Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kasko Değer Kaybı

Erkan C

Önerilen Mesajlar

Saygıdeğer forum sakinleri, 2 gün önce aracımın stop lambasını patlatmışlardı durduk yerde. Ufak tefek çiziklerle bu kazayı atlatmıştım. Ama bu akşamki talihsizlikten bu kadar ucuz kurtulamadım. Aracımın şunu mu eksik, bunu mu yapsam derken gözümden sakındığım aracıma park halinde vurdular. Hayır seyir halinde olsa cana geleceğine mala gelsin diyecem de bu tür hasarlar çok can sıkıcı oluyor. Sol çamurluk ve sol kapının değişmesi gerekecek gibi görünüyor. Çekici ile akşam saatlerinde servise gönderdim aracımı. Şimdi benim merak ettiğim; aracımın iki parçası değişen ya da boyalı olacağı için değer kaybına uğradı. Bir yerde bu değer kaybını kaskonun karşıladığını okumuştum. Kaskom Unico. Poliçeyi okudum ama bununla alakalı bir şey yazmıyor. Belki forumda yol gösterecek biri olur diye kaskoyla bu konuyu konuşmadan önce size sorayım dedim. 

WhatsApp Image 2018-02-27 at 20.10.24.jpeg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun..

Keşke olmasaydı ama oldukdan sonrada ahhh demek malesef sonucu değiştirmiyo, söylediğiniz gibi cana gelmesin.

Birkaç yerden duyduğum mahkeme yoluyla değer kaybı adında bir ödeme yapılıyo. Ama bu ücret neye göre belirleniyor gerçek değeri ödeniyormu avukat bir arkadaşa danışmak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, okan ali yazdı:

Yakup vuran belli değilse :( geçmiş olsun üzüldüm.

Belli değilse alamayız. Tutar vs tespit ediliyor, o işler basit ve adil sıkıntı yok. Buradaki tek şart kusuru işleyen ve oranı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Kimin vurduğunu tespit ettirip, karşı tarafın sigortasına dava açıyorsunuz, kimisi davasız başvuru ile de bu değer kaybını ödüyor. Geçmiş olsun.

Vuran belli. Tutanağı tuttum. Davayı ben mi açacağım yoksa kasko şirketi mi açacak?

--5 dakika sonra eklendi--

WhatsApp Image 2018-02-27 at 20.10.25 (1).jpg

--7 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Çok geçmiş olsun..

Keşke olmasaydı ama oldukdan sonrada ahhh demek malesef sonucu değiştirmiyo, söylediğiniz gibi cana gelmesin.

Birkaç yerden duyduğum mahkeme yoluyla değer kaybı adında bir ödeme yapılıyo. Ama bu ücret neye göre belirleniyor gerçek değeri ödeniyormu avukat bir arkadaşa danışmak gerek.

Teşekkür ederim.

Bir saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Geçmiş olsun. Vuranı tespit edebildiniz mi. İyi bir ekspertize dosyayı hazırlatıp karşı sigortaya yollayın. 

Teşekkür ederim

Bir saat önce, okan ali yazdı:

Yakup vuran belli değilse :( geçmiş olsun üzüldüm.

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tutanakla birlikte yetkili Ford servisine gidin, eğer araç acilse kaskonuz varsa oradan işlemi başlatın - değişimse değişim, boya ise boya vs- değilse kazanın kusur oranını bekleyip ona göre sadece karşı tarafın sigortasından işlem yaptırabilirsiniz. Eğer sizde kusur yoksa ve önce kaskonuzdan işlemi başlattıysanız, kasko hasarsızlığınıza bir şey olmaz kusur varsa da o oranda işlem yansır.

Bu işlemler bittiğinde tüm belgelerle birlikte karşı tarafın sigortasına ulaşın, genel merkezine mail gibi. Eğer bu şekilde değer kaybı vermeyiz derlerse siz direkt dava açabililiyorsunuz.Buna aracı olan yerler de var bu arada. Acenteniz de bu konuda yardımcı olur. Şansınız varsa uğraşmadan alırsınız diğer türlü maksimum bir yıl içinde işlem biter, eğer dava açılırsa bu süre içinde aracı satmamak gerekiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Davaya gerek yokki. Aracını yaptır ve bir ekspertiz şirketine başvur. Geri kalanı onlar halleder. Sana iyi bir dosya ve dilekçe hazırlarlar. onuda karşı tarafın sigorta genel müdürlüğüne yollarsınız. Geçen sene ben bu işlemler için ekspertize 250 tl vermiştim. Aynı dediği değer kaybını sigorta şirketi hesabıma yatırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerek yok değil, bu şekilde vermek zorunda değiller. Ama çoğu şirket nasıl olsa kaybedeceğiz diğer masraflar olmasın diye direkt yolluyor. Aslında o aracıya gerek yok, bunu bizzat da yapabilirsiniz. Benim bilgim bu yönde, tekrar geçmiş olsun ve kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erkan çok geçmiş olsun...

Can sıkıcı işler ama can sağolsun, öncelikle arabanın güzelce yapılmasına odaklan, gerisi hallolur ve alınır değer kaybı vs...

6 dakika önce, Fatih S. yazdı:

fotoğraflardan pek anlaşılmıyor ama pek öyle değişim yapılacak gibi durmuyor çamurluk ve kapı.Ben olsam cebimden yaptırırdım.Değişim işini iyice düşünüp yaptırın derim.

Fatih, düzeltme olmaz bu parçalara, olursa da iyi olmaz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese tekrar çok teşekkür ederim. 

Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

fotoğraflardan pek anlaşılmıyor ama pek öyle değişim yapılacak gibi durmuyor çamurluk ve kapı.Ben olsam cebimden yaptırırdım.Değişim işini iyice düşünüp yaptırın derim.

Aracın rengi koyu olduğundan ve de biraz yağmurlu bir havada çekildiği için fotolarda çok belli olmuyor ama kapıda yırtılma var. Çamurluktaki ezik pek tamir edilecek gibi durmuyor, hamur gibi olmuş. Vuran kamyoncu da teklif etti ben karşılayım diye ama buradaki sanayicilere hiç güvenmiyorum. Bu işlerle uğraşan tanıdığım da yok. "Servise çekelim ordan çıkan masrafı sen karşıla" dedim onu da kamyoncu kabul etmedi. Tutanağa park halindeki araca vurduğunu yazdım. O da kabul etti zaten hatasını ve tutanaktaki kendi tarafına park halindeki araca çarptığını yazdı. İmzalarımızı attık bir tartışma ortamı oluşmadan.

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Gerek yok değil, bu şekilde vermek zorunda değiller. Ama çoğu şirket nasıl olsa kaybedeceğiz diğer masraflar olmasın diye direkt yolluyor. Aslında o aracıya gerek yok, bunu bizzat da yapabilirsiniz. Benim bilgim bu yönde, tekrar geçmiş olsun ve kolay gelsin.

Size ayrıca teşekkür etmek istiyorum Yakup bey. Forumda fazlaca başınızı ağrıttım. Hakkınızı helal edin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.