Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Akü Değişimi ve Sony Teyp

metin gercek

Soru

İyi günler arkadaşlar ..Benim dizel 2012 ford focus hb smart titanium aracım var..46000 km de ...sabah bazen çalıştırma sırasında ekranda tepe çıkış yardımı kullanılamıyor yazıyor..Anlık bir yazı...Bunun aküden kaynaklandığını düşünüyorum bilmiyorum sizce de öylemidir? Aracı 2013 mart ayında aldım ve o zamandan beri değiştirmedim..üstünde akü 60 amper ..Akücülere sordum yeşil yandığını ama her an bitebilir dedi...sakın takviye kablosuyla takviye yapmayın zarar verebilirsiniz dedi...ve başka araca da mümkünse takviye yapmayın dediler...Bu araçların beyni bilinçsizce takviye kablosuyla takviye yapılırsa veya yaparsanız bozabilirsiniz .Eğer çalışmazsa beni çağırın  yardımcı olurum...Sizce iyi niyetli mi söyledi yoksa aküyü ondan alayım diye söyledi anlamadım...Kendisinde inci akünün yan sanayi ürünü energy var 60 amper işinizi görür dediler..Ben de bilemedim siz değerli arkadaşlara sorayim dedim...sizin fikirleriniz benim için önemli...Aracım için akü markası ve amper önemli mi yardım ederseniz sevinirim...2. Meselede bu aracım da orjinal sony teyp var...Bu teyplerde kod oluyor mu? Servis 75+kdv para istedi...Kitapçığında torpido da güneşlikte gözlük bölümünde kod bulamadım..bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
39 dakika önce, metin gercek yazdı:

Bu teyplerde kod oluyor mu? Servis 75+kdv para istedi

Aracınızın teybi için akü değişimi sonrası kod girmeye gerek yok,servis bu ücreti ne için istemiş? 

Sıfırlanan tarih ve saati ayarlamak için mi?!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abicim boşver sen servisi, kodu falan :D Git güzel bir akü al söktür taktır, sonra tarihi saati ayarla bitsin iş.

Tepe Çıkış Yardımı falan, direk aküyle alakalı. İyi bilirim ben o hatayı :D 
Ayrıca defalarca takviye yapıp, 5-6 kere vurdurarak çalıştırdım ben aracımı. mk3 dizel. 

Nalet olasıca servis ben bunları yaşarken 3 kere beni servisten akünüz sağlam diyerek gönderdi. Ki garantisi devam ederken.

Yeri gelmişken servise bir daha küfredeyim de rahatlayayım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şifre olayı eski kasa focus ile bitti. MK3 focuslarda teypler şifre istemiyor.

Takviye kablosu kullanımı kitapçıkta anlatılır. Orada anlatılan detaylara dikkat ederseniz, takviye kablosu ile aracı bozmazsınız.

Aracı vurdurarak çalıştırmayın, olacak demiyoruz ama ciddi sıkıntılar olabilir. Mekanik ya da elektronik bir çok hasar ihtimali var.

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.