Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hatalı Park Için Ne Yapılabilir?

Yıldırım Polat

Önerilen Mesajlar

bu konu ile ilgili ben olsam ya bir örümcek çekici çağırıp o aracı başka bir yere aldırırım arasında bulamasın.yada benim aracı dışarı alır onun lastikleri sökerdim diye tahmin ediyorum yada sökmek yerine indirmek de olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz önce ben de farklı bir park sorunuyla karşılaştım. Dükkan eve yakın olduğu için park yeri bulamam diye bizim ufaklığı bebek arabasıyla taşıyalım dedik. Kaldırımdan ilerlerken bir bayan 5 mt. önümüzde aracını kaldırıma park etti. Önce bir bakıştık. Sonra baktım gayet rahat, biraz çıkıştım haliyle. "Senin araban benim çocuğumdan kıymetli değil, arabanı kaldırımın kenarına parket" diye. Mecbur çekti artık. 5 dk. sonra dükkana gelip özür diledi. "Benim de çocuğum var, haklısınız " diye.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Araba kiralıksa araca zarar vermeniz de bir şey değiştirmez, kiralama firması uğraşacak nasıl olsa der umursamaz, siz zararlı çıkarsınız.

Kiralama firması araçta oluşan her türlü zararı, noktasına virgülüne kadar kiralayana fatura ediyor araç tesliminde. Yani bu passat'ın tavanına yukarıdan saksı düşseydi, o aracı oraya park eden arkadaşın canı fena halde yanardı.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Yani bu passat'ın tavanına yukarıdan saksı düşseydi, o aracı oraya park eden arkadaşın canı fena halde yanardı.

Aman abi, tavana saksının düşme ihtimali yoksa, saksının da kime ait olduğunu tespit edebilirlerse, (kamera kaydı, parmak izi vs) atanın canı daha da çok yanar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Anayasada seyahat etme özgürlüğüyle ilgili bir madde var, engellenmez vs falan diye yazar, uğraşılsa bir sonuç alınır, aracı çektirmek değil de, suç duyurusunda bulunmak aracı çektirmekten daha mantıklı bir çözüm yolu diye düşünüyorum. 

Emin değilim, sadece bir öneri. 

Not: Anayasadaki seyahat etme özgürlüğü devletin kendisine koymuş olduğu  sınırlayıcı kanun olabilir. Bu konu ise kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçunu oluşturur mu bilemiyorum?

Oluşturmaz.. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Aydın Baran yazdı:

Kiralama firması araçta oluşan her türlü zararı, noktasına virgülüne kadar kiralayana fatura ediyor araç tesliminde. Yani bu passat'ın tavanına yukarıdan saksı düşseydi, o aracı oraya park eden arkadaşın canı fena halde yanardı.

Örnek verdim ben, çocuklar futbol topunu dikip indirse tavana o da olur mesela :kıhkıh::kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Aydın Baran yazdı:

Kiralama firması araçta oluşan her türlü zararı, noktasına virgülüne kadar kiralayana fatura ediyor araç tesliminde

Evet o da sıkıntılı bir iş, ben de 2 senedir kullanıyorum ilk aracın tesliminde direksiyondaki büyüteçle gözükebilen çizikleri bile fatura etmeye kalktılar. Tabii itirazlarla ve aynı yerden tekrar kiralamış olmanın verdiği avantajla konu kapandı. Ama bunun dışında yılda bir kere 500TL değerinde ücretsiz onarım hakkı var ve oluşan herhangi bir hasara polis görgü tespit tutanağı tutarsa ücretsiz onarılıyor. Yani kiralayana ödetmek için ellerinden geleni yapıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Vol.2 ? Bari telefon numarası bırak araca. Sabahın erken saati olmasaydı ortalığı ayağa kaldırırdım ama bu insanlıktan nasibini almamış mahlukat için değmez dedim ve minibüse binerek işe gelmek zorunda kaldım. 

DSC_0001.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 hafta önce kardeşimin mezuniyeti vardı kuaförden alıp otele götürecektim. O sırada bayan şoföre 5dk sonra araçla çıkış yapacağımı söylediğim halde geldi arabasini bizim arabanın arkasına çekip karşı binaya girdi...bekle dur sonra !polisi aradım polisin gelmesi 45 dakika  polisle birlikte kadinin kocasıda indi polis hiçbirsey yapmadı adamda ne özür diledi nede hatasını anladi.. Tekrarı durumunda kesinlikle farklı yollara başvuracağım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

@Yıldırım Polat Abim ayıptır sorması  sen nerde oturuyosun böyle hep seni buluyolar ?

Az kaldı taşınıcam bu yüzden. 

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ataşehir ya da Üsküdar gibi.

? Ataşehir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.