılan Japonlar seviyor.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

İçimizdeki capon.   

Golf diyorum "sıkıcı Alman" oluyorum, Auris diyorum "içimizdeki Capon" oluyorum. Maşallah kültür sentezi gibiyim :) 

Dış görünüm gerçekten çok hoşuma gitti ama içerisi nasıldır, motor nasıldır... Pek de ümitli değilim. Ama bu hibritler yaldır yaldır geliyor sanırsam...

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Dış görünümüne bayıldım :içelim:

Zevkler farklı olabiliyor, benim için kar küreme makinesine benzeyen önü ve takılması unutulmuş da sonradan eklenmiş izlenimi yaratan tampon yapısı ile arkası tek kelimeyle tuhaf.  Ama Toyota böyle bir "Starship Enterprise" havasına girdi, belli ki "trendsetter" olma sevdası var.  Olsun bakalım...

Bir saat önce, Alperen G. yazdı:

Dışı bence de güzel ama içi klasik Japon arabası basitliğinde olacaktır.. sert plastik aksamlar, basit basit düğmeler olacaktır muhtemelen..

Yok öyle olmaz, son Prius ve C-HR'de Toyota bunu aştığını gösterdi. Detay işçilik ve malzeme kalitesi ortalamanın üzerinde, Auris'te de farklı olmayacaktır.

Sorun farklı yerde, Toyota'nın hibridlerinde giriş düzeyinde 1,8L benzinli motor kullanılıyor, bu 98 PS üretiyor, tek başına elektrikli çalışan bir motoru da var, bu da 72 PS gücünde. Bunlar CVT şanzımanla birleşince sürüş keyfi yerle bir oluyor, heyecansız ve acelesiz bir seyre alışmak zorunda kalıyorsunuz. Bu kadar eziyete sağlanan yakıt ekonomisi de açıkcası pek çarpıcı değil. 

ÖTV teşviki sayesinde Auris 120-130.000 aralığında satılıyor ki hibrid zorlaması olmazsa seçenek çok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Auris'in içini göstermemişlerdi sebebi ortaya çıktı, Corolla HB olarak Amerika'da tanıtıldı.

• 2.0 litre manuel ve CVT (Yaklaşık 171 ps ve 205 Nm olacak, resmi bilgi yok henüz)
  • Spor süspansiyon
  • Std 8" dokunmatik ekran - Apple CarPlay & Amazon Alexa & WiFi
  • 7" dijital gösterge opsiyon
  • 2018 yazında satışta.
  • Qi kablosuz şarj

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_10.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_6.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_11.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_8.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_9.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_5.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_7.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_3.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_1.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_2.jpg

2019_Toyota_Corolla_Hatchback_4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2019 Yeni Toyota Auris Tanıtıldı (2019 Corolla Hatchback - USA) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.