Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hatalı Park Için Ne Yapılabilir?

Yıldırım Polat

Önerilen Mesajlar

Haftaiçi site otoparkında yaşadığım durum.. komşu yani bunu yapan. 11 aylık çocuğum var, acil durum olsa çıkamayacağım. Kendisi arabasının camına da dikkat bebek var etiketlerinden yapıştırmış. Yani arkadaş hassasiyet bekliyor ama kendisi hak gaspı yapmakta beis görmüyor.. malesef etrafımız böyle insanlarla dolu. Başkasının haklarına asla saygı göstermek yok. Toplum olarak “benim işim görülsün de geri kalanın...” durumunu yaşıyoruz. Keşkr 2000 civarı model bir vitaram falan olsaydı ben de ikimizin arabalarının arkasına parklayıp gidecektim. İkinci aracım olmasını çok istedim o sabah.

Not: Arabamın çizgi üzerinde olması yanıltmasın, arkadaşın parkladığı yer otoparkın sonu ve orası park yeri değil. 1 araba sığmayacak bir yer. Yani arkadaşın aracı sol taraftan kenardaki çiçeklerin falan olduğu toprak kısma da çıkmış durumda.

CA6F899D-CBEC-428C-BAD9-A00B464471D2.jpeg

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kaç sene önce arkadaşlarla kafede buluştuk.. arkadaşın teki apartmanın park yerine park etmiş.. apartmandan biri bizim arkadaşın arabasının çapraz tekerlerinin sibop kapaklarının içine küçük taşı koyup kapatmış.. iki teker de yerdeydi :) Bi tanesini patladı diye değiştirdik karanlıkta diğerini görmemiştik.. uğraş dur... güzel taktik :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben gerçekten anlayamıyorum bu iki ayaklı yaratıkları. Vallahi billahi anlayamıyorum. Yemin ediyorum, bomboş otoparkta bile, biri görür de içinden laf eder diye iki çizgi arasına düzgün parketmeye çalışan bir insanım, böyle mahluklara anlam veremiyorum. Başlığı okurken o kadar sinirlendim ki anlatamam.

Ayrıca polisin yoğun muhabbeti yalan dolan. Emniyetten arkadaşlarımız var, sorduk, samimiyete binaen söylediler, böyle ihbarlara karakoldan, trafikten pek itibar eden olmuyormuş. İmam osurursa cemaat sçar sözünün sonutlaşmış hali. Boşuna aramayın yani.

Bak durduk yere sünirlendim ya.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.yoğunluk konusu il ve bölgeye göre değişir.

2.trafik polisinin çilesini trafikte çalışan anlar emniyette en rahat birimde bile çalışan birine sorsanız kendisinin çok yoğun olduğunu ama diğer birimlerin yattığını söyler.Maalesef durum bu.

3.normal şartlarda trafik polisi gelip cezasını yazıp çektirmesi lazım çok fazla kaza olduğundan ve millet tutanak tutmayı bilmediğinden/riskli gördüğünden trafik polisi çağırır.

4.en güzeli 155 ihbar hattına yapılacak ihbarlarla mağduriyet yaşanmaması adına plakadan sahibine ulaşılmasını rica etmektir.

5.yinede hem işim görülsün hemde ceza yazılmasını istiyorsanız 155 i aradıktan sonra fotoğraflayarak egm sayfasından mail ihbarı göndermeniz olacaktır.

Bir polis olarak söyleyeceklerim bunlar.

Fatih S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

1.yoğunluk konusu il ve bölgeye göre değişir.

2.trafik polisinin çilesini trafikte çalışan anlar emniyette en rahat birimde bile çalışan birine sorsanız kendisinin çok yoğun olduğunu ama diğer birimlerin yattığını söyler.Maalesef durum bu.

3.normal şartlarda trafik polisi gelip cezasını yazıp çektirmesi lazım çok fazla kaza olduğundan ve millet tutanak tutmayı bilmediğinden/riskli gördüğünden trafik polisi çağırır.

4.en güzeli 155 ihbar hattına yapılacak ihbarlarla mağduriyet yaşanmaması adına plakadan sahibine ulaşılmasını rica etmektir.

5.yinede hem işim görülsün hemde ceza yazılmasını istiyorsanız 155 i aradıktan sonra fotoğraflayarak egm sayfasından mail ihbarı göndermeniz olacaktır.

Bir polis olarak söyleyeceklerim bunlar.

1- Yoğun (İstanbul)

2- Ülkemizin genel sorunlarından biri.

3-Tutanak tutacak bir durum değil.

4-4 defa aradım, yardımcı olmalarını rica ettim, nasıl bir yol izlemem lazım diye sordum. Her seferinde de ilgileneceklerini söylediler. 

5- Şikayetimi resimli olarak ilettim ama sonuç çıkmayacağına eminim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Tam bir suça tahrik durumu. Sonradan pişman olacağınız ya da sıkıntısını çekeceğiniz bir duruma düşmemek için soğukkanlı kalıp taksi çağırmak en iyisi.

Ama supap içine taş olayını sevdim ne yalan söyleyeyim. Etraftaki kameraları ve seyircileri iyi kontrol etmek lazım..  

