Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

22 Yıllık Pioneer Kaset Deck Hayatta

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

Daha önce @Ozan Kar ile de bu cihazı konuşmuştuk. Uzun süre önce sol deck bozulmuştu. 5 gün önce 2. deck te bozuldu. kaset bittiği halde otomatik kapanma gerçekleşmedi ve kapak sıkıştı, kaset içerde kaldı. İnşallah dedim sorun hep lastiklerdendir. İnternette sadece 2 yer buldum lastik satan. sipariş verdim dün geldi.

Daha önce cihazı açmıştım ilk arızada, lastikleri değiştirmek istedim yıllar önce ama tornavida sadece üst kapağı açmakla, kaset bölümünün arkasına ulaşılamıyor. Nasıl söküleceğine cesaret edememiştim, tümden bozmayayım diye. youtube da bir tane video buldum sağolsun hazırlayan. lastiklerde dün geldi. 3 saatlik bir uğraştan sonra lastikleri zar zor takabildim. Söktüğüm parçaların resmini çekip kalemle işaret koydum yerleri karışmasın diye.

Önce taktım ileri çalıyor geri tuşla çalmadı bantı sardı, baktım ki ters yöne dönüyor. sonra çapraz bağladım lastiği gacur gucur..meğer boşuna zorlamışım kendimi. adam gibi kasmadan lastiği taksam hiçbir sorun olmayacakmış. birde takacağım diye her başarısızlıktan sonra metal plakayı kaldır indir defalarca motorun kablosunun biri koptu, kalan 3 ünüde koparıp birde lehim yaptım. Allah tan başarabildim. şu anda her iki deck te ilk günkü gibi çalışıyor. 30 yıllık paul simon graceland kasetim bile hala çalışıyor. onları nemden ve mıknatıstan her zaman korudum.

Gittiği yere kadar  :) 

DSC_0670.thumb.JPG.7a53d70f3a7a12b109ff97ee69e03bd9.JPG

DSC_0671.thumb.JPG.c4c55051a0d8c8450a80d25ba8f8d74d.JPG

DSC_0672.thumb.JPG.9f49a45c3a90f99cf6d7a1426de9b0ed.JPG

DSC_0674.thumb.JPG.ca5d113df2c9a6ae8bf284366587a604.JPG

DSC_0676.thumb.JPG.520cbcfb25327818223c91de4770f817.JPG

** bu da yardımcı video

DSC_0673.JPG

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

elinize sağlık, o zamanlar şimdiye maliyet kaygısı ve planlı eskitme çok daha az olduğundan çok uzun ömürlü cihazlar.

yamaha cd çalar var, 2 senede lensi bozuldu, 500 cd ya çalmışımdır ya çalmamışımdır :) 

Sağolasın

Cd çalar 1991

Amfi 93

Kaset 96 da almıştım

Ankarada oturanlar bilir kızılaydan sıhhiye ye giderken solda yapı kredi, üst geçit yanında, ara sokaktan girilir,  gayem elektronik vardı.

_20180301_085201.thumb.JPG.92e50e17e45a5579fa01650d813955bb.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende de bu var, 27 yaşında:

image.png

Zamanının efendisi idi, iki takım lastik değiştirdim, gene gevşediler. Antalya'nın nemine dayanmıyor maalesef. 

Zaten kaset medya olarak yeterli kaliteyi sunmadığı için boş verdim. Süs niyetine duruyor.

@Ozan Kar sen bunun tamir kitini bulursan bir dahaki buluşmamızda değiştirelim bari...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval

Aynen abi kalite düşük. O eski kasetlerin yeni cd leri çıkabiliyor. Mesela dün Paul Simon graceland in 25. yıl flac albümünü buldum torrentten. Kasetini emekli ediyorum bu şekilde.

Lastikler.   Stereojak.com

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

sen bunun tamir kitini bulursan bir dahaki buluşmamızda değiştirelim bari...

Aldım abi :)

--7 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Bir de bu tarz cihazları halen sahipleniyor olmanız ayrıca takdire şayan

kasetçalar sahiplenmeye değmez belki ama özellikle 70lerin amfileri (bence) bugünkülerden iyi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.