Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rolantide Sarsıntılı Çalışma

Ugur.Gungor

Soru

Arkadaslar merhaba 

2015 model powershift 1.6 lpg li focusum var 

Benim soyle bir sikintim var hem benzinde hem lpg de motor sanki sarsintili calisiyor titreme gozle goruluyor rolantide 

Gecen servise gittim normal dediler israrla takozu degistirin dedim cunku isikta beklerken 5 10 sn sonra aracta titresim oluyordu 

Takoz bugun degisti titreme falan kalmadi otururken kabinde ama motoru acinca motor yine rolantide sallaniyor hafif acaba normal mi forumda biri focus benzinliler rolantide hic sallabir mi 

Bu sallanti devam ederee sanki yeni motor takozu da bozulabilir gibime geliyor 

Not aracta cekiste dusmw tekleme ses hicbir sikinti yok ama rolantide kaputu acince motor sallaniyor sebebi ne olabilir servise ne diyebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu gözle görülür titremeyi başka bir emsal araçla karşılaştırdınız mı ? Lpg ve benzinli çalışma arasında fark var mı ? Galiba 3-4 tane takoz vardı, hepsi iyi ve bağlantıları sorunsuz mu ? Işıkta beklerken/rolantideyken olması çok bilgim olmasa da otomatiğin baskıyı ayıramaması olasılığını aklıma getirdi ki inşallah bir şey yoktur. Böyle çoğalır sorular daha bilgili olanlarda geldikçe ama inşallah kısa sürede çözülür. Şimdiden geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Isikta beklerken veya n konumunda veya p konumunda fark etmiyor motor biraz sallaniyor baska arac bulursam bakacagim .. sanziman ile ilgisi yok bence cunku bostaykende p konumundaykende sarsinti var ... 

Motor takozu degisti enazinden icerdeki titresim yok belkide alt takoz falan gevsektir olabilir mi acaba videosunu cekip buraya atabilirmiyim acaba 

--41 dakika sonra eklendi--

Ustamin yanindan geldim kompresor olctu 3 silindir 125 bar son silinsir 123 gaz kelebegi temizledi buji kontrol sorun gorunmuyor dedi 

En son benzinde 1000 km yap dedi katki koydu belki duzelir dedi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir kere yaptıysa %90 yine yapacaktır. Alışın ve o şekilde binin. Dizellerde çoktu ama benzinli de az vaka var. Her araç motoru Rolantide biraz titreşimli çalışır. Buradaki sıkıntı 100 yıllık firmanın motoru yerleştirmeyi hala çözememiş olması. Aslında bilmediklerinden değilde belki yeni birşey denemişlerdir yada malzeme . O da gümledi. Umarım f4 aynı hata olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
03.03.2018 - 11:08 tarihinde, Ugur.Gungor yazdı:

Isikta beklerken veya n konumunda veya p konumunda fark etmiyor motor biraz sallaniyor baska arac bulursam bakacagim .. sanziman ile ilgisi yok bence cunku bostaykende p konumundaykende sarsinti var ... 

Motor takozu degisti enazinden icerdeki titresim yok belkide alt takoz falan gevsektir olabilir mi acaba videosunu cekip buraya atabilirmiyim acaba 

--41 dakika sonra eklendi--

Ustamin yanindan geldim kompresor olctu 3 silindir 125 bar son silinsir 123 gaz kelebegi temizledi buji kontrol sorun gorunmuyor dedi 

En son benzinde 1000 km yap dedi katki koydu belki duzelir dedi 

Uğur bey, bu sıkıntı ara sira olan silkeleme şeklinde mi ( hafif bir start stop çalışması gibi) lpg ile 20.000 km sonrası benim araçta böyle bir sorun ortaya çıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok arac ilk calisirken kaputu acip baktigimda titresim yok motor isindiktan sonra boyle bir hafif sallanti var duzensizlik yok sadece sallama titreme abartilacak kadar degil ama motor biraz sallaniyor isindiktan sonra rolanti devri 800 900 e dustukten sonra 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugun de yetkili baska servise gittim dediki nornalden az bisi fazla oda lpg li araclarda subaplardan oluyor dedi henuz sikinti yok ama 30 40 bin km sonra subab erirse getir ayar arti degistiririz dedi 

50 000 km de focus 3 subablardan dolayi rolantide titrer mi hafif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uğur bey soruna çözüm bulabildiniz mi? 

klima çalışır iken yada devir 1000 civarı yapmıyor. araç 800 e düşürdüğünde yapıyor değil mi? Ara ara stop edecek gibi yapıyor. Ama devir saatinde dalgalanma inme çıkma yok. Sadece motor a bakınca silkeleme anlaşılıyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.