Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

    Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

    Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Alparslan Özaslan

Windows'ta Disk Bölüm ve Birleştirme Hakkında

Önerilen Mesajlar

iyi akşamlar arkadaşlar.465 GB lik laptopumda C sürücüsü 170 GB D sürücüsü 295 GB yer ayrılmıştı. C den 15 GB alıp D sürücüsüne birleştirmek için C den birim ayır dedim.amacım D ile birleştirmekti.15 GB lık ayrı bir F depo oluştu.şimdi ne C ye nede D ye birşetirebiliyorum.disk yönetiminden görüyorum F yi sil diyorum siyah olıuyor disklerde görünmüyor.üzerine sağ tıklayıp oluştur diyorum.ekrana geliyor ne yaparsam yapayım ne birleştirebiliyorum.nede silebiliyorum.her üçündede disk genişletme kapalı.sistem geri yüklemeyle format attığım tarihe gittim yene görünüyor.acil yardımlarınızı bekliyorum.tşk.(team wiver ilede bağlanıp düzeltebilirsiniz.)

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Disk yönetim işlemleri windowsta böyle kolay olmuyor şimdi o ayrılan kısmı bir yere dahil etmek için format atmak gerekebilir eğer farklı bir program bu işi çözmezse ki bu programlar bazen tamamen de işinizi bozabiliyor. Keşke bu işlem yapmadan sorsaydınız :( 

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Windowsun imajını daha önce aldıysanız imajı yükleyin. Şayet yoksa format gerekebilir. Format ekranında windowsun yükleneceği bölüm seçme ayarları var ordan birleştirebilirsiniz parçalı harddisk bölümlerini.

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.dediğiniz gibi hayatımda ilk defa format atmış oldum bahane ile öğrenmiş oldum.bugüne kadar format atamama nedenim boot tan cd sürücüsünü bir türlü bulup birinci sıraya alamıyordum.sağolsun bir bilgisayarcı arakadaş ayrladı ve format atacağın zaman cd tak kendisi başlar devam edersin demişti ilk defa formatıda öğrenmiş olduk.

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle çok daha kolay olmaz mıydı? D'deki dosyaları C'ye ya da harici bir harddiske atıyorsunuz. Sonra D'yi siliyorsunuz. Kalan alanı yeniden oluştur dediğinizde D ile F birleşmiş oluyor. (İşletim sistemi C'de diye düşünüyorum). En son aşamada D'deki dosyaları geri yüklüyorsunuz.

Bu iletiyi paylaş


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.