Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tatile Giderken Ulaşım Tercihi?

Ömer Er

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkesin güzel bir yaz geçirmesi temennisiyle, ...

Antalya'da havalimanına 15 dk uzaklıkta bir otelden erken rezervasyon yaptırdım. Ankara'da havalimanına 15 dk uzaklıkta oturuyorum. 1 aydır uçak biletlerine bakıyorum 2 yaşındaki kızımla beraber 3 kişi olarak uçak biletleri gidiş-dönüş en ucuz 850tl. Aracım Focus 1.6 lpg otomatik ile hesaplıyorum yakıt takriben gidiş-dönüş (100km/8.3lt lpg) 300tl. yani arada 550tl fark var. siz olsanız ne yapardınız? Ben araçla gitme taraftarıyım özellikle yol üzeri geze geze uğranacak yerler, gezilecek, görülecek yerler var mı bilmiyorum. Hanımla çocuğun eziyet çekmesinide istemiyorum. Çok kararsızım...

Siz olsanız ne yapardınız?

Ömer Er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya - Ankara arası uçakla hep pahalı.

Ben genelde beş saatte alıyorum o yolu evden eve, radarları da zorlamadan. 

Aynı yolu uçakla yapsam da neredeyse dört saati buluyor. 

Birden fazla kişi iseniz kesinlikle araba.

Afyon'da mola verirseniz yorucu da olmaz.

Ayrıca tatil yerinde sağa sola gitme olanağınız da olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben son iki senedir uçak ile gidiyorum. Otelin dışına çıkmayı düşünmüyorsanız (ki biz hiç çıkmıyoruz), en güzeli uçak. Sabahlan ordasınız, akşamlan çıkıyorsunuz. Ancak bu sene uygun fiyata uçak bulamadık, araba ile gideceğiz.

Uçak yolculuğu yapacaklar taksi ücretlerine dikkat etmeli. Antalya'da, İstanbul'a göre taksi ücretleri çok yüksek, hatta kazık demek daha doğru. VIP benzeri minibüsler çok daha ekonomik oluyor, hem de rahat.

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım bende arabayla gideceğim. Son zamana kadar yinede uçak ek seferlerinde ekonomik bileti de takip edeceğim. Kahve ve fındık güzel bir tercih aynı zamanda özenle doldurulmuş bir mp3 cd. Şimdiden bir rota belirlemek gerek uğrak yerler için. Cem abi Afyon dedi ama Beyşehir'i de merak ediyorum bir keresinde kısa vadeli uğramam gerekmişti ama gezememiştim. Yolu çok mu saptırır bilemiyorum. Yol üzeri tecrübesi olan varsa paylaşırsa süper olur. Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ömer Er yazdı:

Yol üzeri tecrübesi olan varsa paylaşırsa süper olur.

Hemen hemen tüm rotaları kullandım.

En rahat sürüş yapılabilecek ve yormayacak yol Afyon üzerinden olandır. Yaklaşık 550 km tutar, ancak sıkıcıdır. 

Sivrihisar - Emirdağ arasındaki bitmek bilmez düzlükler, radara yakalanma ile hız yapma arasındaki gitgeller yolculuğu biraz sevimsiz yapar.

Ama çoluk çocuk en rahat edilecek yoldur. Afyon'da İkbal tesislerine girer bir şeyler atıştırır dinlenir ve devam edersiniz.  

Sonuç: Kolay, dertsiz ama sıkıcı.

Alternatiflere gelirsek:

Emirdağ sapağından Bolvadin üzerinden Eğirdir'e inilir, Eğirdir yarımadası gezilir, güzel bir balık yenir, Isparta üzerinden Antalya'ya geçilir. Hatta yolda bir de Karacaören baraj gölünde çay molası verilir. Doğa açısından Eğirdir ve sonrası çok keyiflidir. Yollar düzgündür, ama daha virajlı ve göreceli yorucudur. Mesafe olarak 30 km daha kısadır 

Sonuç: Vakit alır ama değer.

İkinci seçenek yine Emirdağ'dan saparak Bolvadin geçilir, Çay kavşağından Akşehir istikametine oradan da Beyşehir'e sapılır. 

Beyşehir'de Eşrefoğlu camisi ve külliyesi gezilir. Gölde tekne gezintisi yapmak mümkün, kanal üzerinde oturulacak mekanlar var. 

Antalya'ya dönüşün kısa yolu Seydişehir, Akseki üzerinden. 

Ama bir günümü ayırırım dersen Derebucak üzerinden İbradı ve Ormana gezisi buna eklenebilir, hem Ürünlü'nün düğmeli evleri hem de Altınbeşik mağarası ziyaret edilir. Sonra yine Akseki üzerinden Antalya yapılır.

Sonuç: Müthiş güzel, ama uzun ve yorucu. 

Bu parkur için buraya bakınız

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Ben son iki senedir uçak ile gidiyorum. Otelin dışına çıkmayı düşünmüyorsanız (ki biz hiç çıkmıyoruz), en güzeli uçak. Sabahlan ordasınız, akşamlan çıkıyorsunuz. Ancak bu sene uygun fiyata uçak bulamadık, araba ile gideceğiz.

Uçak yolculuğu yapacaklar taksi ücretlerine dikkat etmeli. Antalya'da, İstanbul'a göre taksi ücretleri çok yüksek, hatta kazık demek daha doğru. VIP benzeri minibüsler çok daha ekonomik oluyor, hem de rahat.

Yalnız biz istanbuldan gidiyoruz. Yol çok daha uzun . Benim  alanyaya gidişim 9 saat dönüşüm 11-12 saat sürüyor. Ankaradan 5-6 saat sürer.

Ankarada olsam ben de arabayla giderdim.   

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Hatta yolda bir de Karacaören baraj gölünde çay molası verilir. Doğa açısından Eğirdir ve sonrası çok keyiflidir. Yollar düzgündür, ama daha virajlı ve göreceli yorucudur. Mesafe olarak 30 km daha kısadır 

Geçerken muhteşem görünüyor burası. Bir duramadık gitti. Tatil köyü motel gibi bir yer var. Geçen yaz araba olsa bizim hanımla bir gece kalma planlayacaktık ama olmadı :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç tatile uçakla gitmeyi düşünmedim 10 yıldır arabayla çıkıyorum mardin- antalya ordan ankara ya çıkıp tekrar mardine dönüyorum arabayla keyifli oluyor gitmesi tatile kendi açımdan ki siz ankaradan gideceksiniz gözü kapalı arabayla gidin derim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Serdar yaman yazdı:

Hiç tatile uçakla gitmeyi düşünmedim 10 yıldır arabayla çıkıyorum mardin- antalya ordan ankara ya çıkıp tekrar mardine dönüyorum arabayla keyifli oluyor gitmesi tatile kendi açımdan ki siz ankaradan gideceksiniz gözü kapalı arabayla gidin derim...

E tabi Mardin-Antalya-Ankara güzel, tam rota izmire dönecekken yan çizip tekrar Mardin yapıyorsun genelde. Evet evet çok iyi biliyorum.;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.