Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus RS ve Mustang İle Karda Dans! - Erciyes #WinterWithFord

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

RS ile buzda drift yapmaya geldik, bakalım yarın neler çıkacak ortaya :)

Maalesef buz eridiği için havalar da soğuk olmadığından ne kadar uğraşılsa da istenen verim alınamadı. Buna karşın yol derin çukurlara sahip olduğundan arazi gibi deneyimlemiş olduk.

#WinterWithFord

#DriftExtreme

VİDEO

1.GÜN

Kaldığımız yer Magna Hotels, butik biraz da amatör geldi bana ama içerisi yeterince lüks. Ayrıca oda sayısı sadece 38. Evet Kayseri plakası :D 

IMG_8000.JPG

Arabalar, bizim peşimizden otele vardılar. Lastik ve jantlar OEM değil. 

IMG_9191-001.JPG

IMG_9193-001.JPG

Son model ralli lastiği olur kendileri, STZ-B.

IMG_9192-001.JPG

IMG_9190-001.JPG

Eğlence alanı bu şekilde ama bizim pek zamanımız yoktu ve hava soğuktu buralarda pek vakit geçiremedim. İlk gün bir şey yapmadım :D Aşağıya kaydırınız...

DSC03719-001.JPG

DSC03718-001.JPG

DSC03716-001.JPG

DSC03714-001.JPG

2. Gün

#DriftExtreme etkinliğini Castrol Ford Team Türkiye yaptı, yaklaşık 1 aydır gelip gidiyorlarmış ve ilk zamanlarda 20 cm kadar buz mevcutmuş planlanan alanda.

Gel gelelim etkinlik günü etrafta kar iyice azalmıştı yer yer kara gözüküyordu ve planlanan pistte sadece kar kalmıştı, belediye geceden sulayıp buz olmasını sağlamaya çalıştı ama o da pek fayda etmedi. Plananın %20'si ancak elde edilmiş. Sonuç olarak buz yerine karda drift yapılmaya çalışıldı ayrıca derin çukurlar sayesinde arazi deneyimi yaşadık diyebilirim. Bir Fiesta R5 ile asvalt deneyimi değil tabii ki :)  

5..JPG

IMG_7440.JPG

1.JPG

Ford_Extreme_Drift_09.jpg

Ford_Extreme_Drift_29.jpg

Ford_Extreme_Drift_22.jpg

Ford_Extreme_Drift_19.jpg

Tüm davetliler ve Ralli Takımı

Murat Bostancı ile ben ve savaş sonrası RS :zha: 

DSC03761.JPG

IMG_7629.JPG

IMG_7588.JPG

IMG_8108.JPG

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus RS ve Mustang İle Buzda Dans - Erciyes olarak değiştirdi

Dil alti almayi unutma, o kadar tork ile cok keyifli olur o is :) drift mode var bir de tabi...

Yalniz 18 inc ralli lastigi varmiymis yahu; illa ki vardir da genelde yarislarda 14-15 gormeye alismis bu gozler...

Ek olarak @H. Cenk jantlari gormesin, ilk ucakla atlar gelir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Yalniz 18 inc ralli lastigi varmiymis yahu; illa ki vardir da genelde yarislarda 14-15 gormeye alismis bu gozler...

Monte-Carlo lastiği, tanesi en az 300 Euro civarında :D 

https://www.tyrepress.com/2018/01/monte-carlo-a-first-outing-for-wrc-comeback-kid-pirelli/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Vallahi o arabaların drift için buza ihtiyacı yok, buzda drift yapmak için de o arabalara ihtiyaç yok.

Neyse size iyi eğlenceler, ben gene Le Mans ve 911 anılarımda yaşayayım. 

Doğru tespit hocam, benim kamyon bile süper drift yapıyor karda/buzda.

Şöferinde payı var tabi bu işte ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Buyrun gelin yarın, Kayseri’den gelmek isteyenler varsa çekinmeden ulaşabilir :) 

ben gelemem 

Yakup olay bittikten sonra kullanılmış olarak jantlara talip olsana benim adıma ;) bakarsın satarlar di mi @Mert Yürüyen

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Buyrun gelin yarın, Kayseri’den gelmek isteyenler varsa çekinmeden ulaşabilir :) 

Dersim olmasa hem sizinle tanışmaya hem RS'i canlı kanlı görmeye gelirdim. Sivas'ta okuyorum çok uzak sayılmaz :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Erkut Şen yazdı:

Saat kaçta başlıyor ?

Sürekli devam eden etkinlik ne zaman istersen gelebilirsin. 11 ile 3 arası daha uygun olabilir tahminen, daha geç vakitte Kayseri Belediyesinden birileri de gelecekmiş yoğun olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sürekli devam eden etkinlik ne zaman istersen gelebilirsin. 11 ile 3 arası daha uygun olabilir tahminen, daha geç vakitte Kayseri Belediyesinden birileri de gelecekmiş yoğun olabilir. 

Teşekkür ederim ayarlayabilirsem mutlaka katılacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus RS ve Mustang İle Karda Dans! - Erciyes #WinterWithFord olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.