Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

Dış görünüşünde çok değişiklik yok, fiziksel olarak sadece arkada yer alan parmak izi okuyucu, kamera yanından altına taşınmış durumda.

• Kamera, s9+ çift kameraya sahip, s9 ise tek. İkisinde de çift diyagram seçeneği var f1.5 ve f2.4 olarak. İkisinde de ultra ağır çekim (960FPS) seçeneği var. Hava karanlıksa, lens F1.5 modunda açılarak daha fazla ışık alır ve aydınlık, net bir fotoğraf çekmeyi sağlar. Her iki modelde de OIS var. S9+'daki ikinci kamera bokeh filtresi uygulayabiliyor.
  • s9 5.8 inç (570 ppi), s9+ 6.2 inç (529 ppi) ekranlı. 18.5:9 oranlı.
  • Ultra ağır çekime müzik ekleyip gif yapabiliyor.
  • AR Emoji, bizi emojiye dönüştürebiliyor.

• Canlı Çeviri, yapabiliyor. İnternet bağlantısı gerekli ve şu an belli dillerde var.

• Hem göz hem yüz tanıma özelliği gelmiş, düşük ışıkta artık tanıyabililiyormuş.

• IP68 sertifikası devam ediyor.

• Kablosuz hızlı şarj.

• Nihayet AKG stereo hoparlörler eklenmiş.

• 3.5 mm jack devam ediyor.

• 64 GB S9 4599 TL, 64 GB S9+ 5199 TL.

İlk alanlara, Gear Sport Akıllı Saat veya 400 TL değerinde Online Mağaza Hediye çeki verecek Samsung Türkiye.

Elde 

Ön talep formu ve satın alma: 

http://www.samsung.com/tr/unpacked/

https://shop.samsung.com/tr/Galaxy-S9

S9+

samsung-galaxy-s9-plus-r3.jpg

S9

samsung-galaxy-s9-r2.jpg

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Samsung Galaxy S9 ve S9+ Tanıtıldı olarak değiştirdi

Çiçeği burnunda s8'ci olarak stereo dışında pek imrenilecek bir şey göremiyorum. Parmak izine zaten bir süre sonra alışıyorsunuz tabii şimdi daha pratik.İris tarayıcı çok düşük ışıkta da rahat çalışıyordu hatta Oreo'da kullanalar dahada hızlandırıldığından bahsediyor. Dünyanın belkide en şık tasarımını bozmak olmazdı tabii ki. Artık bu her sene yeni model furyasına bir son gelmesi lazım çünkü artık yeterli değişikler sağlanamıyor bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

S8 i alalı 4-5 ay oldu ki anca S12 de falan değiştiririm :)

Androidler 5 sene dayandığına göre, önceki telefonu 6 sene kullanmıştım. ( 6. sene işkenceydi)

İphone'nu 10 sene değiştirmem herhalde bakalım :P 

37 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Iphone X bunun yanında çok çirkin kalıyor be :) 

+1 Bencede.

7 ve 8 kasası daha şık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S8+ alalı 7 ay oldu. Memnunum ki zaten S9 ile görünüm olarak parmak izin tarayıcısının konumu haricinde hiç bir değişiklik yok. Sloganlarında da anlaşıldığı üzere kameraya yoğunlaşmışlar. Sanırım S11 S12 de ancak değişirim :D:D Ben yeni Focus' u merak ediyorum. 2011 de çıkan MK3 den sonra yepyeni bir tasarım göreceğiz her halde. Cenevre veya diğer fuarlarda tanıtırlar mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, BurakHAN yazdı:

S8+ alalı 7 ay oldu. Memnunum ki zaten S9 ile görünüm olarak parmak izin tarayıcısının konumu haricinde hiç bir değişiklik yok. Sloganlarında da anlaşıldığı üzere kameraya yoğunlaşmışlar. Sanırım S11 S12 de ancak değişirim :D:D Ben yeni Focus' u merak ediyorum. 2011 de çıkan MK3 den sonra yepyeni bir tasarım göreceğiz her halde. Cenevre veya diğer fuarlarda tanıtırlar mı acaba ?

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-uretim-donanim-motor-bilgileri/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonun dikdörtgen prizmasında güzellik görenlerin sahip oldukları hayal gücüne imreniyorum.

IPS68 önemli olabilir, ekran kalitesi üst sınıfta hepsinde çok iyi, işlemci hızı güncel yazılımlarda çok büyük fark yaratmıyor. 

50 mm'lik normal göz bakış açısına sahip odak uzunluğundaki objektiflerin tele diye yansıtılmasını da komik buluyorum. 

Ayrıca çoğunlukla teleden çok geniş açıya gereksinim var ve bu konuda LG G5 ve 6 hala rakipsiz. Yani en azından benim için. 

Özetle bu telefondaki rekabet yarışları beni pek heyecanlandırmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Telefonun dikdörtgen prizmasında güzellik görenlerin sahip oldukları hayal gücüne imreniyorum.

IPS68 önemli olabilir, ekran kalitesi üst sınıfta hepsinde çok iyi, işlemci hızı güncel yazılımlarda çok büyük fark yaratmıyor. 

50 mm'lik normal göz bakış açısına sahip odak uzunluğundaki objektiflerin tele diye yansıtılmasını da komik buluyorum. 

Ayrıca çoğunlukla teleden çok geniş açıya gereksinim var ve bu konuda LG G5 ve 6 hala rakipsiz. Yani en azından benim için. 

Özetle bu telefondaki rekabet yarışları beni pek heyecanlandırmıyor. 

+1

Yalnız LG dibi görme konusunda iddialı gibi abi.. V30’da Oled ekran kullanmalarına rağmen çeşitli sıkıntılar yaşayanlar var. Kamera konusunda yine iddialı ama selfie kamerası için son zamanların en berbat kamerası deniyor. Örnek fotoğrafları gördüm, görmez olaydım. Ütüyle çekilmiş gibi aşağı yukarı.

Arka kamerada da bazı autofocus problemleri var(mış)..

LG sever bir insan olarak sırf kamerası için alacaktım ama ben bile vazgeçtim..

Ama dediğin gibi geniş açı lens konusunda LG rakipsiz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S9 ve tabii bu durumda ısırılmış elmanın çarpısına bir rakip de ASUS'tan geldi: Zenfone 5.

İlgi duymamın nedeni de LG gibi süper geniş açı için ikinci bir lens kullanması.

Ancak görüş açıları açısından LG daha başarılı, şöyle ki ASUS primeri 83, genişi 120 derece, LG primeri 75, genişi 135 derece. Yani ASUS'un normal lensi zaten fazla geniş açılı -ki bu perspektif bozulması demek- ve geniş açısı da yeterince geniş değil gibi. 

asus.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatların bu derece uçmasına bir anlam veremiyorum. Bir telefona 5.000 - 8.000 TL civarı para vermek bana savurganlık gibi geliyor. Üstelik, o paraları verip o telefonları alan kişilerin çoğu da telefonu hakkıyla kullanmıyor. Çok daha ucuz bir telefonla işlerini fazlasıyla görebileceği halde gereksiz performansa deli paralar harcıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.