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Fatih S. yazdı:

fotoğraflayarak egm sayfasından mail ihbarı

Fatih ben bu söylediğini engelli park yerlerini gereksiz işgal edenler için yapıyordum, Egm den gelen cevap; maalesef fotoğraf ile ceza tutanağı düzenlenemediği şeklinde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eray isimli (Oto destekçim kanalı) bu konuyu dert edindi..Hatta ilk videosunda sıkıntı yaşadığı kişi, daha sonra aynasını kırdı vs. gerilmeyle kalınıyor maalesef, çözüm yok. Kavga, dövüş..Nazikçe af dileyen %1 bile değil.

İlgili videolar:

1- 

2- 

3- (ilk videoda ki şahıs intikam alıyor(!)) 

4- 

Bu dava bitmez..Sabır biter, bunlar bitmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın @Fatih S. bir emniyet mensubu olarak yazılanlara hassasiyet göstermenizi anlayabiliyorum ama büyükşehirlerde durum bu.

ayrıca fotoğraflayıp mail atma işini @Gürkan Çakıroğlu gibi ben de denedim ve bu şekilde ceza tutanağı düzenlenmesinin hukuken mümkün olmadığı tarafıma bildirildi.

çeşitli zamanlarda defalarca bu tip parkları şikayet ettim 155 çağrı merkezine. Maalesef hiçbirinde -bir istisna bile yok- işlem yapılmadı. Bimer’den şikayetimin akıbeti hakkında bilgi istedim birkaçında. Hep basmakalıp cevap, şikayet mahalline gidildiği ve şikayete konu aracın gidilen zamanda yerinde olmadığının tespit edildiği söylendi. Halbuki araç 24 saat boyunca oradaydı kiminde..

durum böyle, bilin istedim..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hocam bunlar kurgu, hemen inanmayın :D Öküzleri bunlarla engellemek mümkün değil o yüzden prim.com 

Videolar kurgu olabilir..Lakin aynısını yaşıyoruz..Az önce meydan avm de bir kaç çapraz hatalı park gördüm..Otoparktan çıkmak çok zor, yer yok..Avm görevlileri bazı araçların tekerleklerine sarı renk kelepçe tarzı şeyler takmış..İlk kez gördüm..Hareket etmesi güç. Ama engellenmiyorlar işte..Evin yanında sürücü kursu açıldı, adam dükkan önüne çiçek duba vs koymuş, bizim park yerimize gündüz araç koyuyor akıllı abimiz..Okulda olmasak her gün kavga..Mantık yok, düşünce yok..Ne diyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim otopark girişinde 2-3 kere benzer şeyler yaşadık. Gördüğümde 155 i aradım 'otopark giriş-çıkışını kapatmışlar, çıkamıyoruz' dedim. Her defasında hızlı dönüş yaptılar, birazdan oradayız çekicide yönlendirecez yeri tarif edin filan gibisinden. Ama 10 -15 dk ya geldi araç sahipleri ve lafı yiyip gittiler. Çözümü olmayan bir konu, yaptırımı size kalmış :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

youtubeda oto destekçim diye kanalı olan bi adam var, böyle durumları gördüğü zaman çıkamayacağı şekilde park ediyor, gerekirse arkadaşlarını çağırıyor. birisi beklerken bunun ayna kapağını çıkartmış oda aynayı kırmışsın diye 100 lirasını almıştı adamın. videoda da söyledi aynada bir şey yokmuş diye. adam sonra arabayı başka yerde görünce aynayı tamamen kırmış :) 

bence lastik indirmek güzel çözüm, zarar vermez ama uğraştırır. not yazmak lazım ama fark etmeden gidip lastiği yemesin diye :) 

6 saat önce, Alperen G. yazdı:

Ayrıca polisin yoğun muhabbeti yalan dolan. Emniyetten arkadaşlarımız var, sorduk, samimiyete binaen söylediler, böyle ihbarlara karakoldan, trafikten pek itibar eden olmuyormuş. İmam osurursa cemaat sçar sözünün sonutlaşmış hali. Boşuna aramayın yani.

genel memur mantığı salla başı al maaşı (istisnalar kaideyi bozmaz, annemde memur)

tanıyanlar illaki vardır olay yeri incelemeden bir polis, focus buluşmasına gelmişti, ekip arabasıyla... yalan olmasın ama en az 1 saat oturduktan sonra olay var ona gitmem lazım diyip kalkıp gitmişti, çok uyuz olmuştum ama olay çıkmasın diye ses çıkartmamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anayasada seyahat etme özgürlüğüyle ilgili bir madde var, engellenmez vs falan diye yazar, uğraşılsa bir sonuç alınır, aracı çektirmek değil de, suç duyurusunda bulunmak aracı çektirmekten daha mantıklı bir çözüm yolu diye düşünüyorum. 

Emin değilim, sadece bir öneri. 

Not: Anayasadaki seyahat etme özgürlüğü devletin kendisine koymuş olduğu  sınırlayıcı kanun olabilir. Bu konu ise kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçunu oluşturur mu bilemiyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.