Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Start-Stop Sorunu

Osman Aslan

Soru

arkadaşlar 2016 focus titanium aracım start-stop' a kafasına göre geçiyor bazen her durduğumda geçiyor bazende hiç geçmiyor 2 kezdir de start-stop a geçtiğinde P moduna alıp dur/çalıştır yapın hatası veriyor bunun sebebi ne olabilir böyle bir hatayla karşılaşan varmı? aracın üstündeki akü 72A efb inci akü bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Göksel Yaman yazdı:

Burada 3-5 kişiyi geçmez sorun yaşayan. Gerçi S&S araç sayısıda az ford’ta.

lakin Vw’de özellikle Passatta çok ciddi S&S problemi yaşayan kişiler var. Google’e start stop sorunu yazınca vw problemleri daha çok 

Google'a göre değilde işin içinden biri olarak bu kanaatim oluştu. Elektrik problemlerinin başında start stop geliyor.

Tabiki diğer modellerde de bu sıkıntı mevcuttur. Zaten aptal bir sistem. 50 bin tane parametreye göre çalışıp çalışmama kararı alıyor. Sandığım kadar da yakıt tasarrufu yaptırdığını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakıt tasarrufundan çok, esas amacının emisyon ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

evet dediğiniz gibi çok karışık bir sistem yaklaşık 6 aydır hem kendim hem yetkili servis üstünde çalışıyor ama problemi hiç aşamadık.

akü değişti

izleme sensörü değişti

modüller değişti 

ama değilwn birşey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Göksel Yaman yazdı:

Yakıt tasarrufundan çok, esas amacının emisyon ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

evet dediğiniz gibi çok karışık bir sistem yaklaşık 6 aydır hem kendim hem yetkili servis üstünde çalışıyor ama problemi hiç aşamadık.

akü değişti

izleme sensörü değişti

modüller değişti 

ama değilwn birşey yok

Tesisat veya BCM kalıyor geriye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim ss de bir ilginç. Aylardır agm aküsü olmasına rağmen sessizliğini sürdüren araba debjriyaj tarafındaki kabloları mıncıkladıktan sonra şakır şakır devreye girmeye başladı. Şimdi yine sustu. Bakıma az kaldı gittiğimde bir göstericiiim kabloları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Metin Deniz yazdı:

Tesisat veya BCM kalıyor geriye.

BCM ile sorun düzelse diye umut ediyorum artık. Tesisat işine girersek işler karışık hal alacak. Örneğin Fren Servo Motoruna giren havayı ölçmek için kullanılan tesisata bakmak için birsürü parçanında sökülmesi gerekiyor. 

Lakin benim kafamı kurcalayanda birşey var arka sağ kapı iletişim hatası var. Bunu gideremiyoruz arıza silinemiyor. S&S sistemi yolcu kapılarından bağımsız çalışıyor etkiler mi bilinmez. Bu sorunla alakalı focusowners.com’da bir kullanıcının  bu hatadan dolayı ecu devamlı tetik halinde olup acaba birisi arabaya binecekmi diye algılaması, tam uyku modunana geçememeside akünün direncini çok zayıflatır diyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.