Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Lpg Motor Soğutma Suyu Bitmiş

BurakHAN

Soru

Arkadaşlar merhaba;

2 Gündür aracımın klimasının sıcak ayarı çalışmıyordu ne yaptıysam olmadı. Buz gibi üflüyordu. Bugün elektrikçiye götürdüm usta baktı bir şey bulamadı. Motora bakalım dedi. Bir baktık arabada bir damla su kalmamış. 1 Ay önce max' a kadar antifriz koymuştum. Nasıl su bitmiş. Usta 2 güne bir kontrol etmen lazım LPG li arabalar su eksiltir normal dedi. Dua et kış ayındayız yaz ayında olsa motoru yerdin dedi. Su koydu kalorifer çalışmaya başladı. Bana hiç normal gelmiyor. 2 Sene dizel arabaya bindim böyle bir şey yaşamadım. Sizce neden su eksiltir araba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Antifiriz uzun zamandır yoksa veya ilk defa eski bir araca konuluyorsa radyatörde bazı noktalardaki paslı bölümleri sökebilir ve buralardan su kaçağı olur. Tabii ki bu çok eski araçlarda olur ancak. Sizinkinde hortumlarda veya bağlantı noktalarında başka bir kaçak vardır. Suyu bitirene kadar eksilten lpg'li araç hiç duymadım. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17.02.2018 - 17:04 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

Serkan abinin dediği gibi sadece antifriz konulmaz konulursada bi yerleri patlatır %99 bi yerden patlattı ve sızıyor olabilir.

erzurumda -45 ü görüyor hocam bırak %100ü satılsa %200 lük bile antifiriz koyulur, içine su kattıkça donma sıcaklığı  dereceye doğru yaklaşıyor, saf kullanınca su katıştırmadan donma sıcaklığı -40,-45 oluyor en fazla kalitesine göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17.02.2018 - 14:48 tarihinde, BurakHAN yazdı:

Usta 2 güne bir kontrol etmen lazım LPG li arabalar su eksiltir normal dedi.

Ustaların bu söylemleri sinir ediyor artık beni. Millet 50000/100 000 tl.sini emanet ediyor.  "Lpg.li araç su eksiltir. Normal."

Araca 5w30 yağ koymuşlar. Yağ etiketini yazmışlar. 5w20 faturalandırıyorlar. Çekiş düşüklüğü var diyorum. "Aracınıza 5w20 konuldu efendim" diyor. Hay senin efendini... 

Servise güvenmeyip kendim 5w20yağ alıyorum. Özel serviste ustaya değiştir diyorum. "5w30 kötü bir yağ değil ki" diyor. Tam bir sinir harbi. Lan sana 5w30 kötü bir yağ diyen mi oldu. 

Ecoboost  motorda 5w20 ile 5w30 arasındaki fark bariz anlaşılıyor. Onuda öğrenmiş oldum.

Ramazan D. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Ustaların bu söylemleri sinir ediyor artık beni. Millet 50000/100 000 tl.sini emanet ediyor.  "Lpg.li araç su eksiltir. Normal."

Araca 5w30 yağ koymuşlar. Yağ etiketini yazmışlar. 5w20 faturalandırıyorlar. Çekiş düşüklüğü var diyorum. "Aracınıza 5w20 konuldu efendim" diyor. Hay senin efendini... 

Servise güvenmeyip kendim 5w20yağ alıyorum. Özel serviste ustaya değiştir diyorum. "5w30 kötü bir yağ değil ki" diyor. Tam bir sinir harbi. Lan sana 5w30 kötü bir yağ diyen mi oldu. 

Ecoboost  motorda 5w20 ile 5w30 arasındaki fark bariz anlaşılıyor. Onuda öğrenmiş oldum.

Size sonuna kadar katılıyorum. Su eksiltme olayı halen devam ediyor.Aracıma max çizgisine kadar normal su koydum. Kar tatili için 150km yol yaptım. Eve geldiğimde kontrol ettim ve Min çizgisinin altında olduğu gördüm. Bir sıkıntı var belli ki. Ancak nedense kalorifer çalışmadığında araçta su olmamasına rağmen sanırım sakin kullanmam ve havanında soğuk olması nedeniyle aracın motoru zarar görmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.