Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Focus Adaptif Far Sorunu

Özgür Özyılmaz

Soru

Merhaba herkese. Arkadaşlar 2015 Focus Titanium sahibiyim. Araçta ek donanım olarak tekno paket, far paketi vs var. Şimdi sorunumu şöyle özetleyeyim;

Aracı yaklaşık bir hafta önce satın aldım. Geçenlerde gece yolda giderken fark ettim ki, aracın sol farı direksiyonu sola çevirdiğim zaman solda takılı kalıyor. Aracı durdurduğum zaman far kendini tekrar odaklıyor düz noktaya. Buna dair bir kaç video da izlemiştim. Aracı servise götürdüm, farın arızalı olduğunu söylediler. Garanti bittiği için garanti kapsamında herhangi bir müdahalede bulunamadılar. İyi niyet başvurusu yapıldı fakat "RED" cevabı aldık. Farın değişiminden sonra çıkacak faturayı sordum, yaklaşık 3250 TL fiyat çıkardılar. Bu miktar şu an için hayli fazla bana. Merak ettiğim husus, bu farların tamiri mümkün müdür? Bildiğiniz bir yer, birileri var mıdır acaba tamir ettirebileceğim? Ben Kocaeli'de yaşamaktayım. Bu ilde veya yakın çevre illerde anlayan, eden birileri olursa yardımcı olmasını dilerim. Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sol far bozuldu. Araç Ankara Başer de. Video ekliyorum. Garaj girişinde sol farın daha önde kalan ışık hüzmesine ve duvara karşı durunca sol hüzmenin dış taraftan gelerek kendini düzelttiğine dikkat edin lütfen.

--2 dakika sonra eklendi--

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
01.04.2018 - 00:32 tarihinde, Tuğra Yanık yazdı:

Sol far bozuldu. Araç Ankara Başer de. Video ekliyorum. Garaj girişinde sol farın daha önde kalan ışık hüzmesine ve duvara karşı durunca sol hüzmenin dış taraftan gelerek kendini düzelttiğine dikkat edin lütfen.

--2 dakika sonra eklendi--

Geçmiş olsun hocam. Aynı durum mevcut benim araçta da. Henüz maalesef çözümünü bulabilmiş değilim. Eğer bir çözüm üretebilirsek buradan paylaşım içinde olmamız sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz aracı 2. el aldınız diye hatırlıyorum. Servis kayıtlarında eski sahibinin döneminde adaptif farlarla ilgili herhangi bir servis kaydı var mı acaba?

--10 dakika sonra eklendi--

Bu arada benim araç için ford otosan dan değişim onayı gelmiş. 3 kez far değişimi olacak. İlki her ikisi, ikincisi sağ, üçüncüsü ford otosan ne buyurduysa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce servis kayıtlarında bir değişim görünmüyor hocam. Muhtemelen ilk sahibi farkına bile varmadı bu durumun. Fakat bu durum anlattığınız gibiyse, yani far değişimi yapılsa bile sorun tekrarlanıyorsa sanırım kusurlu mal hususunda bende yasal yollara başvuru yapacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
09.04.2018 - 22:01 tarihinde, Tuğra Yanık yazdı:

Aracı teslim aldım, sol far değişmiş. Toplamda 4 adet farım değişti. Tanesi 3750 tl'den 15000 tl lik parca değişmiş oldu. Sebebini halen bilmiyorlar. Umurlarında da değil gibi. Milli servete yazık.

Hocam neyse ki garanti kapsamında değiştiği için şanslısınız. Araçta kronik bir sorun olduğu belli. 10 15 Bin TL gibi bir fark ödeyip bu araçları alıyoruz donanımlı olsun diye fakat donanımlı olduğu için aldığımız araçlara bakın. Bu BMW, Mercedes-Benz gibi markalarda olsa, sırf marka adı kirlenmesin diye sıfır araç gönderirler. Birde bizlere yapılan muameleye bakın. Yazık gerçekten çok yazık. Yasal sürece başvuracağım artık elden çare gelmiyor.

Özgür Özyılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
09.04.2018 - 22:01 tarihinde, Tuğra Yanık yazdı:

Milli servete yazık.

Kimin umrunda :)

Servisteki ustalar değiştir geç yönünde oldukları için , neden arıza yapıyor, başka birşeyden kaynaklanma ihtimali var mı diye düşünmeden değiştiriyorlar.

Garanti bittiğinde de kronik hatalı,geçmişte 5 kez değişmiş parçanın parasını sizden bir kez daha isterler hiç utanmadan,arlanmadan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus hb  2015 model aracımın sol farı yolda gıderken kapamıyor sellek atar gibi yapıp tekrar kapatıyorum acıyorum kısa surede aynı sekıl kapanıyor yetkili servise goturdum far kople degışim istyor buda yuksek maliyeti oluyor bu işten anlayan güzel bir usta tavsıyesı eden olurmu bursada şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.