Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk 2,5 Balata Ötmesi

İlker Yavuz

Soru

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Eğer anlıyorsanız jantın arasından el feneri ile balatınıza bakın, et kalınlığı yeterlimi ?

Balata bitmiş olabilir, disk çizilmiş olabilir, balata-disk arasında metal talaşı&toz kalmış olabilir vs. vs. vs.

Belirttiğiniz sesin kaynağı bunların dışındaysa, aklıma gelen bir durum daha var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuyu bende ilk balata değişiminden beri çözmeye çalışıyorum henüz sonuca ulaşamadım. 

Bu da benim açtığım konu. Ses ilk sayfada ki video kadar çok değil şuan ama yine de rahatsız ediyor. 

Sanırım aynı sesten bahsediyoruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.02.2018 - 11:29 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Nasıl ses?

14 saat önce, Eren K. yazdı:

Bu konuyu bende ilk balata değişiminden beri çözmeye çalışıyorum henüz sonuca ulaşamadım. 

Bu da benim açtığım konu. Ses ilk sayfada ki video kadar çok değil şuan ama yine de rahatsız ediyor. 

Sanırım aynı sesten bahsediyoruz. 

Bu kadar aşırı olmasa da baya bi rahatsız edici bir ses

--2 dakika sonra eklendi--
19.02.2018 - 11:40 tarihinde, Zafer Akbs yazdı:

Eğer anlıyorsanız jantın arasından el feneri ile balatınıza bakın, et kalınlığı yeterlimi ?

Balata bitmiş olabilir, disk çizilmiş olabilir, balata-disk arasında metal talaşı&toz kalmış olabilir vs. vs. vs.

Belirttiğiniz sesin kaynağı bunların dışındaysa, aklıma gelen bir durum daha var.

Baktığıma göre daha sonrasında belki yanılıyorumdur diye ustama da sordum balatalarımın kalınlığı gayet iyi durumda olduğunu bu sesin kronik olduğunu değişimden sonra tekrar aynı sesin alınacağını söyledi fakat ben başka bir çözümü var mıdır diye sizlere danışmak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, İlker Yavuz yazdı:

Baktığıma göre daha sonrasında belki yanılıyorumdur diye ustama da sordum balatalarımın kalınlığı gayet iyi durumda olduğunu bu sesin kronik olduğunu değişimden sonra tekrar aynı sesin alınacağını söyledi fakat ben başka bir çözümü var mıdır diye sizlere danışmak istedim.

Kronik demek biraz iddalı olur.

Bazı focuslarda geri gelirken frene basıldığında hışırtı olarak frenlerden ses gelebilmekte.

Standart kullanım dışı, kullanılan frenlerde raslandığı söylentisi mevcut.

Tavsiyem, eğer balata değişimine gidecekseniz FoMoCo alın keyfinize bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, İlker Yavuz yazdı:

Metal sesi gibiyse ona yapacak bir şey yok hocam maalesef kimi araçlarda kimi zamanda ötüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.02.2018 - 15:24 tarihinde, Zafer Akbs yazdı:

Kronik demek biraz iddalı olur.

Bazı focuslarda geri gelirken frene basıldığında hışırtı olarak frenlerden ses gelebilmekte.

Standart kullanım dışı, kullanılan frenlerde raslandığı söylentisi mevcut.

Tavsiyem, eğer balata değişimine gidecekseniz FoMoCo alın keyfinize bakın.

Alınan cevaplara göre biraz kronik ama dediğiniz balatayı da araştıracağım. Teşekkürler.

--1 dakika sonra eklendi--
20.02.2018 - 16:22 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Metal sesi gibiyse ona yapacak bir şey yok hocam maalesef kimi araçlarda kimi zamanda ötüyor.

Aynen metal sesi gibi. Bakalım bir iki çözüm deneyeceğim olmadı dediğiniz gibi yapacak bir şey yok. Teşekkürler.

--1 dakika sonra eklendi--
20.02.2018 - 20:34 tarihinde, Yasin Çınar yazdı:

Eğer sorununuz balata değişimindede geçmediyse ise diski değiştirmenizi öneririm çünkü

aynı sorun benimde başıma gelmişti,disk ve balatayı değiştirince düzelmişti ve belkide şuan araç üstünde sert balata takılıdır.İyi forumlar

Balatayı henüz değiştirmedim. Değiştiriyim olmadı diskleri de değiştiricez artık. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Diskin değişme zamanı gelmiş bence. Balatalar da bitmiş olabilir. Benim başıma geldi. Diskler çok incelmediyse bir tornacıya verin. Balataları da yenileyin. Bir sorun kalmaz.  Sanırım paslandıktan sonra fren yapıldığında çıkan ses gibi.  Orjinal balata motorcraft markadır. Ve onu alın. Motorcraftlar diğer balatalara göre birazcık daha büyük, daha iyi frenleme sağlar. 2.tercihim bulabilirseniz ATE markadır? KALE marka da balatalar var ama denemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun bende de vardı. Araç geri giderken frene bastığımda ses geliyordu ve cidden çok rahatsız ediciydi. Hatta çevredekiler dönüp bakıyordu ne oluyor diye. Arka balataları Kale marka yeni balatalarla değiştirince sorun gitmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.