Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Volant Arızası

Lutfi Kılıc

Soru

Selamlar, iyi akşamlar.

İlk Ford aracım 2016 Model Dizel Ford Focus TrenX idi bu aracı yaklaşık 1 yıl kullanıp sattım.

Arac henüz daha 3 aylık ve 9.000 km iken aldım, araç ilk sahibi bir rent acar firması idi.

Arac kısa bir süre sonra 20-30 günlük periyotlarda 1 kez olmak üzere  marşa bastığımda metal sürtünme sesi geldi. Bu arıza bir kaç kez daha tekrarlayınca serviste garanti kapsamında volant(marş dinamosu dişlisi Volant dişlisine sürtünerek aşındırmış sanırım dişde kırmıştı) değiştirildi.

Değişimden kısa bir süre sonra aynı arızayı bir kez daha tekrarlayınca yine garanti kapsamında bu defa marş dinamosu ile birlikte tekrar volant dişlisi ücretsiz değiştirildi. Fakat ayni arıza birkez daha tekrarlayınca aracı çok beğendiğim için aynı aracın 2017 modelini aldım(2017 model aracımı da 2. el ve 18.000 km'de rent a car firmasından aldım).

Maalesef ikinci aracımda da aynı arızalar başladı.

Son derece üzgün ve aciz bir durumdayım. Sizlerden yardım bulacağımı umarak aşağıdaki soruları sorup yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

1-Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Varsa bu sorunu nasıl çözdüler.

2-Ben yaklaşık 15 yıldır otomobil kullanırım bu hata kullanıcı hatası olabilir mi?

3-Kasten dahi olsa bu arızayı oluşturmak için insan ne yapmalı?

4-Bu sorunu çözebileceğim iyi bir serviste iyi bir usta öneriniz var mı?(araç garantili olduğundan yetkili bir servis olmalı)

5-Sizlerin görüş ve önerileri nelerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sadece ses kaynağı için, parça değişimi çözüm olamıyor şu süreçte ve ilerde çalışmaya engel değil. Diğer kırık vb şeyler için zaten değişim şart o ayrı. Benim bilgim bu kadar, geçmiş olsun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, Lutfi Kılıc yazdı:

Sizdede benzer karekterdemiydi? 20-30 günlük periyotlarda olan bir metal sürtme sesi miydi acaba

Hocam once ediselerinizi bir kenara birakin. Cunku o ses malzemelerin yapisindan kaynakli hep var olacak. 

Ilk arabadaki disli problemi vs gibi problemler bu arabanizda olacak diye birsey yok. Bence o arizalar pek tesadufen olmus. Bu arabanizda sesi duyabilirsiniz ara sira fakat endise yaratmasin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
‎27‎.‎02‎.‎2018 - 22:30 tarihinde, Lutfi Kılıc yazdı:

(2017 model aracımı da 2. el ve 18.000 km'de rent a car firmasından aldım).

Maalesef ikinci aracımda da aynı arızalar başladı.

Son derece üzgün ve aciz bir durumdayım. Sizlerden yardım bulacağımı umarak aşağıdaki soruları sorup yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

1-Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Varsa bu sorunu nasıl çözdüler.

2-Ben yaklaşık 15 yıldır otomobil kullanırım bu hata kullanıcı hatası olabilir mi?

3-Kasten dahi olsa bu arızayı oluşturmak için insan ne yapmalı?

4-Bu sorunu çözebileceğim iyi bir serviste iyi bir usta öneriniz var mı?(araç garantili olduğundan yetkili bir servis olmalı)

5-Sizlerin görüş ve önerileri nelerdir.

Aracın Manuel olduğunu düşünerek;

(demir demire sürtme sesi) Normal şartlarta debriyaj balatası belirttiğiniz km de bitmez. Rent-a car aracı, sonuç itibari ile nasıl kullanıldığı belirsiz.

Yetkili servise götürürsünüz garanti ise garanti - ücretli ise ücretli, baskı balata değişir olay çözümlenir.

Üzülüp, can sıkılacak bir durum değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de volant değişti ama sizinkine benzer bir sesten dolayı değil. Soğuk havalarda çalıştırınca birkaç saniyelik rolanti düzensizliği ve titreşim oluyordu. Değiştikten sonra aracımda ne değişti derseniz, bilmiyorum ben bir şey farkedemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Garip otomobilmiş Ford sesi bol

--11 dakika sonra eklendi--

Anlaşılan,

Benim aracın sorununu yaşayan başka bir arkadaş yok. Bu arızanın nedeni bilinmemekte ve çözümlenememektedir. İlk aracımda bir fiil yaşadım. Maalesef ikincide de benzer sorunlar var. Araç garantili ancak servis ilk aracımda değişimler yapmasına karşın çözüm üretemedi. Bundan dolayı İkinci aracımda da benzer süreçleri yaşayacağımı düşünerek servise götürmeyeceğim. Araç gitmez olduğu noktada mecburen servise gideceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.