Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Focus Adaptif Far Sorunu

Özgür Özyılmaz

Soru

Merhaba herkese. Arkadaşlar 2015 Focus Titanium sahibiyim. Araçta ek donanım olarak tekno paket, far paketi vs var. Şimdi sorunumu şöyle özetleyeyim;

Aracı yaklaşık bir hafta önce satın aldım. Geçenlerde gece yolda giderken fark ettim ki, aracın sol farı direksiyonu sola çevirdiğim zaman solda takılı kalıyor. Aracı durdurduğum zaman far kendini tekrar odaklıyor düz noktaya. Buna dair bir kaç video da izlemiştim. Aracı servise götürdüm, farın arızalı olduğunu söylediler. Garanti bittiği için garanti kapsamında herhangi bir müdahalede bulunamadılar. İyi niyet başvurusu yapıldı fakat "RED" cevabı aldık. Farın değişiminden sonra çıkacak faturayı sordum, yaklaşık 3250 TL fiyat çıkardılar. Bu miktar şu an için hayli fazla bana. Merak ettiğim husus, bu farların tamiri mümkün müdür? Bildiğiniz bir yer, birileri var mıdır acaba tamir ettirebileceğim? Ben Kocaeli'de yaşamaktayım. Bu ilde veya yakın çevre illerde anlayan, eden birileri olursa yardımcı olmasını dilerim. Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim 5 kez farım değişti. Sebebini bilmiyorlar. Far düğmesinin otomatik değil de manuel pozisyonda tutun o zaman düzgün çalışıyor.

--1 dakika sonra eklendi--

Birde fardaki durumu gösterir video çekerseniz diğer insanlara faydaniz olur. Benim YouTube da var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen Perşembe günü akşam üzeri farlar açıldı sonra arkasından far uyarı mesajı geldi anlayamadım otoparkta inceledim sağ far merceği sağ dış tarafa dönük kalmış ilk far açılışısında normal kendi ayarlarını yapıyor ama sonra kendi kendine sağ dışa dönüyor servise götürdüm farı 5.750+KDV ye değiştirelim dedi bunu değiştirmeden çözemeyiz mi ?

8428D286-BFD4-4758-B086-AAA8CE2A2A8F.jpeg

59DDCDEA-97B5-4B05-98E1-F6A187F16234.jpeg

345682FB-3A14-4199-8F61-1B88AA30D793.jpeg

2FC294A4-3B51-4A42-92F7-957466FFED85.jpeg

A2B953E6-D02F-491D-8D1E-504F37F4D653.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2015 model titanium, adaptif far paketli mı?

--22 dakika sonra eklendi--

2015 model titanium, adaptif far paketli mi?

Farları otomatik moddan manuel moda alın. Adaptif özellik kapanır ve düzgün çalışması lazım. Benim araçta 5 kez garantiden far değişti. Sebebi bilinmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

--2 dakika sonra eklendi--

Sorunu çözebilen olmadı herhalde çok fazla sorun yaşayan var bende  İstanbul şahsuvaroğluna gittim orada da sadece farı değiştirelim dediler ama garanti ret dedi bide benim uzatılmış garanti içindeyim

--4 dakika sonra eklendi--

Manuel modda da aynı sağ dışa dönük kalıyor manuel modda çalıştırdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.