Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Yeni Kia Ceed Tanıtıldı (MK3)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yedi (7) yıl veya 150.000 km‘lik garanti ile Slovakya’da üretilecek.

Üretim Mayıs ayında başlıyor, Avrupa’da satışlar 2018 yılının ikinci çeyreği sonunda başlayacak. En geç Ağustos gibi Türkiye’ye gelir muhtemelen.

Benzinli 1.0 litrelik T-GDi, 1.4 litrelik 140 ps T-GDi ve 100 ps gücünde 1.4-litre MPi mevcut.

Yeni 1.6 litrelik dizel 280 Nm tork üretirken 115 ps veya 136 ps güç çıkışına sahip.

Her motor, altı ileri manuel şanzımanı standart sunarken, yeni 1.4 litrelik T-GDi ve 1.6-litrelik CRDi motorlar da Kia’nın yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ile de satışa sunulacak.

Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/avrupali-yenilikci-2018-yeni-kia-ceed-tanitildi-mk3/

2018-Yeni-Kia-Ceed_9.jpg

2018-Yeni-Kia-Ceed_1.jpg

2018-Yeni-Kia-Ceed_8.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanın ön tasarımını çok beğendim, keşke arkasıda aynı ölçüde sevdirseydi kendini dedim. Merak ettiklerim; motorlarını pek bilmiyorum acaba 3 silindir furyasına kapılacaklar mı? Silinidir kapama olacak mı? Pro Ceed GT kıvamında bir model çıkartacaklarsa acaba specleri ne olacak? Çift kavramayı hangi firma üretecek, teknolojisi ne olacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.02.2018 - 02:54 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Arabanın ön tasarımını çok beğendim, keşke arkasıda aynı ölçüde sevdirseydi kendini dedim. Merak ettiklerim; motorlarını pek bilmiyorum acaba 3 silindir furyasına kapılacaklar mı? Silinidir kapama olacak mı? Pro Ceed GT kıvamında bir model çıkartacaklarsa acaba specleri ne olacak? Çift kavramayı hangi firma üretecek, teknolojisi ne olacak?

Çift kavrama sanırım hyundai nin dct si olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski VAG grubu tasarımcısı Peter Schreyer'in Kia/Hyundai'ye geçmesi ile Avrupa yüzübu markalara da yerleşti.

Yeni Ceed de Golf'ü hedef aldığından ona benzemesi Alman toplumunu etkilemek açısından bir gereklilik gibi görünüyor.

Tasarım arkada biraz cansız olsa da ve Leon/Golf karışımı bir yapı sunsa da genelde başarılı bence.

İç mekanda da sırıtmayan bir tasarım ergonomi ile başarılı bir şekilde buluşmuş.

22.02.2018 - 02:54 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

3 silindir furyasına kapılacaklar mı? Silinidir kapama olacak mı? Pro Ceed GT kıvamında bir model çıkartacaklarsa acaba specleri ne olacak? Çift kavramayı hangi firma üretecek, teknolojisi ne olacak?

1.0 3 silindir motoru var, ancak maks tork 4000 dd civarında geliyor, bu nedenle biraz devirli kullanmak gerekiyor.

DCT ise Hyundai/Kia üretimi, ayrıntıları buraya bırakıyorum.

Kia'nın şu anda tek sorunu var, fiyatı imajına göre, ve hatta teknolojisine göre, artık pahalı, Avrupa'da bunu 7 sene garanti ile biraz kompanse ediyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ceed Peter abiden sonra ciddi yol aldı fakat niyeyse hep birşeyler eksik hissi uyandırıyor bende. Sanki daha tam kıvama gelmemiş gibi bir duygu. Aslında fiyatı ve o fiyata karşı cömert olmasına rağmen hakettiği ilgiyi bulamadı. Sanırım bendeki his herkeste var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.