Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Focus Adaptif Far Sorunu

Özgür Özyılmaz

Soru

Merhaba herkese. Arkadaşlar 2015 Focus Titanium sahibiyim. Araçta ek donanım olarak tekno paket, far paketi vs var. Şimdi sorunumu şöyle özetleyeyim;

Aracı yaklaşık bir hafta önce satın aldım. Geçenlerde gece yolda giderken fark ettim ki, aracın sol farı direksiyonu sola çevirdiğim zaman solda takılı kalıyor. Aracı durdurduğum zaman far kendini tekrar odaklıyor düz noktaya. Buna dair bir kaç video da izlemiştim. Aracı servise götürdüm, farın arızalı olduğunu söylediler. Garanti bittiği için garanti kapsamında herhangi bir müdahalede bulunamadılar. İyi niyet başvurusu yapıldı fakat "RED" cevabı aldık. Farın değişiminden sonra çıkacak faturayı sordum, yaklaşık 3250 TL fiyat çıkardılar. Bu miktar şu an için hayli fazla bana. Merak ettiğim husus, bu farların tamiri mümkün müdür? Bildiğiniz bir yer, birileri var mıdır acaba tamir ettirebileceğim? Ben Kocaeli'de yaşamaktayım. Bu ilde veya yakın çevre illerde anlayan, eden birileri olursa yardımcı olmasını dilerim. Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Adaptif far çok zor bir yapıya sahip değil. Mekanik ve/veya küçük çaplı elektronik bir arıza ise çözümü basit, aşağıda linklerini paylaştığım yerler işin uzmanları,telefonla ulaşıp sorununuzu anlatmanızı tavsiye ederim.

http://www.fartemizleme.com

http://fartemizligi.net

http://farparlatma.com

http://www.fartuning.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun, başınızdaki olayı bir benzerini bende sağ farda yaşadım sonrasında servise gittim ve far komple değişti. ama şöyle sorun oluyor yeni far ile ski far arsında parlaklık farkı bilen kişi tarafından bariz fark ediliyor, garantiniz var ise servise gösterin, servis farın değişimini yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevaplarınız için teşekkür ederim. @Çağlar Sertan KASIMOĞLU linkler içinde teşekkür ederim hocam. Aradım buraya getirirseniz çözeriz diye geri dönüş aldım. Bir de şöyle bir ekleme yapayım. Aracın farlarını otomatik moddan çıkardığım zaman bu farın dönüp takılı kalma olayı ortadan kayboluyor, tabi o zaman adaptif far devre dışı kalıyor, sadece otomatik yükseklik ayarını yapıyor seyir halindeyken. Otomatik modda kullanıp adaptif mod aktif hale geldiğinde sol farım bu sıkıntıyı yaşatıyor. Far solda takılı kaldığında, sağ farda hareketi kesiyor. Uzunları yaktığımda yada selektör yaptığımda sol far hiçbir tepki vermiyor. Dediğim gibi otomatik moddan çıkardığım zaman uzunlarda selektörde normal halinde yanmaya devam ediyor.

Özgür Özyılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Far üzerinde kafa yormaya çalışmaya devam edeceğim. Otomatik mod aktif halde bu sorunu yaşatması aklıma direk xenonların motorunda bir sıkıntı olduğunu getirdi. Serviste farı komple değiştirip, farklı bir far takarak deneyip, sorunu çözdüklerini ifade ettiler. İstanbul'da bu işten anlayan bir tanıdık ile irtibata geçtim. Sorunu halledebilirsek eğer sonucu buraya da aktaracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Özgür Özyılmaz yazdı:

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Far üzerinde kafa yormaya çalışmaya devam edeceğim. Otomatik mod aktif halde bu sorunu yaşatması aklıma direk xenonların motorunda bir sıkıntı olduğunu getirdi. Serviste farı komple değiştirip, farklı bir far takarak deneyip, sorunu çözdüklerini ifade ettiler. İstanbul'da bu işten anlayan bir tanıdık ile irtibata geçtim. Sorunu halledebilirsek eğer sonucu buraya da aktaracağım.

İstanbul'da İlker Abi var ona danışın isterseniz işinin ehlidir. İlker Kemal Bikeç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın forumdaşlar. Benimde focus 2015 tdci powershift titanium tekno paketli aracımda adaptif far problemi tekrarlıyor. Önce sol far bozuldu, dışa dönük kalıyor durunca kendini düzeltiyordu. Nisan 2017 de Ankara Tan otoda her iki far garantiden değişti. Ekimde sağ far sürekli yükseklik ayarı yapar şekilde bozuldu. Başer otoda garantiden sağ far değişti. 3 haftadır önce sol sonrada sağ far birer kez yolda dışa dönük kaldı, durunca düzeldi ve tekrarlamadı. 2015 üretimi ilk seride adaptif far problemi var. Aynı problem burada yazan Mustafa Çekiç kardeşimin aracında da var. Garantiler bitmek üzere. Ne yapmalı? Yardım ve öneri lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

https://www.youtube.com/results?search_query=adaptif+far+sorunu+focus   (Kendi Aracım)

Ben bu sorunla ilgili 2 yılı aşkındır uğrasıyorum 11 kez servise girdim  ve sonuc ortada aracımda hiç bir gelişme yok arac değişim talebinde bulundum bugün olumsuz dönüş sağladılar yasal yollardan devam edeceğim gibi gözüküyor  suan aracım 1 aydır serviste yarın gideceğim aracımı sürekli gebze nazer otomotive götürdüm 

Mustafa Çekiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Tuğra Yanık yazdı:

2015 üretimi ilk seride adaptif far problemi var. Aynı problem burada yazan Mustafa Çekiç kardeşimin aracında da var. Garantiler bitmek üzere. Ne yapmalı? Yardım ve öneri lütfen.

Hocam aynı araç bende de var. ( 2015 Haziran ) ve böyle bir arıza yaşamadım.

Hepsinde var demek doğru değil.

Bu söylediklerinizi bence servise iletin, çare bulunacaktır.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Hocam aynı araç bende de var. ( 2015 Haziran ) ve böyle bir arıza yaşamadım.

Hepsinde var demek doğru değil.

Bu söylediklerinizi bence servise iletin, çare bulunacaktır.

11 kez servise girdi aracım 2 yılı geçti sorunum hayla devam etmekte 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizdekiler Nisan üretimi, ilk gelenler. Muayenesi 07.04.2018 diye yazılmış. Garantiside 02.05.2018 de bitecek. Mustafa kardeşiminki de hemen hemen aynı. Bizim seride bir problem var. Diğer arıza yaşayan arkadaşlar da keşke 2015 hangi ay üretimi olduğunu yazsalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.